קריפטו

רשתות חברתיות וסנטימנט – איך נשתמש בהם כדי להבין אם נוצרה הזמנות קנייה

היום, החשש של המשקיעים כל כך גדול שהאזכורים של buythedip"" בעצימות נמוכה ביותר , את זה יש לפרש כהזדמנות לקנייה "כשיש דם בשווקים" כדאי להסתכל על דומיננטיות הביטקוין מול אחרים

אסף אלמליח 23/06/2022 14:30

א+א-

סביר להניח שזה לא יפתיע אף אחד שהסנטימנט החיובי ברשתות החברתיות כלפי הביטקוין ירד בצורה דרסטית בקרב קהילת הקריפטו במהלך החודשיים האחרונים. ירידת המחיר גרמה לסוחרים להראות רמות די אדירות של פחד, אי ודאות וספק לא רק כלפי ביטקוין , אלא לתחום הקריפטו בכלל.

כפי שקורה בדרך כלל בשוק שלילי , הסנטימנט ברשתות החברתיות כלפי ביטקוין בדרך כלל נשאר שלילי עד שתתרחש פריצת במחיר הביטקוין או תקופה מתמשכת של צמיחה קבועה במחיר כדי להחזיר את האופטימיות.

למרות שהביטקוין הגיע ל – 17,800 ב-18 ביוני, הסנימנט החברתי מתייחס פחות או יותר דווקא לרמה של 20 אלף דולר כעל התמיכה הפסיכולוגית החשובה כרגע. אם יישאר מעל לרמה זו, הסוחרים לפחות אופטימיים במידה מסוימת לגבי יכולת ההתאוששות של המחירים לרמות של סוף 2021.

ההיסטוריה הראתה שיותר מדי אופטימיות הקשורה לביטויים כמו "buythedip" או "bottom-is-in" מביאה לנחמה קצרת טווח ולירידות מחירים נוספות בטווח הארוך.

והגרף מביא לכך עדות ברורה, הקריאות ל buythedip"" (כלומר: "תקנו ביטקוין בתחתית") היו הגבוהות ביותר דווקא בדצמבר 2021 וינואר 2022 – ודווקא אחריהם באו ירידות חריפות במחירי המטבעות.
היום, החשש של המשקיעים כל כך גדול שהאזכורים של buythedip"" בעצימות נמוכה ביותר , את זה יש לפרש כהזדמנות לקנייה "כשיש דם בשווקים".

עוד נושא שכדאי להסתכל עליו הוא הדומיננטיות החברתית של הביטקוין ביחס למטבעות האחרים.

בדרך כלל, כאשר הדומיננטיות החברתית הקשורה לביטקוין (ביחס לאלטקוינים) היא מעל 20%, זה מעיד על כך שלקהל הקריפטו יש השקפה "בריאה" על מטבעות דיגיטלים באופן כללי.
סימן מעודד הוא העובדה שהדומיננטיות החברתית של ביטקוין היא מעל 25% מזה שבוע, כלומר קצת יותר מרבע מכל הדיונים בפורומים קריפטו קשורים לביטקוין , ולא ל-alt-coins או stable-coins.

במשך זמן ניכר מהשנתיים האחרונות, ראינו את הדומיננטיות של הביטקוין ברשתות החברתיות יורדת הרבה מתחת ל- 20%, כאשר שיגעון המטבעות האלטרנטיביים היה בעיצומו : כאשר טרה, סולנה, קארדנו ורבים אחרים פרצו במהלך 2020 ו 2021.
מגמת ירידה זו בדיון על מטבעות אלטרנטיביים מביאה לעלייה במגמת הדיון על הביטקוין, לכן חשוב לזכור כי נתיב זרימת הכספים במטבעות דיגיטליים מתחיל תמיד מהביטקוין ורק אז זורם למטבעות האלטרנטיביים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה