אנרג’יאן קיבלה החלטת השקעה סופית בכריש צפון בהיקף של 150 מיליון דולר

על פי המעריך החיצוני D&M, היקף המשאבים במאגר הינו כ- bcm 32; החברה חתמה על הסכם הלוואה בסך 700 מיליון דולר עם הבנקים ג’י פי מורגן ומורגן סטנלי

חדשות ספונסר 14/01/2021 10:05

א+א- 1

חברת חיפושי הנפט אנרג’יאן הודיעה הבוקר כי אושרה החלטת ההשקה הסופית (FID) בפרויקט פיתוח מאגר כריש צפון, בהיקף של כ-150 מיליון דולר ארה"ב. באנרג’יאן מעריכים כי הפרויקט יספק תשואה (IRR) של כ-40%. ההחלטה התקבלה בהמשך לאישור תכנית פיתוח המאגר, אשר אושרה לאחרונה על ידי הממשלה.

 

דוח משאבים שהופק בנובמבר האחרון ע"י המעריך החיצוני M&D כלל הערכה לפיה היקף המשאבים במאגר עומד על כ-bcm 32 ו-34 מיליון חביות נוזלים - כ-241 מיליון חביות שווה ערך נפט (mmboe) מסוג 2P (משאבים מוכחים).

 

הפקת הגז תיעשה באמצעות חיבור (Tie Back) המאגר למתקן הטיפול הצף של אנרג’יאן (FPSO), בעלות נמוכה יחסית. מתקן הטיפול ימוקם במרחק של כ-90 ק"מ מן החוף וישמש להפקה וטיפול במאגר כריש – מרחק של כ-5.4 ק"מ בלבד מתגלית כריש צפון.

 

אנרג’יאן צופה, כי גז טבעי יופק ממאגר זה במחצית השנייה של שנת 2023. כזכור, התגלית בכריש צפון הוכרזה בחודש אפריל 2019, לאחר השלמת קידוח אקספלורציה מוצלח על ידי אנרג’יאן, היחיד שבוצע בישראל מאז שנת 2013.

 

עוד הודיעה אנרג’יאן, כי אתמול חתמה עם הבנקים ג’י פי מורגן ומורגן סטנלי, על הסכם הלוואה בסך 700 מיליון דולר לתקופה של 18 חודשים. ההלוואה תשמש, בין היתר, למימון פיתוח כריש צפון, למימון עסקת רכישת האחזקות של קרן קרוג’ן בחברה הבת אנרג’יאן ישראל, עליה דיווחה החברה לאחרונה, להשקעות נוספות בפרויקט כריש וכן לצורך קמפיין אקספלורציה נוסף של החברה בתחילת 2022.

 

במקביל, הגיעה אנרג’יאן אתמול להסכמות עם המלווים הקיימים שלה למימון פיתוח כריש בדבר הארכת מועד פירעון של ההלוואה בסך 1.45 מיליארד דולר ב-9 חודשים מדצמבר 2021 לספטמבר 2022. באנרג’יאן סבורים, כי שילוב ההלוואה לעיל עם המימון הקיים לאחר הארכת מועד הפירעון, יעניק את הזמן והגמישות לייעול אופטימלי של מבנה ההון לטווח ארוך של אנרג’יאן ישראל בהתאם לתנאי השוק.

 

מתיוס ריגס, מנכ"ל קבוצת אנרג’יאן: "החלטת ההשקעה בפיתוח התגלית בכריש צפון, בהיקף של bcm 32, תתרום ליציבת אספקה של גז טבעי למשק האנרגיה הישראלי, לצד הפחתת פליטות משמעותית – זאת כתוצאה ממעבר מפחם לגז טבעי". 

 

אנרג’יאן נכנסה לשוק הישראלי בשנת 2016, עם רכישת רישיונות הפיתוח למאגרים כריש ותנין. בחודש מרץ 2018 קיבלה החברה החלטת השקעה סופית לפיתוח פרויקט הדגל שלה, מאגרי הגז הטבעי כריש-תנין. הטיפול בגז והפקתו יבוצעו באמצעות FPSO - מתקן טיפול צף הראשון מסוגו באגן הים התיכון, אשר ימוקם במרחק של כ-90 ק"מ מן החוף לכל אורך חיי הפרויקט; תחילת הפקת הגז צפויה בשנת 2021.

 

החברה חתומה על הסכמים למכירה של כ- Bcm 7.4 (שנתי) של גז טבעי לשוק הישראלי. בנוסף, מחזיקה החברה ב-9 רישיונות חיפוש נוספים במים הכלכליים של ישראל ורישיונות נוספים לחיפוש ביוון ובמונטנגרו.

 

בחודש דצמבר 2020 דיווחה אנרג’יאן השלמת רכישת פעילות הגז והנפט של חברת אדיסון האיטלקית תמורת 284 מיליון דולר, וכן על חתימה על הסכם לרכישת האחזקות של קרן קרוג’ן באנרג’יאן ישראל, אשר לאחריה תחזיק הקבוצה ב-100% מאנרג’יאן ישראל.

 

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בועה גדולה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    giorgi 15/01/2021 03:46