המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 1.24% ומדד ת"א 125 ירד בכ – 1.16%. מבין הסקטוריאליים הוביל את הירידות מדד הביומד שירד כ – 2%. מדד הפיננסים עלה

מערכת ספונסר 13/02/2020 17:53

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 1.24% ומדד ת"א 125 רשם ירידה בשיעור של כ – 1.16%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.89% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הוביל את הירידות מדד הביומד שירד כ – 2.03%. מדד הנפט והגז ירד כ – 0.84%, מדד הנדל"ן ירד כ – 0.58% ומדד הפיננסים עלה כ – 0.28%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, לאומי  ומזרחי טפחות בעלייה. מניות טבע, נייס, דיסקונט, כיל ואלביט מערכות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אודיוקודס שעלתה כ – 4.64% ואחריה עלו מניות נורסטאר, ישראכרט, מג’יק, הפניקס, אורמת טכנו, גילת ומגה אור.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית איי.אפ.אפ שירדה כ – 5%, ואחריה ירדו מניות חברה לישראל, פתאל החזקות, טבע, פרטנר, פריגו, קבוצת דלק וכיל.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.59 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות שערים וגם באירופה מסכים אדומים.

 אל על דיווחה היום על הסכמים לקבלת מימון בסך של כ - 125 מיליון דולר, לרכישת מטוס מדגם דרימליינר 787-8. עסקת המימון עתידה להתבצע במבנה משפטי, על פיו המטוס מוחזק על ידי חברה ייעודית ביפן ולאחר כ - 10 שנים יועבר המטוס פורמלית לבעלות אל על. אמש דיווחה אל על בדיווח נפרד, כי חתמה על הסכמי מימון בסך 122 מיליון דולר לרכישת מטוס מבואינג. כמו כן הודיעה החברה על הפסקת הטיסות לבייג’ינג ולהונג קונג ועל צמצום מספר הטיסות לתאילנד.

מדיפאואר: מידרוג מותירה על כנו דירוג Baa1.il לאג”ח סדרה ב’, באופק יציב: "פעילות החברה מתמקדת בנכסים מניבים למסחר קהילתי ושכונתי מעוגן סופרמרקטים בצפון מערב ארה"ב, תת-מגזר סולידי בעל חשיפה נמוכה יחסית להשפעות המסחר המקוון".

מר: לקוח מהאיים הקריביים תובע מהחברה 11 מיליון ש”ח. מסכום זה מנוכים סכומים בגין עבודה שביצעה חברה בת של מר עבור הלקוח. התביעה היא תביעה שכנגד, לאחר שמר תבעה את הלקוח קודם לכן.

לאומי על ריבוי מקרי הקורונה: ”הנגיף קטלני פחות, ככל הנראה, ממה שחששו תחילה. ה"קפיצה" בהיקף המקרים משקפת את הכללתם עתה של חולים שאובחנו באמצעים קליניים בלבד, כמו צילומי רנטגן, ולא בבדיקת מעבדה חד משמעיות".

רדקום: ההפסד הנקי על בסיס GAAP ב - 2019 הסתכם ב- 6.8 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 2.4 מיליון דולר ב – 2018. היקף ההכנסות ברבעון הרביעי הסתכם ב-9 מיליון דולר, בהשוואה ל - 4 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2018.

 נובה מציגה רבעון חזק בסיומה של שנה חלשה: ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב - 64.6 מיליון דולר, והיכו את התחזית להכנסות שבין 56 – 62 מיליון דולר. ההכנסות בשנה כולה ירדו ב - 10% והרווח הנקי נחתך ב - 25%.

הכנסות נייס עלו ב - 9% בשנת 2019. הרווח למניה גדל ב - 12% והסתכם ב - 5.31 דולר. החברה הודיעה על תכנית חדשה לרכישה עצמית של מניות בהיקף 200 מיליון דולר.

טוגדר קיבלה תקן בינלאומי שיאפשר לה למכור מוצרי קנאביס לאירופה. החווה בישראל עברה את כל המבדקים וההסמכות הנדרשים לפי נהלי ה- GACP. ההסמכה מאפשרת העברת תוצרת למפעל מוסמך EU-GMP וממנו למכירה באירופה.

כיל הציגה דוחות חלשים: הרווח הנקי נפל בכ - 60% ברבעון הרביעי. ירידה בהיקף הייצור והמכירות של אשלג כתוצאה מהשבתת מתקני ים המלח, עצירת המשלוחים לסין ותנאי שוק חלשים פגעו בהכנסות וברווחי החברה.

 אבגול עלולה להפסיד עד מיליון וחצי דולר בגלל השבתת המפעל בסין. לאור ההזמנות שקיבלה החברה לייצור חומר הגלם המשמש למסכות היגיינה, אבגול צופה שהמפעל יקבל אישור לשוב לפעילות לפני תום חודש פברואר.

 אורביט קיבלה הזמנה למערכות תקשורת לוויינית בהיקף של כ - 2.7 מיליון דולר. ההזמנה התקבלה מצי ימי באסיה שסופקו לו בעבר מערכות של החברה. המערכות של אורביט יספקו קישוריות לוויינית רציפה על גבי פס רחב לאוניות הצי.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה