שכר הפרילאנסרים הישראלים כפול מהממוצע העולמי

מחקר של חברת פיוניר מראה כי השכר הממוצע לפרילאנסר בישראל עומד על 42 דולר לשעה, לעומת הממוצע העולמי שעומד על 21 דולר לשעה

חדשות ספונסר 09/02/2020 14:50

א+א-

השכר הממוצע של פרילנסר בישראל הוא 42 דולר לשעה, כך עולה ממחקר שערכה חברת העברות הכספים הבינלאומית פיוניר (Payoneer). השכר הממוצע העולמי הוא 21 דולר לשעה, כך שהישראלים משתכרים שכר שעתי כפול ממקביליהם במדינות האחרות.

 

על פי נתוני הדו"ח של פיוניר שוק התעסוקה העולמי יודע לתגמל עובדים מבוגרים חיצוניים על שנות ניסיונם. שיא ההשתכרות של הפרילנסרים הוא בגילאים 55-64 ומגיע ל-36 דולר לשעה ואילו צעירים בגילאים של עד 24 צריכים להסתפק ב-16 דולר בממוצע.

 

הדו"ח מגלה שבשנת 2020 קיימים עדיין פערי שכר בין גברים ונשים בכל אזורי העולם. השכר הממוצע לפרילנסרית הוא 84% משכרו הממוצע של גבר. הפרש זה נמוך ביחס לשכר העולמי של נשים שמגיע ל-64% בלבד משכרם של העובדים הגברים.

 

מסקנה מעניינת שעולה מהדו"ח של פיוניר ששוק התעסוקה העולמי לא מעניק חשיבות רבה לנושא ההשכלה. השכר הממוצע של חסרי תואר אקדמי הוא 22 דולר. באופן מפתיע השכר הממוצע של בעלי תואר ראשון יורד ל-19 דולר, כפי הנראה בשל אופי העבודה בה הם מועסקים. בעלי תואר שני ומעלה משתכרים 24 דולר בממוצע.

 

לדברי ג’וני סטיל, סמנכ"ל השיווק של פיוניר, מגמת העסקת עובדים במיקוד חוץ הולכת ומתגברת בעולם הודות ליתרונות במציאת עובדים מתאימים שאינם זמינים לעיתים בקרבה גיאוגרפית למעסיק. לחברות וארגונים ישראלים יכול להיות יתרון גדול במיוחד בהעסקת עובדים מחו"ל בשל השכר הגבוה בארץ והמחסור בעובדים בתחומים מסוימים, בעיקר בתפקידי פיתוח בהייטק.

 

חברת פיוניר היא אחת החברות הגדולות בעולם להעברת תשלומים ופועלת ביותר מ-200 מדינות, ב-150 מטבעות שונים. פיוניר משמשת כתשתית העברת תשלומים של תאגידים מובילים, ביניהם אמזון, גוגל, Airbnb, ו- Fiverr . לחברה 1400 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 800 עובדים במרכז הפיתוח הגדול בישראל והיא נמצאת בשלבי קליטה של עובדים נוספים.

 

פיוניר מספקת לפרילנסרים שירות להעברת תשלומים גלובליים. לחברה יותר מ- 4 מיליון לקוחות, מ-150 מדינות שמועסקים במגוון של תחומים כולל כתיבת תוכן, תרגום, בניה ועיצוב של אתרים, ניהול פרויקטים, הפקות מולטימדיה, שיווק ומכירות, שרות לקוחות ומינהלה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה