המלצת ”קנייה” למניית Alibaba למרות וירוס הקורונה

שמוליק קרפף, אנליסט ני"ע זרים, יעוץ השקעות ופנסיה בלאומי: "אנו סבורים שעליבאבא היא אחת ממניות הצמיחה האיכותיות ביותר הנסחרות בארה"ב"

מערכת ספונסר 05/02/2020 17:26

א+א-

שמוליק קרפף, אנליסט ני"ע זרים, ייעוץ ההשקעות והפנסיה, בבנק לאומי, מתייחס היום לשתי מניות שהושפעו משמעותית מנגיף הקורונה: "לאחר הפרסומים על פרוץ נגיף הקורונה בסין נרשמו ירידות שערים חדות יחסית בשוקי המניות בעולם. שני ענפי שוק שחוו ירידות שערים חדות במיוחד הם ענף המסחר המקוון בסין וענף הכרייה הגלובאלי. הראשון, בשל חשש מירידה חדה בצריכה המקוונת של תושבי סין בשל הנגיף, ואילו הענף השני חווה ירידות בשל חששות המשקיעים מהתפרצות רחבת היקף שעלולה לפגוע בפעילות הכלכלית בסין ואף מחוצה לה".

קרפף מפרט: "מבין שני ענפי השוק שעמדו במוקד ההתרחשויות, בלטו לשלילה מניותיהן של Alibaba ושל Rio Tinto. מניית Alibaba רשמה ירידה של 10% החל מ- 17 בינואר 2020 בעוד ענקית הכרייה Rio Tinto איבדה 9.3% מערכה. במונחי שווי שוק, Alibaba איבדה סכום מדהים של 60$ מיליארד משווייה ו- Rio Tinto איבדה כ- 8$ מיליארד משווייה – וכל זאת במהלך עשרה ימים בלבד".

עוד הסביר קרפף: "בנוגע ל- Alibaba – ככל הנראה, החברה צפויה לספוג ירידה מסוימת בשורת ההכנסות ברבעון הנוכחי, בדומה לחברות מסחר מקוון אחרות בסין. עם זאת, בטווח הארוך אנו לא רואים השפעה מהותית על פעילותה של החברה, על הדומיננטיות שלה בסין ועל איתנותה הפיננסית. בנוגע ל- Rio Tinto, לא ברור כיצד, אם בכלל, תושפע החברה בטווח הקצר וזאת משום שעל פי רוב, הזמנות למשלוחי עופרת ברזל מבוצעות תקופה ארוכה מראש. נדגיש כי גם בטווח הארוך Rio לא צפויה להיות מושפעת לשלילה, למעט מקרה בו הפעילות הכלכלית הרוחבית בסין – ייצור רכבים, מכשירי סלולאר וכדומה, תחווה האטה משמעותית, דבר שלא עומד כרגע על הפרק".

לסיכום ציין כי "אנו סבורים שעליבאבא היא אחת ממניות הצמיחה האיכותיות ביותר הנסחרות בארה"ב, בשל יכולתה לשלב פעילות קמעונאית קלאסית עם מנועי צמיחה כגון המובייל והענן, ולשמש כ-ecosystem מלא עבור הצרכן. אנו מעניקים המלצת "קנייה" למניית Alibaba הודות לפוטנציאל הצמיחה המרשים הקיים בתחום המסחר המקוון בסין והודות להנהלה האיכותית של החברה. אנו סבורים כי משקיעים מעניקים משקל חסר למעמדה של Rio בתעשייה, ליכולת ייצור המזומנים שלה ולתגמול המשמעותי לבעלי המניות. אנו מעניקים המלצת "קנייה" למניית Rio Tinto בשל ההזדמנות הטמונה בשינוי האסטרטגיה העסקית, ההנהלה האיכותית של החברה, תמחור הזול של המניה ותגמול בעלי המניות".

באשר לסיכונים ציין כי "יש להדגיש כי היה והנגיף יתפשט לכדי מגפה גלובאלית ממושכת, אזי התוצאות העסקיות של שתי החברות יושפעו לשלילה, וכפועל יוצא מכך גם מחירי מניותיהן".

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה