משרד התקשורת שוקל לאפשר ל-IBC לספק שירותי אינטרנט ישירות ללקוחות

המהלך נעשה כדי להגדיל את התחרות באינטרנט ולעודד פרישת רשתות סיבים מהירות; תוכל לספק שירותי תשתית וגישה לאינטרנט ולהציע שירותים נוספים ללקוחות עסקיים

חדשות ספונסר 14/01/2020 12:45

א+א-

משרד התקשורת פועל לקידום פיתוח תשתיות התקשורת בכלל, ובתחום התקשורת הנייחת בפרט, בד בבד עם קידום התחרות. לחברת IBC פוטנציאל רב להגברת התחרות באינטרנט, תוך עידוד שדרוג רשתות האינטרנט לרשתות סיבים אופטיים ולהורדת מחירים לצרכנים.

 

על כן, מפרסם המשרד שימוע בו המשרד ממליץ על הסרת מגבלות החלות כיום על החברה ואשר אינן חלות על המתחרות הוותיקות. ביניהן: האפשרות לשווק לצרכנים שירותי תשתית לאינטרנט ושירות גישה לאינטרנט ובכלל זה תמיכה טכנית, שירות לקוחות ושירותי גביה. כמו כן, החברה תוכל למכור שירותיה לחברות במגזר העסקי מבלי להסתמך על גורם שלישי במתן השירותים ולא תוגבל עוד ללקוחות עסקיים גדולים. 

 

ההתקשרות תוכל להיעשות בתנאים מסויימים: האישור לשיווק "באנדל הפוך" יינתן לתקופה שלא תעלה על 5 שנים או 400 אלף לקוחות משלמים, המוקדם מביניהם, וכן התנאים שהחברה תציע לספקי הגישה יהיו זהים לחלוטין, על מנת למנוע אפליה בין הספקים.

 

משרד התקשורת שוקל לערוך שינויים אלה, בדרך שתתרום להגברת התחרות בשוק האינטרנט ותוך הקטנת פערים בהשוואה לאסדרה החלה על מתחרות הוותיקות והגדולות בשוק.

 

חברת בזק פרסמה התייחסות להודעת משרד התקשורת בה היא מסבירה כי החברה לומדת את מסמך השימוע ובכוונתה להתנגד להמלצות השימוע.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה