טוגדר מקימה מתקן גידול קנאביס רפואי בפורטוגל

המתקן יצטרף למתקנים הקיימים של החברה בישראל ובאוגנדה; חברת הבת בפורטוגל קיבלה את האישור הראשוני להקמת המתקן וכן לייבוא וייצוא קנאביס ממנו

חדשות ספונסר 12/01/2020 11:05

א+א- 2

חברת הקנאביס הרפואי טוגדר, מדווחת היום על המשך ההתרחבות הגלובלית עם קבלת אישור להקמת מתקן לגידול, ייצוא וייבוא קנאביס רפואי לפורטוגל, מדינה החברה באיחוד האירופאי. חברת הבת בפורטוגל, Together Pharma Portugal, קיבלה אישור ראשוני להקמת מתקן לגידול, ייצוא וייבוא קנאביס רפואי.

 

במסגרת האישור נמסר לחברה כי עליה להזמין את הסוכנות הרגולטורית הרלוונטית בפורטוגל לבצע בדיקה כי מתקן הגידול שתקים הינו לפי תקן GACP וכן בהתאם לדרישות אחרות החלות על גידול, יבוא וייצוא של קנאביס רפואי. תקן GACP מטעם ארגון הבריאות העולמית לגידול חקלאי לשימוש רפואי הוא תקן שעמידה בו היא בהתאם לסטנדרטים והכללים המאושרים והמוכרים באירופה.

 

המתקן עתיד לקום במחוז קאנטניידה בפורטוגל באזור התעשייה הביוטכנולוגי Biocant, במיקום סמוך לחברת Tilray הקנדית. המיקום הוא בעל תנאי אקלים מיטביים ונגישות עם אפשרות למתן מענקים להקמת הפעילות.

 

קבלת הרישיון בפורטוגל היא חלק מההתרחבות הגלובלית של טוגדר ותאפשר לבסס פעילות בפורטוגל בפרט ובמדינות האיחוד האירופי בכלל לגידול, ייבוא וייצוא של תוצרת קנאביס רפואי. החברה תבחן שילוב הפעילות בפורטוגל לייבוא וייצוא גם עם הפעילות באוגנדה ובישראל.

 

בכוונת החברה למנף את הידע והניסיון לאחר הקמתם של שני מתקנים פעילים מסחריים לייצור וגידול של קנאביס רפואי, בתקינה המתקדמת ביותר, באוגנדה ובישראל, זאת על מנת להאיץ את הקמת המתקן בפורטוגל.

 

אלעד דרור, מנהל פורטרה פרופרטיס, שותפתה של טוגדר פארמה בפורטוגל: ״אנו שמחים להימנות על החברות הבודדות שקיבלו רישיון בפורטוגל לעיסוק בתחום הקנאביס הרפואי. כבר היום אנו פועלים להקמת מתקן מתקדם, שיפעל בתקינת GACP ו-EU-GMP, אשר יתמוך בפעילות הבינלאומית של טוגדר פארמה״.

 

במהלך הרבעון הרביעי של 2019 דיווחה החברה על שתילה נרחבת בחווה באשקלון לצורך האצת הפעילות המסחרית, במטרה להשלים קציר תוצרת קנאביס רפואי בהיקף משמעותי כבר ברבעון הראשון של 2020. בנוסף, דיווחה החברה על הסכם למכירת תוצרת קנאביס רפואי בהיקף 2 טון למפעל המחזיק בתקינת GMP. המוצרים שייוצרו מיועדים למטופלים בעלי רישיון תחת האסדרה החדשה וימכרו בבתי מרקחת בישראל.

 

הסכם זה מצטרף להסכם מכירת תוצרת קנאביס רפואי לחברת קנ-טק בהיקף של לפחות 192.5 מיליון שקל ל-5 שנים. בכוונת החברה להביא את החווה באשקלון לכושר ייצור גבוה ולחתום על הסכמים מסחרים נוספים.

 

החברה מייעדת חלק מהתוצרת בחווה באשקלון לצורך הפקת מוצרי שמן של מותג "קנאבליס", חברה ישראלית הפעילה כעשר שנים בתחום הקנאביס הרפואי. לקנאבליס הסכם שיתוף פעולה עם בי"ח הדסה עין כרם בו לחברה אזור להדרכה וטיפול אשר מאז הקמתו נתן מענה נרחב לאלפי מטופלים בקנאביס רפואי.

 

באוגנדה, לחברה חממות בשטח של 30 דונם שהוקמו בהתאם לתקנות גידול הקנביס הרפואי GACP. מחזור היבול הראשון של הקנאביס הרפואי נקצר בחודש יוני 2019 ונשתל מחזור נוסף בהיקף משמעותי. פוטנציאל הגידול השנתי באוגנדה עומד על כ-30 טון.

 

לצד פעילות הפארמה, טוגדר פעילה גם בתחום הקוסמטיקה מבוססת CBD יחד עם חברת פרמייר ים-המלח. בכוונת החברות, באמצעות חברת ייצור הולנדית בעל אישורים מתאימים, לייצר אלפי יחידות של שלושת המוצרים המאושרים וכי אלו יופצו למכירה בנקודות הפצה במדינות אשר בהן מכירת המוצרים הינה בהתאם לדין.

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  איפה הקציר השני מאוגנדה? חצי שנה מחזור?!

  כמה שטח כמה כסף כמה עסקאות עוד לא ראינו גרם תפרחת שנמכר. אם זרעתם מחזור שני ביולי באוגנדה הוא היה צריך להיות מוכן. וה-20 קילו תפרחת יבשה שגידלתם באוגנדה במחזור ראשון זה עבודה בעיניים.

  מגדל 12/01/2020 20:28

 2. 2
  יטוגי

  מ600

  טוגדר 600 12/01/2020 11:40