לאחר נאומו הפייסני של טראמפ: השוק ממשיך לשיאים חדשים

נאסד"ק עולה 0.82%; הנפט והזהב שזינקו ממשיכים לאבד גובה לאחר המעבר לירידות אמש; עיני המשקיעים נשואות לדו"ח התעסוקה שיתפרסם מחר

חדשות ספונסר 09/01/2020 16:45

א+א- 2

הבורסה בארה"ב פתחה את יום המסחר בעליות שערים קלות לאחר שאתמול המדדים עברו לעליות שערים וסגירה סמוך מאוד לשיאים השנתיים. 

 

הנשיא טראמפ נשא נאום לאומה והמסר הפייסני שלו שכנע את המשקיעים ששלחו את השוק לעליות שערים שנחלשו מעט לקראת סיום. 

 

מחר לפני המסחר יפורסם דוח התעסוקה של חודש דצמבר. עוד פורסם שסגן נשיא סין ליו הי האמון על שיחות הסחר יגיע לארה"ב בשבוע הבא לחתימה על הסכם שלב 1. 

 

הנפט שעבר אתמול מעליות לירידות חדות, נסחר ללא שינוי וברמה של 59.7 דולר לחבית מסוג לייט קרוד. הזהב ממשיך לאבד גובה משיא של 6 שנים ונסחר ברמה של 1,553 דולר לאונקיה. 

 

באירופה מגמה חיובית, הדקס נסחר בשיא של שנה ועולה 1.2%, הקאק עולה באופן מתון יותר 0.2%. באסיה ננעלו המדדים בעליות חדות לאחר הרגיעה במזרח התיכון, הניקיי ננעל בעליה של 2.3%, הונג התחזקה ב-1.7%.

 

מניות בכותרות

 

אוקסידנטל פטרוליום (OXY) אמרה שתחל בסבב קיצוצי כח אדם לאחר שבשנה שעברה החברה רכשה את אנדרקו פטרוליום בסכום של 38 מיליארד דולר. החברה לא סיפקה מספרים ספציפיים לגבי כמות העובדים שיפוטרו.

 

HP אינק (HPQ) דחתה שוב את הצעת ההשתלטות של חברת זירוקס (XRX) הטענה היא שההצעה מתמחרת בחסר את החברה.  

 

אלפבית (GOOGL) - בנק אוף אמריקה סקיוריטיס מעלה את מחיר היעד למניה מ-1450 דולר ל-1620 דולר לקראת עונת הדוחות הקרובה.

 

בד באת’ אנד ביונד (BBBY) מדווחת על הפסד של 38 סנט למניה מול צפי לרווח של 2 סנט. הכנסות החברה היו מתחת לציפיות השוק כשהחברה חותכת את התחזית השנתית שלה. מניות החברה יורדות 12% במסחר המוקדם.

 

טסלה (TSLA) ממשיכה להטריף את המשקיעים כשהיא קרובה לשער של 500 דולר ושווי השוק שלה גדול יותר מפורד וג’נרל מוטורס גם יחד (מי אמר שאין בועות). בית ההשקעות "באיירד" מנסים לצנן מעט ומורידים את המניה לנייטרלי מתשואת יתר לאחר הראלי האחרון.

 

וול מארט (WMT) פתחה 134 חנויות במקסיקו בשנה שעברה, ההתרחבות החזקה ביותר של החברה במדינה אחת מאז שנת 2013.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  תמחרו אותה עפ"י הצפי שלה כשכל דוח

  שהיה להוציא האחרון היה שריפת מזומנים והפסד. פעם אחת מעבר למצופה ופעם שנייה מתחת, כנ"ל גם מכירת הרכבים. מסכים איתך שהיא פורצת דרך, מפה ולתמחור, שמיים וארץ. ובוא לא נתבלבל, מכירות הרכבים האוטונומים שלה זה יחסית 10% או משהו כזה מכלל הרכבים העולמיים אם אני לא טועה.... אז יש פוטנציאל אדיר זה כן אבל יש גם עלויות תפעוליות גבוהות לייצוב המצב ומחירים שיורדים ועלויות אחרות. דוח קרוב או בוננזה או אכזבה גדולה ובאנגי של 50%. מאוד מסוכנת. אולי אני יאכל את הכובע אבל אבוי למי שיהיה שם בבאנגי ברמות האלו. ראוי לציין שסחרתי/סוחר עליה גם בירידות וגם בעליות ( וגם נתתי איתותים מהתחתיתו כשהייתה מתחת ל 300 ואפילו יותר) אז אני בסדר איתה. אבל סוחר אותה לתוך יומי או בצורה אסטרטגית קצרה עם עלויות קטנות אבל בהחלט לא נשאר עם פוזיציה מסוכנת כשיש אלימות לפה או לפה ולטעמי עכשיו רמות השיא שלה גבוהות. דעתי כאמור.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  האנליסט הסבלני 09/01/2020 16:12

 2. 2
  טסלה בועה? אי אפשר לתמחר אותה לפי

  הדוחות של היום. מתמחרים שם טכנולוגיה פורצת דרך ושינוי של כל עולם הרכב שהיא יצרה ומובילה. מדובר פה על חברה שכל רכב שהיא מייצרת נמכר ויש לה רשימת המתנה לדגמים שלה. מי שצלל לעומק החברה הבין את המהפכה ראה כתבה של שלמה גרינברג
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 09/01/2020 15:59