איתמר מדיקל נבחרה להשתתף בפרויקט K10 של מכון ויצמן

K10 הוא מחקר תצפיתי שמטרתו לחזות מצבים רפואיים עתידיים על בסיס מידע אישי; איתמר תספק בדיקות WatchPAT לאבחון דום נשימה בשינה כחלק מסדרת הבדיקות שיעברו הנבדקים

חדשות ספונסר 07/01/2020 09:53

א+א-

מכון ויצמן בחר באיתמר  מדיקל כשותפה בפרויקט 10K, מהפרויקטים הגדולים שמבוצעים בכלל ובישראל בפרט, בתחום המחקר ואשר צפוי להימשך על פני 10 שנים.

 

10K הינו מחקר תצפיתי אשר מטרתו היא לחזות מצבים רפואיים עתידיים על בסיס מידע אישי. באמצעות בדיקות רפואיות ושיטות נוספות, מתעתד המחקר להוכיח כי ניתן יהיה לחזות ואולי אף לנהל מצבים רפואיים ברי טיפול, עוד טרם התפרצותם.

 

הבחירה באיתמר מדיקל, והשימוש הצפוי במערכת ה-WatchPAT של החברה לאבחון דום נשימה בשינה, מדגישים את הקשר והמשמעות שמייחסת הרפואה לממד השינה, בדגש על דום נשימה בשינה והשפעת איכות השינה על הסיכונים שבהיווצרות תחלואה בכלל ומחלות לב ושבץ בפרט. 

 

במסגרת הפרויקט, איתמר תספק 150 אלף בדיקות WatchPAT לאבחון וניטור דום נשימה בשינה, כחלק אינטגרלי מסדרת הבדיקות שיעברו הנבדקים. כל נבדק יעבור בדיקת שינה באמצעות המערכת של איתמר מדיקל אחת לשנתיים. תוצאות הבדיקה, והסיגנלים שנאספים במהלכה יהוו חלק מהנתונים שישמשו את צוות החוקרים בפיתוח אמצעי חיזוי מבוססי כלים מתקדמים בבינה מלאכותית, שיחשפו קשרים שהיו עד היום חבויים מהרפואה המודרנית.

 

את הפרויקט מוביל פרופ’ ערן סגל, אשר ציין כי "היכולת של WatchPAT לנטר את השינה בצורה כל כך מקיפה בשילוב עם מכלול הפרמטרים הרבים שאנחנו אוספים על אנשים בפרויקט תאפשר לנו למצוא קשרים חדשים בין שינה ותחלואה באופן חסר תקדים".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה