תואר שני במנהל עסקים יזניק אותך קדימה

עברתם את התואר הראשון והתקבלתם למקום העבודה. עם השנים אתם רואים את העמיתים לצדכם בעבודה מתקדמים למשרות בכירות ודלתות רבות נפתחות בפניהם. כיצד הם עושים זאת?

תוכן מקודם 05/12/2019 15:44

א+א-

לימוד תואר שני במנהל עסקים מאפשר לכם להתקבל למשרות רבות יותר ומעניק לכם את הידע המעשי להוביל את החברה שלכם להצלחה. במאמר זה ננסה להבין אילו תחומים כדאי ללמוד בתואר שני? ואילו אפשרויות נוספות הוא פותח בפניכם?

 

מה לומדים בתואר שני?

בתואר הראשון הכרתם איך העולם האקדמי עובד. בדרך כלל, במהלך הלימודים לתואר עוד הייתם צעירים, עבדתם במשרות כלליות ורציתם למצוא את עצמכם בעולם העבודה. כאשר אתם מתחילים תואר שני אתם לא צריכים ללמוד את כל קורסי המבוא והשפה האנגלית הנדרשים בתואר הראשון. גם לא נדרשת מכינה או הכרות ראשונית עם הדרך בה כותבים סמינריון. התואר השני מיועד למי שרוצה להעשיר את הידע בתחומים כלליים או בתחום שיכול לפתוח דלתות רבות בפניו.

 

תואר שני במנהל עסקים: איך העסק עובד מאחורי הקלעים?

מנהל עסקים אינו תחום שרבים מתחילים מתוך חזון או אינטואיציה. ידע רב בתחומים כמו: מימון, שיווק, בניית תוכניות עסקיות וניהול נכון של צוות, יוצרים ארגון משגשג. בעוד התואר הראשון בניהול נותן את המושג הראשוני ומהווה מעין מבוא לתחום בתואר השני מתחילים ליישם את הנלמד.

 

בדרך כלל, במהלך הלימודים לתואר השני תמצאו את עצמכם לומדים עם בעלי דרגות ניהוליות או מועמדים לעתודה ניהולית בחברות שונות. במהלך התואר הקשרים שתפתחו יפתחו בפניכם דלתות נוספות בארגונים בהם עובדים כיום העמיתים לספסל הלימודים. בנוסף, תוכלו ליצור קשרים ולפתוח יחד עסק משגשג בתחום הקרוב ללבכם.

 

אילו תחומי קריירה נפתחים בפניכם לאחר שלמדתם תואר במנהל עסקים?

מנהל עסקים משיק לתחומים רבים – החל מתחומים כלכליים כמו: ביטוח, פיננסיים ונדל"ן וכלה בעיסוקים טכניים יותר כמו חברות הייטק, תקשורת ואבטחת מידע. לאחר תואר שני במנהל עסקים תוכלו למצוא את עצמכם בשדרה הניהולית הן של חברות פרטיות והן של חברות ציבוריות וממשלתיות.

 

בעלי עסקים רבים מחפשים את האדם הבא שיוכל להוות חלק מהשדרה הניהולית בחברה וברבות הימים עשוי אף להחליף חלק מהסמנכ"לים הבכירים או אפילו המנכ"ל. עם השנים יפתחו בפניכם גם דלתות נוספות בתוך הדירקטוריון של אותן חברות.

 

מנפו את הידע שלכם לקריירה משגשגת

בניגוד לתארים בהם אתם לומדים כיצד לבצע פעולה כלשהי, כמו: רפואה, משפטים או מדעי המחשב, תואר שני בניהול אינו מגביל אתכם לתחום פעילות מצומצם. בשנים הראשונות אתם יכולים להשאר באותו הארגון בו אתם נמצאים היום ולהתקדם בהיררכיה הארגונית. לאחר מכן, תוכלו להשתמש בניסיון שצברתם כמנהלים ולהציע את הניסיון והידע הזה לחברות גדולות יותר בישראל ובעולם. למעשה, עם תואר שני במנהל עסקים הקריירה שלכם תזנק קדימה בתוך מספר שנים בלבד - אם תשכילו למנף את השילוב המנצח של ניסיון ותעודה מתאימה בעולם העסקי התחרותי של היום.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה