למה לימודים אקדמיים?

לימודים אקדמאיים נותנים לך מקצוע

תוכן מקודם 05/12/2019 15:39

א+א-

בשנים האחרונות אנו רואים מגמה מעורבת. מחד, אחוזי הנושאים בתארים אקדמיים בקרב גילאי עשרים וחמש עד ארבעים עולים בהדרגה. מהעבר השני, קורסי תעודה מקצועיים מכשירים תלמידים רבים לעיסוק במקצוע מסוים. בין הקורסים הללו ניתן לראות קוסמטיקאים/יות, משווקים אונליין, נגרים, צורפים ועוד עיסוקים שניתן ללמוד במהירות רבה יחסית. מהי הדרך הנכונה לבנות קריירה? בואו נגלה.

 

ההבדל החשוב בין "עיסוק" ל"מקצוע"

כדי להבין את ההבדל בין תוצאות לימודי התעודה לתואר שלם חשוב להכיר את ההבדל בין עיסוק למקצוע. עיסוק הוא תחום בו אדם נותן שירותים ומתפרנס למחייתו – עיסוק זה יכול להיות תספורת איכותית, טיפולים קוסמטיים, בניית אתר אינטרנט, יצירת קמפיין שיווק דיגיטלי או צביעת הבית.

 

מקצוע בו בונים קריירה הוא תחום שלומדים בצורה מקיפה, מקבלים תואר בתחום ולאחר מכן מתחילים להתמחות בו. המשכורות בתחום זה יכולות להגיע לסכומים גבוהים וניתן לעבוד הן כשכיר והן כעצמאי בתחום. בין תחומי הלימוד השונים ניתן למנות תואר ראשון בחשבונאות המאפשר לעבוד במגוון מקצועות בתחום הפיננסי, תואר במשפטים המאפשר לפצוח בקריירה של עורך דין בהתמחויות שונות. אחות אקדמאית ומקצועות נוספים הנלמדים במסגרת תואר מלא.

 

לומדים ללמוד

הלימודים האקדמיים המלאים נפרשים על פני שלוש עד ארבע שנים לכל תואר ומאפשר ללמוד את התחום לעומק. בנוסף, הם כוללים פעמים רבות גם הכנה להתמחות מעשית בתחום לאחר קבלת התעודה. כאשר לומדים במכללה או אוניברסיטה מקבלים את הכלים החשובים ביותר בתחום – לומדים כיצד ללמוד? כיצד לפתח חשיבה ביקורתית? ואיך להתמודד עם אתגרים שונים במקצוע בצורה מושכלת ומקצועית?

 

מי מרוויח יותר?

כיום, בוגרי תארים – ראשון ושני מרוויחים יותר ממסיימי לימודי תעודה בלבד. מדוע? התואר פותח את הדלתות למגוון רחב של מקומות עבודה שאינם מקבלים עובדים ללא תואר. בנוסף, תארים כמו: משפטים, מנהל עסקים, חשבונאות וכדומה פותחים אפשרויות לקבלה לדירקטוריונים של חברות בעתיד ולתפקידים ניהוליים הסגורים לבעלי תואר ראשון ושני.

 

הטבות מס

לצד היתרונות הרבים שיש ללימודי התואר הראשון והשני תמצאו גם נקודות מס השמורות רק לבעלי תארים. כיום, בעלי תואר ראשון יכולים לקבל נקודת זכות אחת השווה למעל מאלפיים ושש מאות שקלים לשנה ובעלי תואר שני מקבלים עוד חצי נקודת זכות נוספת (השווה לאלף ולשלוש מאות שקלים לשנה).

 

אילו תחומי לימוד יסייעו לכם לצאת עם מקצוע לכל החיים?

תחומי לימוד רבים יאפשרו לכם לא רק להעשיר את הידע אלא גם ליהנות מקריירה מתגמלת ומרתקת לכל החיים. החל מתחומי משפטים, פיננסיים, רפואה (כרופא או אחות אקדמאית) ומקצועות נוספים. שערים רבים יפתחו בפניכם בכל ארגון לאחר התואר ומהתואר הראשון תוכלו להמשיך גם באקדמיה לתואר שני ולדוקטורט בתחום ההתמחות שלכם.  כעת הזמן לשאול את עצמכם את השאלה שנשאלתם כל ילדותכם – מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים?

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה