קייפ של טדי שגיא רוכשת את Private Internet Access תמורת כ-128 מיליון דולר

זוהי הרכישה הגדולה בתולדות החברה, והיא תבוצע במזומן ובמניות; Private Internet Access מתמחה במתן פתרונות הצפנה של מידע דיגיטלי, ופעילה בעיקר בארה"ב

חדשות ספונסר 19/11/2019 16:35

א+א-

ספקית התוכנות לאבטחת סייבר ופרטיות ברשת שבשליטת קבוצת טדי שגיא רוכשת את חברת LTMI האמריקאית, המחזיקה ב Private Internet Access (PIA), בעסקה בסכום כולל של 127.6 מיליון דולר. במסגרת העסקה Kape תשלם 95.5 מיליון דולר: 52.5 מיליון דולר במזומן והיתר במניות. כמו כן, Kape תפרע חוב של LTMI בגובה של 32.1 מיליון דולר.

 

הנכס העיקרי של LTMI הוא חברתPrivate Internet Access , המתמחה בהצפנה של מידע דיגטלי ופתרונות לגלישה אנונימית. Private Internet Access מעסיקה 65 עובדים, כשליש מהם אנשי מחקר ופיתוח.

 

הרכישה אסטרטגית בפן הכלכלי והתפעולי ומביאה להכפלת מספר הלקוחות של קייפ למעל לשני מיליון לקוחות משלמים במודל SaaS ולהגדלת ההכנסות וה- EBITDA של קייפ. צפי ההכנסות המאוחדות ל-2020 הוא בין 120-123 מליון דולר, וצפי ה-EBITDA בין 35-38 מליון דולר בתקופה.

 

הרכישה תאפשר לקייפ להרחיב את סל המוצרים בתחום הפרטיות, הרכישה כוללת מוצרים בתחום הגלישה, חיפוש, חיבוריות לרשת ואחסון מוצפן. ולממש סינרגיות שנתיות של בין 3-4 מיליון דולר בעיקר בתשתית השרתים ועלויות תפעול נוספות.

 

רכישת LTMI נועדה לאפשר ל- Kapeלמצב את עצמה כשחקן מוביל בתחום הפרטיות הצומח. במיוחד על רקע העלייה המתמדת בהתקפות סייבר בעולם ואכיפת תקנות הגנת המידע (GDPR) שנועדו להגן על פרטיות המשתמש. השנה צפוי שוק ה-VPN לגלגל 24 מיליארד דולר, ולצמוח ב-50% ל-36 מיליארד דולר ב-2022.

 

עידו ארליכמן, מנכ"ל Kape: "זהו רגע משמעותי בהתפתחות של Kape. רכישת LTMI היא נקודת מפנה עבורנו, והיא תהפוך אותנו לשחקן הגדול בארה"ב, תרחיב את סל הפתרונות שלנו, תחזק את בסיס ההכנסות החוזרות והרווחיות שלנו ותיתן לנו גישה למאגר כישרונות עשיר.

 

העסקה הופכת את החזון שלנו למציאות ביצירת חברת הפרטיות הדיגיטלית מהבולטות בעולם עם המותג הבולט בתחום. ברכישה אחת מיצבנו את Kape באופן שיאפשר לה להפוך במהרה לאחת מספקיות שירות הפרטיות הדיגיטלית המובילות בעולם".

 

LTMI, שהוקמה ב-2009 ופועלת ממדינת קולורדו שבארה"ב, היא חברת פתרונות VPN (רשת פרטית וירטואלית) שמתמחה באספקת גישה מאובטחת ומוצפנת לרשת האינטרנט. מלבד פתרון לאנונימיות ברשת, פורטפוליו המוצרים של החברה כולל דפדפן פרטי למשתמשי iOS ואנדרואיד, התומך בווידאו ותוכנה המאיצה את מהירות הגלישה באינטרנט.

החברה מפעילה גם מערכת אחסון קבצים מאובטחת, ומנוע חיפוש המבטיח פרטיות ומבוסס על מערכת קריפטוגרפית ראשונה מסוגה. בנוסף, החברה משקיעה את יכולות המו"פ החזקות שלה בפיתוח פתרונות נוספים דוגמת VPN עסקי עבור עסקים קטנים ובינוניים.

 

 LTMIהיא חברה צומחת ורווחית, הכנסותיה ב-2018 עמדו על 47.4 מיליון דולר (צמיחה של 18% לעומת 2017), וה-EBITDA המתואם עמד על 14.7 מיליון דולר. מודל ההכנסות של LTMI מבוסס על SaaS (תוכנה כשירות) שיוצר רמת וודאות גבוהה של תחזיות ההכנסות.

 

ל- LTMI יש מעל מיליון מנויי SaaS (בדומה ל-Kape), כמחצית מהם בארה"ב. החברה הממוזגת תתברג בין שלוש שחקניות ה-VPN המובילות בעולם. נכון ל-2019, סך הכנסות החברה הממוזגת הצפויות עומדות על כ-110 מיליון דולר וה- EBITDA המתואם עמד על כ-30 מיליון דולר.

 

את הרכישה תממן Kape ממניות, מקופת המזומנים שלה ומחוב שתגייס מבעל השליטה, טדי שגיא, שיעמיד לה הלוואת בעלים בהיקף של 40 מיליון דולר. לאחר השלמת הרכישה, מתכננת Kape להחליף את הלוואת הבעלים משגיא במימון חיצוני לטווח ארוך.

 

זוהי הרכישה הגדולה ביותר בתולדות Kape שהוקמה ב-2011, נרכשה על ידי שגיא בתחילת 2013 תמורת 37 מיליון דולר והונפקה בבורסת ה-AIM הבריטית בשלהי 2014. Kape נסחרת כיום לפי שווי של 142 מיליון דולר, ושגיא מחזיק בכ-73% מהון המניות של החברה (לפני הרכישה). בעקבות הרכישה, ידולל שגיא להחזקה של 55.9%.

 

רכישת LTMI היא הרביעית שמבצעת Kape מאז כניסתו של ארליכמן לתפקיד המנכ"ל במאי 2016. ביולי אשתקד רכשה Kape את Intego, המפתחת פתרונות אבטחה מבוססי SaaS עבור מכשירי Mac ומכשירים מבוססי מערכות הפעלה iOS. Intego נרכשה תמורת 16 מיליון דולר מקרן ההשקעות בסמר וונצ’רס. באוקטובר אשתקד רכשה החברה את ZenMate, מפתחת פתרונות לגלישה אנונימית, תמורת 5.6 מיליון דולר, ובמארס 2017 רכשה החברה את CyberGhost, שמספקת אף היא פתרונות לגלישה אנונימית, תמורת כ- 10.3 מיליון דולר.

 

ל- Kape, שעוסקת בפתרונות אבטחה צרכניים, יש שלושה קווי מוצר; הראשון, פתרונות לפרטיות ברשת (בעיקר אלו של CyberGhost ו- ZenMate); השני, אופטימיזציה של ביצועי מערכות הפעלה והשלישי, הגנה מפני תוכנות זדוניות (בעיקר הפתרונות של Intego).

 

את המחצית הראשונה של 2019 סיימה החברה עם הכנסות של 29.9 מיליון דולר (צמיחה של 24.2%) ועם EBITDA של 5.8 מיליון דולר (לעומת 4.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד). נכון ליוני 2019, יש בקופת החברה מזומן בשווי של 36.4 מיליון דולר, ללא חוב.

 

Kape פעילה ב-160 מדינות ומעסיקה כ-300 עובדים. מרכז הפיתוח של Kape בישראל ממוקם במגדל עזריאלי שרונה שבתל אביב.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה