קנאשור תפתח מוצרים חדשים למתן קנאביס רפואי

החברה תבצע מחקרים לפיתוח פורמולציה למתן באמצעות בליעה, אבקת קנאביס למשאף ואבקה מסיסה במים

חדשות ספונסר 18/11/2019 11:58

א+א- 1

חברת הקנאביס הרפואי קנאשור מדווחת היום כי תבצע מחקרים שמטרתם פיתוח מוצרי קנאביס רפואי חדשים, במטרה להעניק למטופלים מגוון רחב יותר של דרכי מתן, מעבר לתפרחות ושמנים המקובלים, ובכך להביא לשיפור הנוחות והיעילות בשימוש בצמח ומוצריו.

 

ביצוע המחקרים יתאפשר בהמשך לקבלת אישור היתכנות למחקרים מהיק"ר (יחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות). המחקרים יתבצעו במעבדת החברה באשדוד, על בסיס התשתיות שהוקמו בה - מתקן גידול indoor ומתקן עיבוד ומיצוי. יצוין כי הפיתוח המתוכנן זכה לתמיכת מימון של ’הרשות לחדשנות’, אשר הכירה בצורך לפתח מוצרים חדשים למתן קנאביס לצרכים רפואיים.

 

רן עמיר, מנכ"ל קנאשור מוסר: "פעילות הפיתוח תבוצע ע"י צוות המו"פ של החברה, בניהולה של סמנכ"לית מחקר ופיתוח, ד"ר הדיל עונאללה סעד, ובליווי חברי הועדה המדעית המייעצת של החברה: ד"ר יפית שטרק, לשעבר סגן נשיא לפיתוח קליני גלובלי בחטיבת מחקר ופיתוח ייחודי בחברת טבע, ד"ר שמעון אמסלם, מדען ראשי טכנולוגיות דליברי בחברת ’אדמה פתרונות לחקלאות’, ופרופ’ תמר פרץ, מנהלת מכון שרת לאונקולוגיה במרכז הרפואי הדסה עין-כרם, המתמחה בחקר הסרטן.

 

לדבריו: "חזון קנאשור הוא להיות חברה מובילה בפיתוח ואספקת מוצרי קנאביס רפואי מהאיכות הגבוהה ביותר ותכשירים פרמצבטיים מבוססי קנאביס רפואי, שמותאמים למגוון רחב של צרכים רפואיים. כעת, כשקיבלנו את אישור היק"ר לסדרת המחקרים, חזון זה מקבל דחיפה משמעותית".

 

ד"ר הדיל עונאללה סעד מוסיפה: "דרך המתן באמצעות שמן או עישון, המקובלת כיום בתעשיית הקנאביס הרפואי אינה מיטבית, מאחר שאינה מתאימה לכלל המטופלים ומהווה חסם לחלק מהקהילה הרפואית. משום כך, אנו פונים לפתח מוצרים נגישים חדשים מבוססי קנאביס, בטכנולוגיות פרמצבטיות, אשר יהיו בעלי תכולה אחידה ומאופיינת וחיי מדף ידועים.

 

האתגר בפנינו הוא הנגשת טיפול משופר עבור אוכלוסיית מטופלים נרחבת, שעבורה זו התרופה היעילה היחידה, המיטיבה עם מצבה הרפואי. בנוסף, תכשירים אחידים והדירים, יאפשרו מחקרים קליניים איכותיים ומבוקרים, לטובת ביסוס מדעי של יעילות הקנאביס עבור מגוון רחב יותר של התוויות".

 

ד"ר הדיל מוסיפה: "באמצעות הפעלת מערך כולל של גידול במבנה סגור (indoor), מבוסס טכנולוגיה אירופונית מתקדמת, בתנאים מבוקרים ותהליך מיצוי תעשייתי, נוכל להפיק תועלת ממיצוי הספקטרום המלא של הצמח. המוצרים החדשים, שאנו מבקשים לפתח, יתבססו על האחוזים ועל היחסים שהרגולטור הגדיר ואישר, כדי לאפשר דיוק בתכולה, ספיגה משופרת בגוף וצריכה ללא עישון, במגוון שיטות".

 

המחקרים שאושרו ע"י היק"ר, על בסיס מיצוי חומרים פעילים מצמח הקנאביס הרפואי הם פיתוח פורמולציה למתן אוראלי/פומי (באמצעות בליעה), פיתוח פורמולציה אבקתית מסיסה במים, ופיתוח פרומולציה אבקתית למתן קנאביס רפואי במשאף.

 

בקנאשור מעריכים כי תהליכי הפיתוח, אשר מתבססים גם על עבודות קודמות שבוצעו על ידי החברה, יקנו לה בסיס טכנולוגי שיאפשר כניסה לתהליך יצור תחת תנאי GMP ותהליך של פיתוח קליני של המוצרים.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בהצלחה <3

    ליאת 21/11/2019 07:35