אינטרקיור תבצע מחקר קליני עם המרכז הרפואי אסף הרופא

המחקר, שתבצע חברת הבת קנדוק, יבדוק את השפעתם של מוצרי קנאביס רפואי על הפרעת ספקטרום אוטיסטית בילדים; גיוס המטופלים יתחיל מיידית

חדשות ספונסר 17/11/2019 10:48

א+א- 3

חברת הקנאביס הרפואי קנדוק, של אינטרקיור, התקשרה בהסכם עם קרן המחקר והפיתוח של המרכז הרפואי שמיר -אסף הרופא ועם חוקר ראשי מטעמו לבחינת השפעת מוצרי הקנאביס לשימוש רפואי של קנדוק על הפרעת ספקטרום אוטיסטית בילדים.

 

המחקר שיתבצע בבית החולים אסף הרופא ,צפוי לכלול כ-100 משתתפים ועתיד להימשך תקופה של 24 חודשים. יצוין כי כבר במועד זה התקבלו כל האישורים הרגולטוריים הנדרשים לקנדוק לצורך ביצוע המחקר ובהתאם לכך צפויה קנדוק להתחיל באופן מיידי בגיוס מטופלים למחקר.

 

בית החולים והחוקר ישתפו את קנדוק בהתקדמות המחקר, קבלת מטופלים למחקר, כאשר טיפול במטופלים וקבלת הסכמתם יחולו באופן בלעדי על בית החולים ובתוצאות המחקר בסיומו. תוצרי המחקר וזכויות הקניין הרוחני הנובעות מהמחקר הינם של אסף הרופא.

 

בתום המחקר תוצאות המחקר וכל תוצריו יועברו לידי קנדוק ויוכלו לשמש אותה לצרכיה העסקיים לרבות לצורך רישום מוצריה ברשויות רגולטוריות רלוונטיות אחרות.

 

בקנדוק מציינים כי החברה מספקת לילדים הסובלים מאוטיזם טיפול מבוסס קנאביס לשימוש רפואי מזה מספר שנים. המחקר הינו חלק מאסטרטגיית החברה למנף את הידע הרב שצברה קנדוק במהלך השנים, ולערוך מחקר קליני שנועד להמשיך ולחזק את פורטפוליו מוצריה, עבור מטופלי קנאביס רפואי בישראל ובעולם.

 

יצוין כי מזה מספר חודשים, עם המעבר לאסדרה חדשה, קנדוק, כחלוצת ענף הקנאביס הרפואי בישראל, הודיעה על תוכנית מסובסדת לקליטת ילדים על הרצף האוטיסטי, במסגרתה היא מעניקה הנחה משמעותית בגובה של 50% למשך חצי שנה לשמן CANNDOC T1/C20.
 
אלון גרנות, מנכ"ל קנדוק: "המחקרים הקליניים שקיבלו את אישור היק"ר ממקמים את קנדוק בחזית המחקר הקליני העולמי בתחום הקנאביס הרפואי בתקן GMP. ביצוע מחקרים קליניים וזיהוי יעילות הטיפול באמצעות מוצרי הקנאביס הרפואי הייחודיים שלנו תורם רבות להמשך חשיפת יעילות מוצרי קנדוק בקרב הקהילה הרפואית בארץ ובעולם ויתרום להרחבת פעילותה הגלובלית."
 
לקנדוק תוכנית מחקרים קלינית במסגרתה יבחנו ההשפעות הקליניות של מוצרי קנדוק על מגוון התוויות רפואיות, ביניהן אפילפסיה, פיברומיאלגיה, כאב ניורופתי, תופעות לוואי בטיפולי הכימותרפיה בחולי סרטן, פרקינסון, דלקת פרקים ראומטית, כאב רדיקולרי, פוסט טראומה (PTSD) ורדיקולופתיה מותנית וכן יבוצע מחקר פרמקוקינטיקה במוצרי ה-GMP של קנדוק.
 
ד"ר סטולר נוירולוגית ילדים מהמרכז לאוטיזם בבי"ח "שמיר": "שכיחות הרצף האוטיסטי הולכת ועולה וכיום עומדת על 1 ל-59 ע"פ נתונים מארה"ב. משפחות רבות לילדים עם אוטיזם מתמודדות עם קשיים משמעותיים בחייהם, כיום הטיפול התרופתי הקונבנציונאלי נותן מענה חלקי. בשנים האחרונות צריכת הקנאביס הרפואי באוכלוסייה זו הולכת ועולה כאשר מסתמן כי הקנאביס הרפואי נותן מענה טוב לחלק מהתסמינים של התחלואה הנלוות לרצף האוטיסטי. 
 
"מחקר זה פורץ דרך והראשון מסוגו אשר מטרתו לבחון את השפעת הטיפול בקנאביס רפואי על התפקוד הקוגניטיבי, תסמיני הליבה של הרצף האוטיסטי בנוסף למערכת האנדוקרינית, שינה, אכילה, אי השקט, אלימות וחרדה. מידע זה חיוני לביסוס הלגיטימציה ואופן הטיפול באמצעות קנאביס רפואי כחלק מסל הטיפולים המוצע לילדים עם אוטיזם."
 
אביגיל דר העומדת בראש מכון קאנפורה, ומובילה במשך שנים את הטיפול בקנאביס רפואי בקרב ילדים ציינה: "מניסיוני בטיפול בילדים מאובחנים, למוצרי קנדוק שיעור הצלחה מוכח בהקלה על התסמינים ותרומה לאיכות החיים של הילדים והמשפחות."
 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  שאלה נוספת לדבריך היא

  איך בחו"ל מתרגמים את ההודעה הזו...לא לשכוח שהחברה עדיין בשושושושושושו מנסה להנפיק.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 17/11/2019 12:38

 2. 2
  המחקר עולה כסף. לא יכניס כסף.

  יכול להיות שבגלל הידיעה הזו אכן רצה היום מהר יותר מאחרות. אבל זו ידיעה על הוצאה שהפרות שלה אולי עוד 5 שנים של מחקר. לא מעיד כלום על החוזק של החברה. על היכולת של החברה לעמוד בתחזיות המופרכות של היו"ר למכירות של מיליארד דולר או שקל.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 17/11/2019 12:34

 3. 3
  הריח שיש הודעה בקנה|45||145||24|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 17/11/2019 11:06