מגוריט מדווחת על גידול של כ-20% ברווח ברבעון השלישי

מתחילת השנה חל גידול בהון העצמי של החברה לכ-357 מיליון שקלים; נכסיה המניבים של הקרן גדלו בכ-160% ומסתכמים בכ-700 מיליון שקל

חדשות ספונסר 14/11/2019 09:26

א+א-

קרן הריט למגורים, "מגוריט" מפרסמת היום את תוצאותיה לרבעון השלישי של שנת 2019 ולתשעת החודשים הראשונים של השנה ומדווחת על רווח של 13.4 מיליון ₪, עלייה של 19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ובתשעת החודשים הראשונים של השנה רשמה רווח מצטבר של 23.8 מיליון שקלים. 

 

בהכנסות משכירות, מסכמת החברה עלייה משמעותית לכדי 9.1 מיליון שקלים ברבעון האחרון, וזאת על אף שהדוח לא כולל הנבה מלאה של פרויקטים חדשים ופרויקטים בשיווק.

 

עוד עולה כי במהלך הרבעון הנוכחי חל גידול בנכסיה המניבים של הקרן, אשר הסתכמו בכ-694 מיליון שקלים - גידול של 157% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הונה העצמי של הקרן צמח בכ-68 מיליון שקלים לעומת הרבעון המקביל, לכדי 357.5 מיליון שקלים, ומהווה כיום כ-37.3% מסך מאזנה. 

 

לפי הדוח, עיקר הרווח נובע מהשלמת עסקה לרכישת מתחם דירות בפתח תקוה, במסגרתה רכשה הקרן 55 יחידות דיור על פני 4 בניינים מאוכלסים בשכונת כפר גנים ג’ היוקרתית בפתח תקווה, בתמורה לכ-130 מיליון שקלים, אשר 15 מיליון שקלים מתוכם היו כנגד הנפקת מניות החברה למוכרים.

 

העסקה הביאה את מספר הדירות המניבות של הקרן לכדי יותר מ- 300 דירות במספר פרויקטים הממוקמים באזורי ביקוש, כשהמלאי המניב של החברה צפוי לגדול משמעותית בין היתר בשל זכייתה, יחד עם קבוצת מנרב, בארבעה פרויקטים של החברה הממשלתית "דירה להשכיר".

 

החברות יקימו יחד כ-500 דירות חדשות להשכרה לטווח ארוך, כך שסך דירות החברה צפוי לעמוד על יותר מ-800 דירות. עוד מדווחת מגוריט כי קיבלה היתר בניה בפרויקט בחולון ובכוונתה להתחיל בעבודות הבנייה באופן מיידי.

 

במהלך הרבעון השלימה הקרן גיוס של כ-144 מיליון שקלים ערך נקוב של אג"ח להמרה. ההנפקה זכתה לביקוש ער הן במועד ההנפקה והן בשוק המשני, והאגרות נסחרות בריבית שנתית של 0.7% בלבד.

 

עוד דיווחה מגוריט במהלך הרבעון הנוכחי על חתימת הסכם, לפיו העניקה אופציה לחברת גינדי החזקות, למכור לה 55 דירות ו-35 חניות בפרויקט ’אפר האוס’ המדובר, אשר צפוי להיבנות בשכונת יד אליהו בתל אביב, בתמורה לכ-136.9 מיליון שקלים, ובמקביל העניקה גינדי החזקות למגוריט אופציה להקצות לה מניות של הקרן בשווי של 23.25 מיליון שקלים.

 

"אנו ממשיכים לגדול ולהתפתח בקצב משביע רצון והתוצאות מעידות על כך", אמר היום מנכ"ל מגוריט, מתי דב. "שיעור התפוסה המקסימלי בפרויקטים שלנו מרמז כי מודל השכירות לטווח ארוך אותו אנו מנחילים זוכה להצלחה בקרב ציבור השוכרים, שמבינים את הערכים המוספים במוצר ובשרות. בכוונתנו להמשיך ולגדול כחלוצים בתחום השכירות ארוכת הטווח בישראל".

 

יו"ר מגוריט, ארז רוזנבוך, הוסיף: "בנוסף לאמון מצד השוכרים, מגוריט נהנית מתמיכה הן מצד הגופים המוסדיים - דבר הבא שבא לידי ביטוי גם בביקוש הרב לאגרות החוב להמרה שהנפיקה החברה, ולאלו שבמחזור,והן מצד מוכרים של הדירות שנמכרו לקרן, שכחלק מתמורת המכירה קיבלו מניות של הקרן. נמשיך במאמצים להרחבת פעילותנו והפיכתנו לגורם מהותי ומשנה שוק בענף השכירות בישראל

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה