יוניבו תרכוש 51% בבית מרקחת המספק קנאביס רפואי

בית המרקחת מספק מידי חודש כ-60-80 ק"ג קנאביס רפואי למטופלים; התמורה עבור העסקה וכל תנאיה טרם נקבעו ויסוכמו במהלך 14 יום ממועד חתימת הסכם ההבנות

חדשות ספונסר 13/11/2019 10:28

א+א- 1

חברת הקנאביס הרפואי יוניבו מדווחת היום על חתימה על מזכר הבנות לרכישת שליטה בבית מרקחת המנפק קנאביס רפואי. למיטב ידיעת החברה, בית המרקחת פעיל ומוכר מוצרי קנביס רפואי באסדרה החדשה ומוצרים נוספים לרבות תרופות מרשם ומוצרי טואלטיקה. כיום הוא מספק מוצרי קנאביס רפואי למטופלים בהיקף של 60-80 ק"ג בחודש.

 

השלמת רכישת מביאה את יוניבו לשליטה מלאה בכל שרשרת הערך מגידול עד מכירה. לאחרונה דיווחה יוניבו על השקעה של 6 מיליון שקלים בחוות "עמית" מקבוצת אביסרור. חוות "עמית" היא השלב הראשון בשרשרת הערך והיא מחזיקה ברישיונות ריבוי וגידול צמחי קנאביס רפואי.

 

בנוסף, יוניבו מפעילה היום מפעל בשטח כולל של כ-750 מ"ר, המייצר מוצרי קנאביס רפואי בהיקף מסחרי של כ-18 טון בשנה בתקינת GMP. רכישת בית המרקחת תאפשר ליוניבו למכור את מוצריה באופן ישיר למטופלים בבית המרקחת וכן באמצעות שילוח לבית המטופל.

 

התמורה בגין העסקה, הכוללת את רכישת המניות ותנאים מסחריים נוספים, כגון תנאי העסקתם של המוכרים בבית המרקחת ותנאי ההתקשרויות בין החברה ובית המרקחת, ייקבעו במשא ומתן בין החברה למוכרים במהלך תקופת בלעדיות שתיארך 14 יום ממועד החתימה על מזכר ההבנות.

 

השלמת העסקה כפופה להתקיימותם של תנאים מתלים סטנדרטיים בעסקאות מסוגה של העסקה, לרבות קבלת אישורים רגולטוריים ואישורי צדדים שלישיים נדרשים אחרים.

 

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו: "היכולת של יוניבו לקבוע את סוג, איכות והיקף הגידול ובנוסף לכך לייצר מוצרים למגוון התוויות רפואיות נדרשות ודרכי מתן וכן הגעה אישית למטופל הספציפי הצורך קנאביס רפואי וקבלת משוב ישיר ממצבת אותנו כחברה היחידה בישראל בעלת שליטה מלאה בכל שרשרת הערך משלב השתילה, גידול, ייצור הפצה ומכירה בבית המרקחת.

 

שליטה זו מאפשרת לנו גם למקסם את הרווח ממכירה של כל גרם קנאביס רפואי, גם לחסוך עלויות מיותרות וכך ליהנות מיכולות תחרותיות יוצאות מהכלל לרבות פיתוח מוצרים מבוססי מאגר מידע מהמטופלים המגיעים לבתי המרקחת. אנו משוכנעים כי המהלך יביא ליצירת ערך לכלל בעלי המניות של יוניבו".

 

בשבועות האחרונים דיווחה החברה על השקעה של 12 מיליון שקל על ידי קבוצת אביסרור – 6 מיליון שקלים בחוות "עמית" בה תגדל יוניבו קנאביס רפואי ו-6 מיליון שקלים להשקעה ביוניבו לפי מחיר מניה של 4.89 שקל, פרמיה של 52% ממחיר המניה, כפי שנסגר ביום המסחר הקודם לדיווח, וכן תמורת 0.5 מיליון אופציות למניות. ההשקעה ביוניבו משקפת שווי של כ-130 מיליון שקל, אחרי הכסף.

 

חוות עמית נמצאת בתהליכי הקמה מתקדמים. החווה נועדה להבטיח ליוניבו גידול עצמאי של קנאביס רפואי, כך שהחברה תפעל מייצור ושיווק משלב הזרע דרך מוצר בתקינת GMP ועד הפצת המוצרים באמצעות בית מרקחת למטופלים.

 

לצד הפעילות בארץ, יוניבו בוחנת פעילות בשווקים מחוץ לישראל, והיא נערכת לייצוא לכשיגיע, בין השאר באמצעות הכנות לקבלת תקינת EU-GMP למפעל במטרה לספק מוצרים ללקוחות איתם נחתמו חוזי מכירה והפצה. למיטב ידיעת החברה, בהינתן היתר ייצוא של מוצרי קנאביס רפואי ממדינת ישראל, על פי הוראות היק"ר, יהיה ניתן לייצא רק מוצרי קנאביס רפואי שיוצרו במפעלים בעלי תקן GMP שמחזיקה החברה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    Problem-solving nephrotoxicity, cycles motor, distinction radiography.

    [url=http://mewkid.net/when-is-rahava/]Cialis[/url] Cialis wmj.fqvp.m.sponser.co.il.xda.rq http://mewkid.net/when-is-rahava/

    ugwliwazeravo 17/06/2020 04:38