ביומיקה של אבוג’ן השיגה תוצאות חיוביות ראשוניות בניסויים אימונו-אונקולוגיים

הניסויים שנערכו בבעלי חיים הצביעו על שיפור ביעילות טיפולים אימונו-תראפיים כנגד גידולים סרטניים בעזרת שימוש בהרכבי מיקרובים שתוכננו באמצעות כלים חישוביים

חדשות ספונסר 12/11/2019 14:59

א+א- 4

ביומיקה, חברה ביופרמצבטית המפתחת טיפולים מבוססי מיקרוביום, וחברה בת של אבוג’ן, הודיעה היום על תוצאות חיוביות ראשוניות בניסויים בבעלי חיים בתוכנית האימונו-אונקולוגיה.

 

תוצאות הניסויים הצביעו על שיפור ביעילות של טיפולים אימנו-תראפיים כנגד גידוליים סרטניים באמצעות שני הרכבי מיקרובים, BMC121 ו-BMC127, אשר תוכננו באמצעות כלים חישוביים מתקדמים.

 

במחקרים מדעיים שפורסמו בעבר תואר בהרחבה כי הרכב המיקרוביום של המעי עשוי להשפיע על יעילותם של טיפולים אימונו-תראפיים בסרטן, ובעיקר טיפולים מסוג Immune-Checkpoint Inhibitors הכוללים מעכבי PD-1 או PD-L1 ו-CTLA-4. 

 

הניסוי שנערך על ידי ביומיקה במודל סרטן בעכברים, חלק מתוכנית האימונו-אונקולוגיה של ביומיקה, בדק את התגובה ל-BMC121 ו-BMC127, הרכבי מיקרובים שזוהו ותוכננו על בסיס מידע קליני מחולים שהציגו שונות בתגובה לטיפולים אימונו-תראפיים.

 

הבחירה של המיקרובים להרכבים אלו, אשר תוכננו לעורר את המערכת החיסונית ובכך להגדיל את יעילות הפגיעה בגידול הסרטני, התבססה על מידע שנותח באמצעות PRISM, פלטפורמה ייחודית לניתוח מיידעי מיקרוביום ברזולוציה גבוהה תוך התמקדות בפונקציונליות גנומית של המיקרובים.

 

בניסוי זה, המוצרים התרופתיים בפיתוח ביומיקה נבדקו במתן משולב עם תרופות אימונו-תראפיות מקבוצת Checkpoint inhibitors (Anti-PD1) במודלים של סרטן בעכברים. הטיפול המשולב יחד עם BMC121 ו-BMC127 הראה שיפור בפעילות כנגד הגידולים הסרטניים בהשוואה לקבוצת העכברים שטופלו באימונותרפיה בלבד, ומצביע גם על ולידציה של החיזוי החישובי.

 

השיפור בפעילות נצפה במספר פרמטרים, ביניהם עיכוב בהתפתחות הגידול, עלייה במספר המגיבים לטיפול, עלייה בתסנין של תאים ממערכת החיסון לגידול באופן כללי ורמות גבוהות יותר של תסנין לגידול של לימפוציטים מסוג CD8 (תאים בעלי פוטנציאל להרס הגידול).

 

כמו כן נצפו גם רמות גבוהות יותר של פעילות בעלת אופי דלקתי בתוך הגידול, המעידה על תגובה חיסונית גבוהה יותר כנגד הגידולים. תוצאות אלה בבעלי חיים הינן הסממן הראשון לכך שטיפול באמצעות BMC121 ו-BMC127 עשוי להגביר את יעילותן של תרופות אימנו-תראפיות מקבוצת Checkpoint inhibitors ולשפר את הפעילות כנגד גידולים סרטניים.

 

פרופ’ יהודה רינגל, המנהל המדעי הראשי, אמר כי " התוצאות האלו בבעלי חיים הינם ההדגמה הראשונה לפוטנציאל הגלום בשימוש ב- BMC121 ו-BMC127 בשילוב טיפולים אימונו-תראפיים כנגד סרטן. אנו מצפים לערוך ניסויים נוספים אשר יספקו אישוש נרחב יותר לחיזויים החישוביים שלנו ולמנגנון הפעילות."

 

ד"ר אלרן חבר, מנכ"ל ביומיקה, אמר כי "תוצאות מעודדות אלה המהוות אישוש ראשוני לכך כי BMC121 ו- BMC127 עשויים לשפר את היעילות של תרופות אימונו-תראפיות בטיפול בחולי סרטן. למרות שתרופות אימונו-תראפיות מהוות בשורה בטיפול בחולי סרטן, רק מיעוט מהחולים מגיבים לתרופות הקיימות כיום .

 

המוצרים התרופתיים שאנו מפתחים מיועדים לספק מספר פעילויות מיקרוביאלית ספציפיות המעוררות תגובה חיסונית התורמת לפעילות כנגד גידולים סרטניים. אנו מקווים שבכך נוכל לשפר את תגובת החולים לאימונותרפיה".

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  סליחה על התוקפנות מתחבר לעזתי שבי |12|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  dambo2 12/11/2019 15:20

 2. 2
  תודה, יותר מובן עכשיו

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 12/11/2019 15:15

 3. 3
  זו חברת בת אחרת של אבוג'ן

  מתעסקת בביו רפואה... ראיתי כבר בפעמים קודמות שאתה קשה הבנה..אז אני רושם את זה לאחרים כדי שלא תטעה אותם.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  dambo2 12/11/2019 15:13

 4. 4
  לא כותבים אם זה מבוסס קנאביס או לא|18|

  הודעה חיובית וחזקה...ציפיתי לקרוא איך זה משולב עם הירוק.....אבל לא כתוב כלום. לא נראה שאת השלב הזה בכלל הם בדקו עם ירוק......הצלחות למחזיקים!
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 12/11/2019 15:08