יורוג’ן: הסכם רישיון בלעדי עם Agenus לקידום הטיפול בסרטן של דרכי השתן

יורוג’ן תפתח ותמסחר את Zalifrelimab , נוגדן נוגד-CTLA-4, עם UGN-201 לטיפול בסרטן פולשני בדרגה גבוהה שאינו חודר שריר בשלפוחית השתן

מערכת ספונסר 11/11/2019 17:36

א+א-

יורוג’ן פארמה, המפתחת טיפולים למחלות אורו - אונקולוגיות, הודיעה היום על חתימת הסכם רישיון בלעדי בין לאומי עם חברת אג’נוס אינק (Agenus Inc) לפיתוח ומסחור התרופה זליפרלימאב במתן לתוך שלפוחית השתן בשילוב עם UGN-201 לסוגי סרטן של דרכי השתן. שילוב תרופות זה, מבוסס על נתונים פרה-קליניים מעודדים משימוש בטכנולוגיית שחרור מושהה קניינית שפותחה על ידי יורוג’ן, המיועדת לאפשר חשיפה ממושכת יותר של רקמת דרכי השתן לתרופות, והופכת את הטיפול המקומי לאופציה טיפולית עם פוטנציאל יעילות גבוה יותר תוך מזעור החשיפה הסיסטמית ותופעות הלוואי הפוטנציאליות. ההתוויה המקורית של יורוג’ן לפיתוח תהיה סרטן פולשני בדרגה גבוהה (high-grade) שאינו חודר שריר בשלפוחית השתן (HG NMIBC).

התרופה זליפרלימאב (AGEN1884, נוגדן נוגד-CTLA-4) עוברת בימים אלה היערכות על ידי אגנוס בשילוב עם balstilimab, בפיתוחה של אגנוס, כטיפול קו שני בסרטן צוואר הרחם שצפוי להיות מוגש לרישוי ביולוגי במהלך 2020.

"מטופלים הסובלים מסרטן בשלפוחית השתן שאינו חודר שריר המוגדר כסרטן בדרגה גבוהה, נמצאים בסיכון גבוה להתקדמות המחלה ואנו מחויבים לקדם את מאמצי הפיתוח למענם", אמרה ליז בארט, נשיאה ומנכ"לית יורוג’ן והוסיפה: "בשילוב עם צנרת המוצרים שלנו, UGN-101 ו-UGN-102 הממוקדת בסרטן בדרגת ממאירות נמוכה של דרכי השתן העליונות (UTUC) ובסרטן שלפוחית השתן, בהתאמה, ההוספה של תרופה חדשה זו המכוונת לסרטן בדרכי השתן בדרגת ממאירות גבוהה מספק ליורוג’ן מוצר משלים לצנרת המוצרים הקיימת ומקדם את חזון החברה להיות המובילה בתחום האונקולוגיה אורולוגית".

על פי תנאי ההסכם ובתמורה לרישיון בלעדי כלל עולמי1 עבור AGEN1884 לטיפול בסוגי סרטן של דרכי השתן באמצעות מתן לתוך שלפוחית השתן, אג’נוס תקבל מקדמה בסך של כ-10 מיליון דולר, בנוסף לסך של כ-115 מיליון דולר על השגת אבני דרך מסוימות בפיתוח קליני ואישורים רגולטוריים, עד כ- 85 מיליון דולר על השגת אבני דרך מסוימות במסחור, וכן תמלוגים ממכירות נטו בשיעור הנע בין 14% ל-20%.

יורוג’ן תהיה אחראית על כל פעילויות הפיתוח והמסחור.

הרישיון הכלל-עולמי אינו כולל את ארגנטינה, ברזיל, צ’ילה, קולומביה, פרו, ונצואלה, והטריטוריות והנכסים של כל אחת ממדינות אלה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה