לאחר ירידה של 20% מתחילת השנה, האם מניית כיל מסמנת תחתית?

המניה אבדה את כל המומנטום החיובי של 2018. האם דווקא לקראת סיום השנה יש סיכוי לשינוי מגמה?

דובי קורן 10/11/2019 11:52

א+א- 1

חברת כימיקלים לישראל בע"מ, הינה חברת מינרלים מיוחדים ועוסקת בהפקת חומרי גלם ועיבודם. החברה מייצרת אשלג ודשנים אחרים, פוספט, מגנזיום, ברום על שלל תרכובותיו באמצעות מספר חברות בנות,מפעלי ים המלח, תרכובות ברום, רותם אמפרט, פריקלאס ים המלח וחברות מחוץ לישראל. החברה פעילה ב 3 שווקים עיקריים: חקלאות, מזון וחומרים מורכבים. לחברה מגוון מוצרים לשוקי האגרו, מוצרים למגזר התעשייה ומוצרים מותאמי לקוח. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 20.6 מיליארד ש"ח.

 

בגרף היומי ניתן לראות את המגמה השלילית של המניה בשנה האחרונה, כשהיא מציגה ירידות מרמות של 2300 נקודות ועד לרמות השפל האחרונות סביב 1520/40 נקודות.

 

בשבוע שעבר שוב נוצרה עצירה במניה עם זינוק קדימה מרמות השפל השנתיות. דוחות החברה אשר פורסמו ביום חמישי היו סבירים אולם המניה בכל זאת סיימה את יום המסחר בירידות קלות.

 

מניית כיל – גרף תקופתי

 

חשוב לציין שבמהלך השנה ראינו לא פעם את המניה נתמכת על אזור אופקי אך ללא פריצה של רמת התנגדות היא ירדה עוד שלב במסגרת המימוש, לכן, שינוי מגמה אמיתי במניה לא יבוא מיציאה של שפל כזה או אחר אלא רק בפריצה של רמת מפתח שתשנה את מבנה המחירים. רמה זו נמצאת סביב 1750/70 נקודות כך שכניסה סולידית ונכונה תהיה רק שם.

 

יחד עם זאת, סוחרים יותר אגרסיביים יכולים לחשוב על כניסה חלקית גם ברמות הנוכחיות כשההנחה הטכנית היא שהמניה תמשיך את ההיפוך משבוע שעבר. ירידה מתחת ל 1520 נקודות תהיה שלילית מאוד ויכולה לשלוח את המניה להעמיק את התיקון.

 

מילה נוספת, לחובבי הגרפים השבועיים, לאזור של 1600 נקודות יש משמעות טכנית חזקה מאוד, זהו השיא של 2017/18 שנפרץ והביא לריצה עד 2300 נקודות, האם יחזיק גם בפעם?

 

בהצלחה לסוחרים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כיל מניה מעולה עם דוידנד של למעלה מ3 אחוז בשנה

    חיים 14/11/2019 21:54