חדשות וול סטריט ושווקי העולם category name

דיסקונט: הסקטורים העדיפים במדד 500SP הם תקשורת, צריכה מחזורית ובריאות

"סקטורים אלו בעלי תמחור טוב, בעלי רגישות לא גבוהה לשינוי בעקום התשואות בארה"ב וזוכים ל"רוח גבית" על רקע גורמי הבסיס בכלכלה האמריקאית"

חדשות ספונסר 10/11/2019 11:21

א+א-

שמואל קצביאן, אסטרטג שווקים, חדר עסקאות דיסקונט מפרם היום את "מצפן הסקטורים" בו הוא מסכם באילו סקטורים בארה"ב מומלץ להשקיע בתקופה הקרובה.

 

מצפן הסקטורים מיועד להציג המלצות תקופתיות לגבי הסקטורים השונים במדד ה- S&P 500 , תוך הצגה של מדדים שונים כמו תמחור, תנאי הרקע הכלליים וגורמי הסיכוי-סיכון בשוק. שילוב פרמטרים השונים הוא זה שמאפשר קבלת החלטה נכונה יותר לגבי מדיניות ההשקעה בסקטורים השונים.

 

בבחינת מכלול הגורמים ממליצים כעת בדיסקונט על אחזקת יתר בשירותי התקשורת (XLC), הצריכה המחזורית וסקטור הבריאות. סקטורים אלו בעלי תמחור טוב או סביר, הן במבט קדימה והן בהשוואה היסטורית, בעלי רגישות לא גבוהה לשינוי בעקום התשואות בארה"ב (2 הראשונים) וזוכים ל"רוח גבית" על רקע גורמי הבסיס בכלכלה האמריקאית.

 

מאידך, ולאחר הביצועים החזקים מאז תחילת שנה, ממליץ קצביאן להקטין ממשקל שוק למשקל חסר את סקטור התעשייה. זאת על רקע תמחור "לא זול", נטייה לביצועי חסר בנקודות זמן דומות של מחזור הריביות וגורמים נוספים. כמו כן, ממליץ להישאר במשקל חסר בתשתיות. הצריכה הבסיסית וטכנולוגיית המידע הועלו לתשואת שוק. יתר הסקטורים אף הם בתשואת שוק.

 

חודש אוקטובר הסתיים בעליות שנמשכו לתוך נובמבר. הסקטורים המובילים באוקטובר (כולל דיבידנד) היו הבריאות (5.1%) , ה-IT (3.9%) וה- Communication Services (3%). מאידך האנרגיה (2.3%-) וה-Utilities (תשתיות) שירד ב-0.8%- היו הסקטורים הגרועים ביותר.

 

בין הגורמים שהשפיעו על ביצועי הסקטורים היו עונת דו"חות חזקה במיוחד, כשחברות שהפתיעו לטובה רשמו עליית מחירים חדה יחסית (לעומת תגובת השוק להפתעות בעבר). ברמת המאקרו נציין את הסבירות הגוברת להבנות סחר והסכם חלקי בין ארה"ב לסין.

 

במבט קדימה הנחות היסוד של כלכלני דיסקונט הן כי כלכלת ארה"ב תרשום האטה ברבעון הרביעי של 2019 ובכל 2020, אך לא תגלוש למיתון. מדדים שונים אינם תומכים בהסתברות לכניסה למיתון בארה"ב. "אנו צופים כי ללא החמרה במתיחות הסחר צפויה עוד הפחתת ריבית אחת של הפד לכל היותר. כמו כן, אנו מעריכים כי בתקופה הקרובה תירשם עלייה בתשואות הממשלתיות, אך לא באופן חד ומתמשך". 

 

קצביאן מציין, כי באם תירשם עליית תשואות חדה- סקטור הפיננסים יהנה מכך. מאידך, הנדל"ן והתשתיות עשויים להיפגע. ניסיון העבר בתקופות דומות במחזור הפחתת הריבית מלמד כי הסקטורים שהניבו ביצועים עדיפים היו הבריאות והצריכה הבסיסית. מאידך החומרים, האנרגיה והתעשייה הניבו ביצועי חסר.

גם מתיחות הסחר והשינויים בתשואות ימשיכו להשפיע באופן משמעותי על התנהגות הסקטורים בארה"ב. 

 

בניית תחזית סקטוריאלית על בסיס תחזית האנליסטים לכל מניה בכל סקטור (תחזיות מיקרו Bottom-up ובתוספת דיבידנד צפוי) מצביעה על עדיפות גבוהה לאנרגיה, למרות שהוא סקטור בעייתי מבחינות אחרות, שירותי תקשורת, הצריכה המחזורית וסקטור הבריאות.

 

תמונה דומה עולה גם כאשר מנטרלים את ההשפעה של חברות גדולות בכל סקטור. מצד שני נציין כי בחודשים האחרונים ניכר מגמת של הנמכת תחזיות האנליסטים לעומת המחיר הנוכחי באנרגיה, בתעשייה ובפיננסים, עניין שעשוי להכביד על סקטורים אלו. 

 

מאידך הסקטורים בעלי פוטנציאל עליית המחיר (כולל דיבידנד) המתון ביותר הם התעשייה (6.3%), הפיננסים (7.7%) והתשתיות (9.6%). חשוב לציין כי בחלק מהסקטורים (כמו אנרגיה) קיימת מגמה של עדכון תחזיות כלפי מטה (ביחס לתשואת השוק) וחשוב להתייחס לכך בסיכום הסופי של ההמלצות.

 

בנוסף לכך בנו כלכלני דיסקונט מדד תמחור ייחודי ברמת מכפילי הסקטורים, המנטרל שינוי הגדרות בין ובתוך הסקטורים עם השנים. גם מדד זה מראה כי שירותי התקשורת והצריכה המחזורית זולים יחסית.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה