חדשות כלכלה

פעילות מטה הדיור הלאומי הוארכה בארבעה חודשים

מטה הדיור ירכז תחתיו את עבודת כל גופי הבניה בישראל: מינהל התכנון, רמ"י, הרשות להתחדשות עירונית ומשרד השיכון

חדשות ספונסר 05/11/2019 11:41

א+א-

קבינט הדיור בראשות שר האוצר משה כחלון אישר אמש את הארכת פעילות מטה הדיור הלאומי בארבעה חודשים נוספים, עד ל-15.3.2020.

 

החלטת הממשלה מיוני 2015 קובעת שמטה הדיור הלאומי יוקם במשרד האוצר וירכז תחתיו את עבודת כל גופי הבניה בישראל: מינהל התכנון, רמ"י, הרשות להתחדשות עירונית ומשרד השיכון. תוקפה של החלטה זו הינה עד ה-15.11.19 מה שהיתה אמורה להיות סוף כהונת הממשלה ה-34.

 

בתקופה זו מטה הדיור הלאומי ריכז את המהפך בשוק הדיור שכלל בין השאר גידול בהיקפי הדירות המתוכננות מ-62,199 דירות ב-2014 ל-151,613 ב-2018, הקמת פרויקט מחיר למשתכן עם למעלה מ-70,000 דירות שהוגרלו לצעירים במחיר הוגן, שינוי משמעותי במגמת מחירי הדיור, החלפת נתח המשקיעים בשוק הדיור ברוכשי דירה ראשונה וקיצור הליכי התכנון והבניה.

 

בשל העובדה שממשלה חדשה טרם קמה, והעבודה בשוק הדיור בעיצומה ואף מתרחבת, החליט קבינט הדיור על הארכת תוקף פעילותו של מטה הדיור הלאומי עד ל- 15.3.2020.

 

שר האוצר, משה כחלון: "מטה הדיור הלאומי מצליח במשימתו ליישם את מדיניות הדיור ששמה בראש סדר העדיפויות את הזוגות הצעירים רוכשי הדירה הראשונה. ארבע שנים לאחר הקמת מטה הדיור, רבבות זוגות צעירים מגשימים את חלום הדירה במחיר הוגן, והנתונים מוכיחים שלזוגות הצעירים חזרה ההזדמנות לרכוש דירה.

 

עבודת מטה הדיור רק הולכת ומתעצמת, ובשל כך הוחלט להאריך את פעילות המטה ככל שניתן. נמשיך לעבוד לילות כימים כדי לתת לזוגות הצעירים את האפשרות לקנות דירה במחיר הוגן, ללא קשר לזמן שיקח להקים ממשלה חדשה."

 

ראש מטה הדיור הלאומי, זאב בילסקי:"איחוד גופי התכנון והבנייה בישראל תחת מטה הדיור הלאומי המהווה גורם מתכלל אחד שרואה את התמונה המלאה ופועל להורדת מחירי הדיור למען הזוגות הצעירים הינו צעד מבורך של שר האוצר.

 

על פי התחזיות אוכלוסיית ישראל צפויה להכפיל עצמה בתוך שלושה עשורים. על מנת לממש את יעדי הדיור של מדינת ישראל, עבודת מטה הדיור חשובה והכרחית לשמירה על מחירים הוגנים ולעמידה באתגרים וביעדים של ממשלת ישראל וכמובן לצמצום הפערים שנוצרו בדיור ובתשתיות בשנים שקדמו להקמת מטה הדיור הלאומי".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה