וול סטריט פותחת שבוע על רקע חידוש שיחות הסחר

הסיניים מצננים את האווירה לפני חידוש השיחות; החוזים העתידיים יורדים קלות; הזהב נסחר מעל 1,500 דולר לאונקיה

חדשות ספונסר 07/10/2019 12:12

א+א-

הבורסה בארה"ב צפויה לפתוח את שבוע המסחר בירידות שערים קלות, לאחר שנמחקו כמעט כל הירידות מאז פתיחת המסחר הלילה. ירידות השערים הגיעו בשל דיווחים מגורמים רשמיים בסין שמאותתים על כך שיש רתיעה מעסקת סחר רחבה אותה רוצה הנשיא טראמפ. 

 

כאמור, הלחץ יורד והמדדים יורדים 0.2% לפני פתיחת המסחר. בינתיים השווקים בעולם די זהירים לאחר החדשות הנ"ל ומתעלמים מעליה חדה בת יומיים במדדי ארה"ב, שנעלו את השבוע בצורה סבירה יחסית לירידות החדות של ימי שלישי ורביעי. 

 

בסין והונג קונג אין מסחר והם טרם חזרו מחגיגות העצמאות שהשנה רושמות 70 שנה למהפכה הקומוניסטית, ביפן כן היה מסחר והניקיי ירד 0.16%, בורסות הודו ירדו 0.4% והבורסה בסינגפור ננעלה בעליה של 0.7%.

 

באירופה המסחר מתנהל עם תנודתיות ערה ועליות קלות של עד 0.25% במדדים המובילים. הזהב יורד קלות ונסחר סביב 1,504 דולר לאונקיה, הנפט גם מתאושש, חבית מסוג לייט קרוד עולה 1.2% למחיר של 53.5 דולר לחבית.

 

מניות בכותרות

ג’נרל אלקטריק (GE) עולה מעל 1% במסחר המוקדם. החברה פועלת לקיצוץ הגרעון של תוכנית הפנסיה שלה עד 8 מיליארד דולר וחוב נטו בסכום של 6 מיליארד. החברה מקפיאה את תוכנית הפנסיה לעובדים הנוכחיים ומציעה הטבות חד פעמיות לגמלאים שטרם החלו לקבל הטבות.

 

בנק HSBC מפטר עד 10 אלפים עובדים, כך לפי ידיעה שיצאה בפיננשל טיימס. מדובר בחיתוך של 4% מכח העבודה של הבנק במטרה לחסוך בהוצאות.

 

המניה התפרקה לנמוכים חדשים מאז הנפקתה? נוציא עליה המלצת קניה. סיטי ממליץ קניה על אובר (UBER) במחיר של 45 דולר למניה, קרוב ל-50% אפסייד. המניה עולה 3% במסחר המוקדם.

 

קרניבל קורפ (CCL) קבלה הורדת המלצה מקניה ל"החזק" מבנק HSBC.

 

ג’נרל מוטורס (GM) ממשיכה במשא ומתן בינה לבין איגוד עובדי תעשיית הרכב. השביתה של העובדים מגיעה ליומה ה-22 יחד עם זאת 2 הצדדים ממשיכים במשא ומתן שלהם למרות הכישלונות עד כה.

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה