חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון מעלים המלצה לכיל ל”משקל יתר”

"להערכתנו, גם לאחר התיקון האחרון, התמחור של כיל הושפע מכפל קנס על המניה"

חדשות ספונסר 18/09/2019 15:04

א+א-

אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון, מפרסמת היום עדכון המלצה על מניית כיל ואומרת כי היא מעלה את ההמלצה למניית כיל ל"משקל יתר" ומותירה את מחיר היעד על 20.6 ש"ח.

 

"להערכתנו, גם לאחר התיקון האחרון, התמחור של כיל הושפע מכפל קנס על המניה. ראשית, כיל נקנסת על רקע איומי הסחר והאטת הצמיחה בקבוצת האגרו-כימיה, ופעם שנייה על רקע החשש שהרגל היציבה הנוספת שתמכה בצמיחה - מוצרי תעשייה (ברום ופוספאט) - תיפגע גם היא.

 

אנו בהחלט ערים לסיכוני התעשייה במדינות המפותחות, כמו גם לחששות מהאטה במדינות ה-BRIC, אלא שבניתוח השוואתי נראה כי העוצמה שבה נקנסת כיל מוגזמת. נציין, שכפי שזה נראה היום, רווחיות הברום, שנמצא בשימוש במגוון תעשיות, לא צפויה לספוג פגיעה משמעותית ב-2020.

 

סקטור האשלג מפגר משמעותית אחרי המדד הכללי. ההמלצה שלנו מבוססת בעיקר על גישת השוק. מתחילת השנה הניבה כיל תשואה שלילית של כ-12%, מול תשואה כוללת של 14% למדד תא-125 ושל 22% ל-S&P 500. הפערים בין מכפיל הרווח הנקי החזוי לשנת 2020 של כיל מול מדד ה-S&P ומול קב’ יצרניות האשלג התרחבו לכ-60% וכ- 28% בהתאמה. הפער שנפער בין SPX500 לקב’ ההשוואה של כיל, מצביע על תחזיות פסימיות בהרבה למדדי החקלאות באופן מוקצן. התחזיות לאתנול גבוהות, למרות ההאטה בברזיל.

 

אנו מניחים שמחיר האשלג נמצא כיום קרוב לרמת האיזון. עם זאת, הנחנו ירידה של כ-6$ בחוזים הקרובים עם הודו וסין, שמתורגמת לאובדן רווח נקי של כ-23.5 מ’ ד’; מכפיל רווח נקי של כ- X12 לשנת 2019 ומכפיל של 10.7 Xלשנת 2020. 

 

הסיכון לפי הערכתינו אינו רב, שכן ירידה של כ-15 ד’ לטון במחיר האשלג גוזרת רווח נקי חזוי של כ-500 מ’ ד’ לשנת 2020 ומכפיל רווח של X12, בדומה לקב’ ההשוואה. זאת לפני פוטנציאל לרווחי הון ממכירת חברות לא סינרגטיות שסימנה ההנהלה. נציין שהתרחיש המרכזי שלנו גוזר לכיל אפ-סייד של 20%, ומגלם מכפיל רווח של X10.5 - כולל רווחי הון פוטנציאליים.

 

החזית האחידה שמפגינות יצרניות האשלג, והדממות הכרייה המתוכננות לצורך עבודות תחזוקה וניקוי מלאים בקנדה ובלארוס מתוזמנות לסוף השנה. כיל מתכננת בתקופה זו שיפוץ בים המלח, שיקזזו כ-40 מ’ ד’ מהרווח בישראל. כל השחקניות בסקטור משדרות נחישות להורדת עלויות, והעדפה ברורה של מחיר על פני כמות. ההדממות צפויות להוציא מהשוק עד כ-1.5 מ’ טון אשלג, והן עשויות לתמוך במו"מ שכנראה החל בשבוע שעבר בין בלארוסקלי להודו.

 

עומק הדיסקאונט לא נראה לנו מידתי: פגעי האקלים בארה"ב ובאסיה, שמחקו השנה עד 4 מ’ טון ממפת הביקושים העולמית, כמעט לא השפיעו על כיל - בשל גודלה הקומפקטי ומיקומה הגיאוגרפי. 

 

במגזר הפוספטים, ייעול הקומודיטי והמוצרים הביא לחיסכון של כ-25% בהוצאות, ושמר את שיעור הרווחיות על 6%, בהשוואה להפסד ענק שרשמה מוזאיק במגזר, המהווה את ליבת הפעילות שלה. בברום, שבו החברה נהנית מדומיננטיות גלובלית, ההנהלה הציגה תכניות לעבור לייצור תרכובות ולשפר את הרווחיות.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה