חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון: שיפור בפעילות יצוא הסחורות ברביע השלישי של השנה, עד כה

"לאור זאת, ניתן לומר כי ניכרת התאוששות מסוימת ביצוא הסחורות של ישראל בחודשים האחרונים"

מערכת ספונסר 12/09/2019 14:18

א+א-

"שיפור בפעילות יצוא הסחורות ברביע השלישי של השנה, עד כה (יולי אוגוסט)", צוין בסקירה מאקרו כלכלית של לאומי שוקי הון, שפרסם ד"ר גיל בפמן.

נתוני סחר החוץ של הלמ"ס מלמדים כי בחודש אוגוסט יצוא הסחורות של ישראל הסתכם בכ-4 מיליארד דולר (נתונים מנוכי עונתיות, ללא אניות, מטוסים ויהלומים). נתון זה, משקף עלייה של כ - 3% לעומת החודש הקודם ועלייה מתונה יותר של כ-1.6% בהשוואה לאוגוסט 2018. כמו כן, היקף יצוא הסחורות ברביע השלישי של השנה עד כה (יולי-אוגוסט), הינו גבוה יותר בכ-5.3% בהשוואה לממוצע החודשי ברביע השני של השנה. לאור זאת, ניתן לומר כי ניכרת התאוששות מסוימת ביצוא הסחורות של ישראל בחודשים האחרונים.

בחינת הנתונים לפי ענפים מלמדת על מגמות שונות בענפי היצוא המובילים, כשיצוא הכימיקלים מוביל את הצמיחה בחודשים האחרונים לצד התאוששות מסוימת ביצוא הרכיבים האלקטרוניים, ומנגד, יצוא התרופות בירידה.

לסיכום, המגמות שתוארו הובילו לירידה מסוימת בגירעון בחשבון הסחר הבסיסי (ללא אניות, מטוסים, יהלומים ודלק), אולם היקף הגירעון בשנת 2019 עד כה (ינואר-אוגוסט) נותר ברמה דומה לתקופה המקבילה אשתקד, ומשקף עדיין גירעון ברמת שיא. במבט קדימה, במידה שהיצוא ימשיך לעלות בקצב מהיר יותר מהיבוא בהמשך השנה, תהיה לכך השפעה חיובית על העודף בחשבון השוטף של מאזן התשלומים וכן על קצב הצמיחה של המשק המקומי.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה