חדשות שוק ההון

הבורסה בת”א נפתחה בעליות שערים

בוול סטריט נרשמה אמש סגירה חיובית, וגם באירופה ננעלו הבורסות בירוק. החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. השערים המרכזיים באסיה עולים

מערכת ספונסר 12/09/2019 08:05

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע מגמה חיובית בשווקים בעולם; הבורסות באירופה ננעלו אמש בעליות וגם בניו יורק נרשמה נעילה ירוקה. המסחר באסיה מתנהל כעת בעליות של רוב השערים, על רקע אופטימיות המשקיעים באשר להתפתחויות במלחמת הסחר בין סין לארה"ב. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בעליות.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 6.23%, מניית פריגו בפער חיובי של 3.52%, ומניית טבע בפער שלילי של 0.70%.

גמידה סל חתמה על הסכם מחקר עם CIBMTR; תוצאות ראשוניות מהמחקר צפויות להתקבל בשנת 2020. CIBMTR הוא גוף שאוסף נתוני השתלות בארה"ב.

אנליסט מוביל בוול סטריט, ג’ייסון קולברט, פרסם המלצת קנייה למניית כן -פייט בעקבות הכניסה לתחום הקנאביס תוך שימוש בפלטפורמה הטכנולוגית של החברה. המלצת הקנייה במחיר יעד של 9 דולר, כ - 300% מעל מחיר המניה.

ביולייט תשקיע 1.1 מיליון דולר בחברה המפתחת טכנולוגיה לניתוחי עיניים. החברה, "סנאוקוליס" היא חברה ישראלית פרטית שפיתחה מכשיר ייעודי לניתוחי גלאוקומה. לאחר הרכישה תחזיק ביולייט ב - 5% מהחברה.

יפעת רייטר מונתה למנכ”לית חברת הביטוחAIG . רייטר, שעובדת בחברה מזה 20 שנה, מחליפה את המנכ"ל היוצא, שי פלדמן, שהודיע לפני מספר חודשים על פרישתו ועובר לנהל את קבוצת סמל"ת.

מערך הסייבר הלאומי מזהיר מפני מתקפת סייבר על ארגונים במשק. האזהרה מגיעה בעקבות ניסיונות של האקרים לתקוף ארגונים שבמערכותיהם קיימת חולשת אבטחה שהתגלתה ב – VPN.

נזקי השריפה במפעל שמן מוערכים בכ - 30 מיליון ₪, המפעל טרם חזר לפעילות. לחברה קיים כיסוי ביטוחי לשריפה וההשתתפות העצמית שלה מוערכת בכ - 1.5 מיליון ₪. במהלך השריפה קרס במקום גג מחסן מאסבסט והחברה צריכה לדאוג לפינויו בהשגחת המשרד לאיכות הסביבה.

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי של 275 אלף ש”ח על חברת הדלק פז. הקנס הוטל על החברה בשל שחרור אדי דלק לאוויר בתחנת הדלק פלורנטין שבלב תל אביב. החברה שילמה את הקנס.

מעלות נותנת דירוג A לסדרת אג”ח של אלעד קנדה: "דירוג סדרת אג"ח ב’ גבוה ברמת דירוג אחת מדירוג המנפיק בשל הערכתנו כי שיעור שיקום החוב של סדרת האג"ח המובטחת בעת תרחיש כשל פירעון היפותטי יהיה 70% - 90%.

 תדיראן הולדינגס מבטלת את רכישת קבוצת פח תעש. הצדדים הסכימו שלא להשלים את העסקה וכן על ביטול כל ההסכמים שנחתמו במסגרתה.

ביקושים של כ - 63 מיליון שקל בהרחבת סדרת אג”ח של אלמוגים. החברה גייסה כ - 35 מיליון שקל בריבית של 5.8%. אלמוגים שיעבדה לטובת מחזיקי האגח כבטוחה את העודפים הצפויים להתקבל מפרויקטים בנתניה ובפרדסיה בסך של כ - 133 מיליון שקל.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה