לאומי שוקי הון: מניות השותפויות במאגרי תמר ולוויתן מהוות קניה אטרקטיבית

בעקבות הודעת שר האנרגיה המצרי על יבוא גז מישראל ולמרות שהנחות היצוא מלוויתן לשנים 2020-2021 יורדות בכ-3 בי.סיאם, מניות הסקטור, מומלצות ב"משקל יתר"

חדשות ספונסר 10/09/2019 16:43

א+א- 4

 

אלה פריד, אנליסטית בכירה לתחום הגז והאנרגיה בלאומי שוקי הון, מפרסמת התייחסותה להודעת שר האנרגיה המצרי מהיום שהודיע באבו דאבי על תחילת יבוא גז מישראל בשנת 2020. 

 

"אנו ממשיכים לראות את הסקטור כאטרקטיבי: אנו מסקרים את השותפויות המחזיקות במאגרי תמר ולוויתן בהמלצת "משקל יתר". להערכתנו, מניות אלה מהוות קניה אטרקטיבית, גם תחת הנחות מחמירות למדי".

 

הפגיעה של כ-3. בי.סי.אם שוליים בתזרים של לוויתן בשנתיים הקרובות, הינה מינורית מאוד בפרספקטיבה ההיסטורית, ולמתרות שהשפעתה התזרימית מהווה כ-3.4% משווי המאגר וכ-5% משווי רציו בשל השפעת שיעור ההיוון הגבוה שטרם הפקה, היא מקוזזת חלקית בהורדת שיעורי היוון הנובעים מההודעה המצרית. כך שאנו מעדכנים את התחזית שלנו, אך לא משנים את ההמלצות שלנו למניות בסקטור, שמומלצות אצלנו ב"משקל יתר".

 

נראה, כי הידיעות על מצריים שהתפרסמו הבוקר בתקשורת הבינלאומית התקבלו באופן חיובי יותר דווקא אצל המשקיעים הספקניים ביותר. ההתייחסות הברורה של שר אנרגיה המצרי בוועידה באבו דבי ליבוא מישראל העניקה תוקף ליצוא הישראלי - לאחר גל של פרסומים השליליים.

 

השר המצרי פירט ואמר כי מצריים תקבל במסגרת היצוא הישראלי (בשנה הבאה) אספקה בקצב של כ-2 בי.סי.אם, אשר תעלה בהמשך לכ-5 בי.סי.אם בשנה. מספר זה נמוך בכ-2 ב.סי.אם בשנה מהחוזים החתומים מול דולפינוס על-ידי המאגרים הישראלים.

 

השר המצרי אמר: "...החדשות הטובות הן שהתוכנית ליצוא גז מישראל למצרים מתקדמת כמתוכנן, אך עדיין נדרשים צעדים נוספים כדי שההזרמה תתחיל בפועל. הכל מוסכם, והמדינות המעורבות כבר נתנו את ברכותיהן. זו עסקה מורכבת, שכוללת גם הסדרת השימוש בתשתיות, וזו הסיבה שהתהליך אורך זמן" לפי הציטוט ב"רויטרס".

 

להערכתנו, הפחתת הכמויות נובעת משתי סיבות עיקריות: שדרוג הדרגתי של התשתיות ושיא בסייקל ההפקה המצרית המקומית בשנים 2020 -2021. היקף הפקה זאת צפוי לרדת עם התרוקנות המאגרים הבשלים במצריים בשנים הקרובות. לדברי משרד האנרגיה המצרי, מצרים תפיק בשנת 2020 כ-77.5 BCM בשנה, ותספק את כל צרכיה הפנימיים. לאחרונה מצריים ביטלה משלוחי יבוא של LNG.

 

ההכנה לפריסה הדרגתית יתר של היצוא הונחה למעשה כבר פני חודש, בהתבטאות הנהלת דלק קידוחים בכנס בינלאומי במצריים. אלא שלפי התבטאות זו בסופן של שתי תקופות ראמפ-אפ צפוי היצוא למצריים להגיע בסוף שנת 2021 ל-7 בי. סי אם.

 

שורה תחתונה: הפגיעה של כ-3 בי.סי.אם בתזרים שלוויתן היא מינורית מאוד בפרספקטיבה ההיסטורית, אלא שבגלל שיעור ההיוון הגבוה של מאגר שטרם החל בהפקה, משקלם התזרימי של 3 בי.סי.אם שוליים בשנתיים הראשונות מהווה כ-3.5% משווי המאגר וכ-5% בקירוב ממחיר היעד של רציו. אנו מעדכנים את המודל, אך לא משנים את ההמלצות שלנו למניות בסקטור, שמומלצות אצלנו ב"משקל יתר".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  ברוב -לאחר המלצה- הסקטור משתנה- מה שמחשיד את ההמלצות

  כותב 15/09/2019 11:04

 2. 2
  אז למה בבנק לאומי אין המלצה? וגם הבנק לא קונה?

  בן 13/09/2019 15:20

 3. 3
  מחירי הגז והנפט עולים המלצה חמה של אנליסטית בכירה ולמרות זאת שערי המניות החלו לרדת .

  huxh 10/09/2019 17:10

 4. 4
  אנליסטים בכירים=עם פרסום ההמלצה המניות החלו לרדת .לך תאמין לאנליסטים

  יןסי 10/09/2019 16:54