רינת שילת מרוסריו רואה אפסייד של כ 15% במניית מבני תעשיה

לחברה אפסייד של כ 15% ומחיר יעד של 8.9 ש"ח למניה

חדשות ספונסר 13/08/2019 11:18

א+א- 4

הנתונים התפעוליים המוצגים בדוח מהווים גושפנקא ליישום האסטרטגיה של החברה מבחינת טיוב תיק הנכסים ושיפור הביצועים שלו. ברמת הביצועים, הנכסים בארץ מציגים שיפורים בתפוסות, גידול בשכ"ד והתייעלות תפעולית: דבר זה בא לידי ביטוי ב- NOI מנכסים זהים שעלה בישראל בכ- 2.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ועומד על כ- 90.3 מיליון ₪. שיעור התפוסה בנכסים עלה גם ועומד כיום על כ-89%. ה- FFO לרבעון עמד על כ- 57.7 מיליון ₪ ושיקף גידול של כ- 2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ברמה הפיננסית, ניתן לראות שיפור קונסיסטנטי בשנים האחרונות כאשר יחס חוב ל- Cap  עמד הרבעון על כ- 52.45% בהשוואה לכ-56.1% בדצמבר 2018.

החברה מטייבת את התיק וממשיכה לממש נכסים אשר מיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם גם בישראל וגם באירופה: ברבעון האחרון החברה מימשה נכסים בישראל בתמורה לכ-38 מיליון ₪, שווים בספרים של הנכסים שנמכרו עמד על כ-25 מיליון ₪ כך שנרשם בגינם רווח מצטבר של כ-13 מיליון ₪. כמו כן, מכרה החברה שני נכסים בגרמניה ובצרפת בתמורה לסך של כ-99 מיליון ₪. ובנוסף מכרה שני מגרשים לבניית יח"ד במרום השרון בתמורה לסך של כ- 54 מיליון ₪ , עסקה שגזרה רווח של כ-23 מיליון ₪. כלכלית ירושלים תפרסם דו"חות עצמאיים בפעם האחרונה, בשבוע הבא.

 

הקבוצה מנוהלת בשנים האחרונות ע"י מר דודו זבידה שמוביל אסטרטגיה משולשת הכוללת שיפור ביחסי כיסוי החוב, טיוב תיק הנכסים ומכירת כמעט מלוא הנכסים מחוץ לישראל וכן שימת דגש על מנועי צמיחה משמעותיים של בנייה וייזום, כדוגמת פרויקט הסוללים ופרויקט המיטב בתל אביב. כך בעצם הבריאה הקבוצה בזמן קצר יחסית - ומחברה עם חובות עתק של כ 20 מיליארד ש"ח לבנקים ולבעלי אג"ח, הפכה לאיתנה פיננסית ובעלת תיק נכסים רחב ואיכותי.

חברות הקבוצה מצויות בתהליך של המראה ביחד ולחוד, תוך חיזוק בסיס העסקים שלהן. החברות מרימות מגה פרויקטים של נדל"ן למגורים ומניב למשרדים ובו בזמן מממשות נכסים פחות טובים שמכבידים, או אינם תורמים באופן משמעותי לתזרים. כל זה נעשה בד בבד עם שיפור מתמיד וחד במדדי כיסוי החוב שלה, בשיפור במח"מ החוב ועלות חוב הולכת ופוחתת.

להערכתנו, המיזוג שצפוי לצאת לדרך בחודשים הקרובים רק יאיץ ויחזק את התהליך המתואר מעלה. אנו מניחים כי הוא יגביר את הקצב בזכות רוח גבית של חברה אחת עם מסה משמעותית של נכסים מניבים בבעלותה, שיפור בנזילות ובאיתנות הפיננסית של החברה הממוזגת בהשוואה למצב שבו כלכלית ירושלים  ומבני תעשיה פועלות כשתי חברות נפרדות; חיסכון בהוצאות התפעול ביחס למצב הנוכחי; הון העצמי של כ-4.7 מיליארד ש"ח, לצד שיעור אחזקות ציבור של כ-80.6% מהון החברה. כך למעשה ואין זו קלישאה במקרה זה, השלם יהיה גדול מסך חלקיו. לאור ההתפתחות הזו של מיזוג חברות הקבוצה בחרנו לבצע כבר היום הערכת שווי לחברה הממוזגת.

אנו מעריכים את השווי ההוגן של קבוצת מבנה במחיר של 6.3 מיליארד ש"ח המשקפים מחיר מניה של 8.9 ש"ח ומהווים אפסייד של 15% אל מחיר הסגירה של 7.7 ש"ח.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  נבואת רינת

  בשלב זה נבואת רינת לא מתקיימת ,המניה מתחת ל 8 , לחברה הזו יש המון נכסים חלשים ,עם שכר דירה נמוך ומעט נכסים איכותיים והנכסים הכי איכותיים הם קרקעות שטרם בנו עליהם ,אז אין שום סיבה להתלהב!

  גיורא 15/11/2019 18:48

 2. 2
  חוות דעת אופטימית מידי, שלא משקפת את המציאות

  כלכלית היא חברה מאוד חלשה מבחינת נכסים מניבים אבל עם המון התחיבויות , המיזוג יעשה את מבני תעשיה חברה פחות אטרקטיבית

  מיכל 04/10/2019 21:59

 3. 3
  שווי קבוצת מבנה לאחר המיזוג

  לדעתי , המחיר העתידי של קבוצת מבנה לעוד כ-3 שנים יוכפל בבורסה ומהווה השקעה מצויינת ביותר עקב זה 1. לאחר המיזוג צפוייה להכנס למדד 35. 2. לאחר המאזן הראשון של החברה הממוזגת החברה תודיע על חלוקת דבידנד. 3. עם התקדמות הבנייה בפרוייקט הסוללים יגדל הצפי להגדלת ה noy וכן הגדלת ה fifo וכמובן להגדלת הריווחיות.

  דני 02/09/2019 21:33

 4. 4
  חוות דעת אופטימית מידי שלא מייצגת את המציאות

  סיון 16/08/2019 00:24