האם נוצרה הזדמנות קניה במדד ה- DAX?

מדד הדקס הגרמני נעצר ביומיים האחרונים סביב תמיכה מהותית. האם מדובר בהפוגה זמנית לקראת המשך הירידות או סיום התיקון חזרה לשיא שנתי?

דובי קורן 06/08/2019 14:57

א+א- 1

מדד הדקס הגרמני (30 DAX) - מכיל את 30 החברות העיקריות הנסחרות בבורסה לני"ע של פרנקפורט. המדד מחושב כל שנייה. מערכת Xetra מודדת את ביצוע 30 החברות המרכיבות את המדד ומשערכת את ערכו. בשל כמות חברות קטנה יחסית, המדד אינו מייצג בהכרח את הכלכלה הגרמנית. בין החברות הנסחרות במדד ניתן למצוא את אדידס, דויטשה בנק, אליאנס, הנקל, דיימלר, מרק, סאפ, סימנס ועוד.

 

ניתוח טכני

המדד התאושש השנה בצורה מעוררת כבוד אחרי שנה לא טובה ב- 2018 בה ירד בסיכום שנתי קרוב ל- 18%. מרמות השפל של חודש דצמבר ועד לשיאו השנתי סביב 12,650 לערך גמע המדד מהלך עולה של קרוב ל 20%.

 

הירידות האחרונות הגיעו עוד לפני ארV"ב כשהמדד נסחר חלש מאוד, לא הגיעו לשיאו הרב שנתי ויצר שפל יורד בגרף כבר לפני שבוע.

 

אמש ננעל המדד על השפל האחרון מחודש יוני סביב 11,600/20 נקודות שהוא לא רק אזור תמיכה אלא מקום בו נמצא ממוצע 200 ימי מסחר האחרונים.

 

אינדיקטורים טכניים נמצאים ברמות נמוכות יחסית, יחד עם ירידות חדות ואזור תמיכה חזק יכולים להזמין דווקא תיקון עולה בתוך כל השליליות של הימים האחרונים עם עלייתה המחודשת של מלחמת הסחר.

 

יציאה קדימה ביום המסחר הבא תסמן שפל ברמה הנוכחית עם אפשרות לתיקון חלקי של הירידות האחרונות.

 

חשוב לציין שירידה מתחת לתמיכה תהיה סופר שלילית ויכולה להאיץ עוד יותר את המגמה הקיימת. לכן מי שאופטימי מטבעו ואוהב לסחור על המדד (תעודות סל, חוזים או אופציות) בהחלט יכול לנסות את מזלו סביב רמות המחיר האחרונות.

 

בהצלחה לסוחרים

 

מדד הדקס – גרף יומי

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    האמת מוצא חן בעיני ולא מוסיפה מילה|39|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אקוש 06/08/2019 15:03