אספן גרופ מוכרת מבנה משרדים בגרמניה תמורת כ-188 מיליון שקל

החברה צפויה לרשום רווח של כ-32 מיליון שקל מהעסקה ותזרים חופשי של כ-71 מיליון שקל

חדשות ספונסר 28/07/2019 12:12

א+א-

חברת הנדל"ן אספן גרופ מדווחת הבוקר על חתימת הסכם למכירת מבנה משרדים בעיירה Fellbach שבעיר שטוטגרט, גרמניה, תמורת כ-48 מיליון אירו (כ-188 מיליון שקל). אספן גרופ מחזיקה בשרשור סופי 70% בחברת הנכס , כאשר ה-30% הנותרים מוחזקים בידי שלמה חברה לביטוח.

 

עם השלמת העסקה צפויה אספן גרופ לרשום רווח לפני מס והוצאות נלוות של כ-8 מיליון אירו (כ-32 מיליון שקל), ויוותר בידה תזרים חופשי בסך של כ-18 מיליון אירו - כ-71 מיליון שקל.

 

הנכס, המשתרע על שטח של כ-19.9 אלף מ"ר, נרכש בשנת 2014 בשותפות עם ’שלמה חברה לביטוח’. הנכס מושכר למדינת Baden-Wurttemberg, כאשר שוויו בספרים ערב המכירה הינו כ-36.5 מיליון אירו. השלמת העסקה כפופה בין היתר לסיום ההליכים הרגולטוריים הנדרשים.

 

לדברי צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ: "המימוש מהווה עבורנו אבן דרך נוספת ביישום האסטרטגיה העסקית של החברה ופיתוח פעילותנו. רכשנו את הנכס בשנת 2014, אותו זיהינו כבעל פוטנציאל משמעותי, ולצד הצמיחה בשוק המשרדים בגרמניה השגנו תשואה אטרקטיבית על ההשקעה. 

 

במהלך החודש השלמנו את מכירת המרכז הלוגיסטי המושכר ל"טימברלנד" בהולנד – מימוש חשוב שהותיר בידי החברה רווח הון ותזרים משמעותיים. נמשיך לפעול להשבחת פורטפוליו הנכסים של החברה ולאיתור הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל".

 

במהלך חודש יולי 2019 השלימה אספן גרופ את מכירת המרכז הלוגיסטי המושכר לחברה מקבוצת רשת האופנה הגלובלית "טימברלנד" בעיר אלמלו (Almelo) שבהולנד - תמורת כ-50.6 מיליון אירו (כ-203 מיליון שקל). המכירה הותירה בידי החברה רווח הון (לפני מס והוצאות נלוות) של כ-25 מיליון שקל ותזרים חופשי (לפני מס והוצאות נלוות) של כ-136 מיליון שקל, המאפשרים לחברה להמשיך ולהתרחב.

 

אספן גרופ סיימה את הרבעון הראשון לשנת 2019 עם גידול של כ-12% בהכנסות לכ-64 מיליון שקל, לצד צמיחה של כ-19% ברווח הנקי הרבעוני לכ-16 מיליון שקל, ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

 

אספן גרופ פועלת בעיקר ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה, בהולנד, גרמניה, וישראל. כמו כן לחברה קרקעות פנויות להשקעה. החברה פועלת מעת לעת, בהתאם להזדמנויות עסקיות בשוק הנדל"ן גם למימוש מבנים וקרקעות בתחום הנדל"ן.

 

נכון ליום 31 במרץ 2019 בבעלות הקבוצה מבנים להשכרה בישראל ובחו"ל, בשטח כולל של כ- 366 אלף מ"ר, המושכרים לכ-270 שוכרים בתפוסה של כ-95%. מנכ"לית החברה היא צופית הראל, ויו"ר החברה הוא גיא פרג.

  1. מניות בכתבה
  2. אספן גרופ

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה