חדשות שוק ההון

עזריאלי נכנסת לתחום ה- Data Centers ורוכשת 20% מקומפאס ב-135 מיליון דולר

לקומפאס 10 אתרים פעילים המשמשים כחוות שרתים בצפון אמריקה וה-NOI השנתי שלה עומד על כ-38 מיליון דולר; לעזריאלי אופציה להגדלת האחזקות עד 33%

חדשות ספונסר 18/07/2019 09:58

א+א-

קבוצת עזריאלי מדווחת הבוקר כי חברת הבת עזריאלי דאטה סנטרז, התקשרה בהסכם השקעה עם חברת קומפאס, חברה אמריקאית הממוקמת בדלוואר ארה"ב, ובהסכם תפעול עם בעלי היחדיות בקומפאס.

 

עיקר פעילותה של קומפאס היא בתחום ה- Data Centers (מרכזי נתונים)- מתקנים המשמשים לאחסון ולהפעלה של מערכות מחשב ורכיבים קשורים, כגון מערכות תקשורת נתונים ומערכות אחסון. שוק מרכזי הנתונים מוערך בהכנסות שנתיות של כ-91 מיליון דולר ועד שנת 2022 הוא צפוי לצמוח בקצב שנתי ממוצע של כ-35% ולהסתכם בכ-307 מיליארד דולר בשנה.

 

דירקטוריון עזריאלי קיבל החלטה על כניסה לתחום לפני מספר חודשים. בעזריאלי הסבירו כי התחום מתאים לאסטרטגיית ההשקעה של הקבוצה והוא מהצומחים בעולם בתחום הנדל"ן המניב. השוכרים הם מחברות טכנולוגיה מובילות בעולם, והחלטת הקבוצה היתה לחפש השקעה באקוויטי עם אופציה להגדלת שיעור האחזקות בפלטפורמה בעלת פוטנציאל פיתוח ויזמות עתידי.

 

לאחר שנתיים של בחינה והעמקה בלמידת השוק, התקשרה החברה עם קומפאס האמריקנית שבבעלותה 10 אתרים פעילים ו-3 אתרים בבנייה ופיתוח. העסקה במסגרתה ביצעה עזריאלי השקעה בהון היידות של קומפאס הושלמה אמש והתמורה עבורה שולמה.

 

על פי ההסכם, עזריאלי שילמה 135 מיליון דולר עובר הזכות ל-20% מהון יחידות קומפאס ויש לה אופציה לביצוע השקעה נוספת ולהגדלת ההחזקות עד ל-33%. את העסקה מימנה עזריאלי ממקורותיה העצמיים.

 

ה-NOI הממוצע השנתי של קומפאס צפוי לעמוד על סך של כ-38 מיליון דולר, כולל הסכמים חתומים שטרם הושלמו. החברה פעילה בעיקר במרכז ובמזרח ארה"ב ובקנדה באזור מונטריאול. המרכזים שלה ממוקמים בסמוך לרשתות תקשורת וקווי חשמל/מתח גבוה.

 

בחוזים הקיימים של קומפאס עם שוכרי הנכסים נותרו בממוצע 7 שנים. בקומפאס מסבירים כי עקב רגישות ומהותיות הנושא, חברות נוטות שלא לבצע שינויים תכופים בחוות השרתים ובסיסי המידע שלהן, מה שמאפשר חוזים ארוכים ומיעוט החלפות.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה