וירוס שיצר האקר ישראלי חדר את חומת ההגנה של אפל ותקף מחשבי מאק

הוירוס התגלה על ידי חוקרי הסייבר של Intego, חברת בת של Kape; מקור המתקפה היה בכתובת IP ישראלית

חדשות ספונסר 27/06/2019 12:31

א+א-

וירוס חדש שיצר האקר ישראלי הצליח לחדור את חומת ההגנה שיצרה אפל לסינון ובדיקה של אפליקציות ולתקוף מחשבי מאק.

 

הוירוס ששמו OSX/Linker התגלה על ידי חוקרי הסייבר של Intego, המתמחה בהגנה מפני מוצרי אפל - חברת בת של Kape. המשתמשים בחומת ההגנה של אינטגו עודכנו על גילוי הוירוס וחיסולו. באתר החברה פורסמו המלצות לכל משתמשי מאק אלו בדיקות לערוך במחשב כדי לגלות אם הוירוס הגיע גם אליהם.

 

דרך החדירה של הוירוס לתוך המחשב היתה באמצעות אפליקציות שהורדו מהאינטרנט. מקור המתקפה כפי שזוהתה על ידי אנשי אינטגו היה בכתובת IP ישראלית, מה שמעיד על כך שמדובר בתוקף מישראל או מי שהתחזה לישראלי. שאר שלבי ההתקפה נעשו מכתובת בארה"ב, כשהאפשרות היא שזה אותו אדם.

 

לדברי עידו ארליכמן, מנכ"ל קייפ, הוירוס החדש מוכיח שוב שמוצרי אפל פגיעים למרבה הצער אף הם להתקפות של האקרים. אנו ממליצים למשתמשים במאק, אייפדים ואייפונים לא להסתמך על המיתוס שמוצרי אפל מוגנים יותר מאשר מחשבי פי.סי אחרים ולנקוט בכל אמצעי ההגנה.

 

חברת Intego פרסמה באתר את כתובת ה-IP שבאמצעותה בוצעו הפריצות כך שמנהלי מערכות שאינם משתמשים בחומת ההגנה של אינטגו יוכלו לבדוק אם היתה להם חדירה. המשתמשים הביתיים שאינם משתמשי אינטגו יצטרכו לחכות לעדכון האבטחה הבא של אפל.

 

חברת קייפ, בשליטתו של איש העסקים טדי שגיא, נסחרת בבורסה בלונדון. החברה פועלת בתחום הסייבר הצומח ובהגנה על פרטיות הגולשים באמצעות באמצעות CyberGhost. לחברה כמיליון משתמשים בתשלום ב-160 מדינות. עובדים בה 350 עובדים הפועלים בשבעה אתרים ברחבי העולם, ובהם לונדון, ברלין, בוקרשט ומרכז פיתוח ישראלי עם 40 עובדים במגדל עזריאלי שרונה בתל אביב.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה