חדשות שוק ההון

חברת הטכנולוגיה ההולנדית FT מצטרפת לבורסה לניירות ערך כחבר רחוק

FT היא חברה ציבורית הנסחרת ב- Euronext; תצטרף למריל לינץ’ ולבנק ההשקעות ג’פריס שהודיע על כניסתו לבורסה בשבוע שעבר

חדשות ספונסר 12/06/2019 09:39

א+א-

הבורסה לניירות ערך בתל אביב הודיעה אמש כי חברת הטכנולוגיה Flow Traders B.V. ("FT") הגישה בקשה להתקבל כחבר רחוק בבורסה. החברה, הפועלת כעושה שוק, מספקת נזילות בשווקים בעולם במכשירים פיננסיים שונים הנסחרים בבורסות מובילות בעולם. FT פועלת לחשבונה העצמי בלבד ("נוסטרו").

 

FT התאגדה בהולנד ב-1991, ומפוקחת על ידי רשויות הפיקוח בהולנד. החברה פועלת בין היתר בבורסות הבאות: .LSE, Euronext, Nasdaq Nordics, CME, Cbo96e, ICE, Deutsche Boerse, Eurex, SIX. FT הינה חברה בת בבעלות מלאה, בעקיפין, של Flow Traders N.V. (להלן:"FTNV"), חברה ציבורית הנסחרת ב- Euronext.

 

הבורסה לניירות ערך בתל אביב מאפשרת לגופים פיננסים בינלאומיים גדולים, להתקבל כחברים רחוקים בבורסה, אם אין להם סניף או נציגות קבועה בישראל. חבר רחוק יכול להיות חברה אשר התאגדה באחת מהמדינות: מדינות האיחוד האירופי, ארה"ב, אנגליה, שוויץ, נורווגיה, קנדה, אוסטרליה ויפן, שהיא חברת בורסה במדינה בה התאגדה. כחבר רחוק בבורסה תפעל FT בניירות ערך הנסחרים בתל אביב.

 

בשבוע שעבר הודיעה הבורסה על חבר רחוק נוסף בבורסה – בנק ההשקעות ג’פריס, שהצטרף למריל לינץ’ שעד כה היה החבר הרחוק היחיד בבורסה. עם ההודעה על כניסת בנק ההשקעות הדגישו בבורסה כי "ג’פריס הוא שחקן גדול ומוביל בכל הקשור לשוקי ההון והעסקאות הפיננסיות בענפי ההייטק והביוטכנולוגיה".

 

איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה אמר עם הצטרפותו של ג’פריס -  "צעד זה הוא חלק מהתוכנית האסטרטגית שלנו לחשוף את החברות הנסחרות בתל-אביב למשקיעים הבינלאומיים".

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה