חדשות שוק ההון

סוחרים עצמאיים? כך תוציאו את המיטב מהטכנולוגיה המתקדמת שעומדת לרשותכם

יושבים כל היום על המחשב כדי לעקוב אחרי שערים ולשדר פקודות? תתקדמו! זה הזמן לעבור למערכת מסחר שעושה הכל בשבילכם, באופן אוטומטי אך גם חכם

תוכן מקודם 06/06/2019 10:43

א+א-

אם ראיתם פעם סרט שחלק מהעלילה שלו מתרחש בבורסה לניירות ערך, אתם בוודאי זוכרים את המראה של הסוחרים, מתגודדים יחד וצועקים פקודות מול מסכים ירוקים ואדומים, לא פעם עם אגלי זיעה שזולגים על פניהם. אבל היום, הכל השתנה – ואת כל הדברים האלה אפשר לעשות מהבית, בנוחות של הספה והמזגן.

 

אנחנו בעיצומה של מהפכה טכנולוגית שמאפשרת לנו לדבר עם המקרר ולבקש מהעוזרת האישית בטלפון הנייד מידע על כל דבר – החל במה שקורה ממש עכשיו בשווקים ברחבי העולם, ועד המלצה למסעדה טובה. המהפכה לא פסחה על מערכות המסחר, שמציעות מגוון רחב של פקודות מסחר שבעבר הלא רחוק היו שמורות לגופים מוסדיים וחברות נוסטרו.

 

סוחרים רבים טועים לחשוב שאותן פקודות מסחר דורשות ידע רב וניסיון של שנים – אבל בכתבה זו, ננסה להסביר שכל אחד יכול לבצע אותן. ולמה זה חשוב כל כך? פשוט מאוד – שימוש בפקודות הללו מצמצם את הסיכון שתפספסו עסקאות או מחירי יעד, ועוזר לכם להגדיל את מספר הניירות בהם תוכלו לפעול בו זמנית. הנה כמה מהפקודות שאתם חייבים להכיר.

 

Stop / Stop Loss: לעצור את ההפסדים בזמן

אלה הן הוראת מכירה, שמטרתן להגן על הסוחר מפני ירידה בשער נכס הבסיס מעבר לנקודה שהוגדרה מראש. Stop היא הוראה מותנית לביצוע במחיר Market. כדי לבצע אותה, נגדיר למערכת שער נמוך מהשער הנוכחי (שער הטריגר). אם שער נכס הבסיס יהיה שווה או נמוך משער הטריגר, תשודר הוראת מכירה ב- Market. זוהי הוראה המתאימה לנכסים בעלי נזילות גבוהה.

הוראת   Stop Loss זהה להוראה Stop, פרט לכך שצריך להוסיף בה את פרמטר ה-Limit. כך, אם שער נכס הבסיס יהיה שווה או נמוך משער הטריגר, תשודר אוטומטית הוראת מכירה בשער ה- Limit שנקבע מראש. זוהי הוראה מתאימה לנכסים בעלי נזילות בינונית עד נמוכה.

 

Trailing Stop: שער טריגר משתנה

זוהי הוראת מכירה שנועדה להגן על הסוחר מפני ירידה בשער נכס הבסיס. בשונה מהוראת Stop, בהוראת Trailing שער הטריגר מטפס ככל שעולה שער נכס הבסיס.

 

הוראת Trailing היא הוראה מותנית משתנה, כאשר הגדרת הטריגר בנקודת הפתיחה היא ביחס לשער הנוכחי, בנקודות או באחוזים. ואולם, ככל ששער נכס הבסיס עולה, הטריגר עולה בהתאם – כך שהיחס בין הטריגר לשער נכס הבסיס נשמר.

 

ניקח לדוגמה נכס שבעת שידור ההוראה, השער שלו הוא 100 דולר. נגדיר טריגר של 4 דולרים. במצב זה, שער הטריגר הוא 96 דולר, ואם שער נכס הבסיס עולה ל-110 – יעלה גם שער הטריגר בהתאמה, ל-106 דולר.

 

הוראת Combo: לקנות ולמכור כמה נכסים בהוראה אחת

זוהי הוראת קנייה או מכירה המאגדת מספר נכסים בהוראה אחת.כאשר אנו מעוניינים לבנות פוזיציה שלמה המשלבת יותר מנכס אחד, כמו לדוגמה Covered Call - קניית מניה ומכירת אופציית Call  על כל 100 נקוב, במקום לשדר שתי הוראות ובמקביל לחשב את כדאיות הפוזיציה מאחר שהשערים משתנים, נעשה שימוש בהוראת Combo המאגדת את שני הנכסים: 100+ מניות ו-1-CALL. כך נקבל עלות כוללת עבור כל הנכסים. ניתן לבצע את הפקודה גם עם מספר רב של נכסים. גם לאחר ביצוע ההוראה, הפוזיציה תוצג במערכת המסחר כנכס אחד, עם רווח והפסד (ניתן לפרק לנכסים בודדים).

רוצים לשמוע עוד על מערכות המסחר המתקדמות בשוק?השאירו פרטים כאן וניצור אתכם קשר >

 

המהלך המנצח: שילוב הוראות

כל אחת מהוראות אלה בפני עצמה היא יתרון משמעותי לסוחר עצמאי – אבל מה שמשנה את המשחק הוא שילוב של מספר הוראות. במקום לשבת ליד המחשב שעות ארוכות ולנסות לעקוב אחרי פוזיציות רבות, ניתן לשדר למערכת הוראה משולבת הכוללת מספר הוראות מתקדמות.

 

לדוגמה, נניח שאנחנו רוצים לבצע פוזיציית לונג שורט על שתי מניות, כשהעלות היא 20 דולר על כל 100 ערך נקוב. נבנה הוראת Combo של 100+ ממניהA  ו-100 ממניה B. מאחר שאנחנו רוצים לבצע את ההוראה עבור 500 מניות לונג ו-500 מניות שורט, נשדר הוראת קנייה של חמש יחידות מהפוזיציה בשער של 20 דולר. לפני שחרור ההוראה נכניס גם הוראות Stop Loss ו- Take Profit הוראת מסוג טריגר שתכליתה מכירה ברווח, שייכנסו לפעולה רק אם הוראת הקנייה תתבצע. כמובן שסוג ההוראה הוא GTC, תקף עד לביטול או ביצוע, כך שההוראה לא תבוטל עד שתתבצע.

 

הגיע הזמן להשתדרג לטכנולוגיה המתקדמת

שימוש בכלים טכנולוגיים חדשים מספק גם לסוחרים פרטיים יכולות שבעבר היו שמורות לשחקני נוסטרו גדולים וגופים מוסדיים. השימוש באותם כלים יכול לשפר משמעותית את הביצועים – ולעזור לסוחרים לבלות קצת פחות שעות מול המסכים, בידיעה שהמערכת לא הולכת לישון לעולם, וממלאת בנאמנות את כל ההוראות שלהם.

 

זו ההזדמנות שלכם להכיר את מערכות המסחר המתקדמות שמספקת אקסלנס בורסה ללקוחותיה – ובהן מערכות מסחר שניתן לגלוש אליהן מהמחשב האישי וגם מהסמארטפון, ללא צורך בהתקנה. כל המערכות של אקסלנס כוללות את הפקודות המתקדמות ביותר – ובנוסף, נהנים לקוחות החברה משירותי דסק ליווי ושיווק השקעות, המלווה את הסוחרים לאורך כל שעות הפעילות בבורסה. לחצו כאן למידע נוסף >

 

 

הכותב: דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים ומסחר באקסלנס ברוקראז’

 

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה