חדשות שוק ההון

יוניבו קיבלה אישור להכנסת קנאביס רפואי למפעל באשקלון

החברה תחל בביצוע ואלידציות לתהליכי הייצור במפעל וזאת לאחר שתרכוש תפרחות קנאביס רפואי מחוות קיימות עמן היא התקשרה

חדשות ספונסר 05/06/2019 14:47

א+א-

חברת יו ניבו מדווחת היום כי קיבלה את אישור היק״ר להכנסת קנאביס רפואי למפעל שבנתה באשקלון, ותחל בביצוע ואלידציות לתהליכי היצור טרם התחלת ייצור מוצרי קנאביס רפואי. האישור ממצב את החברה כמפעל הראשון החדש הפועל בתקינת GMP תחת ההסדרה החדשה.

 

להערכת החברה קבלת האישור כאמור, הינו בהתאם ללוחות הזמנים שקבעה החברה ומסייע במימוש האסטרטגיה העסקית של החברה והיעדים אותם הציבה לפעילות המפעל.

 

בארץ יש כיום עשרות אלפי מטופלי קנאביס רפואי, על פי הפרסומים האחרונים, רבים מהם סובלים מאי אספקת קנאביס רפואי וכן מאיכות נמוכה של קנאביס רפואי, עד כדי קנאביס רפואי המכיל עובש, רעיל ואסור לשימוש. הכניסה של יוניבו לשוק הקנאביס הרפואי תאפשר לחברה לספק מוצרים על פי תקינת GMP מחמירה, בכל שרשרת הערך. בהינתן ייצוא ועמידה בתקינה ובאישורים הנדרשים, תוכל יוניבו לספק מוצרי קנאביס רפואי גם למטופלים מחוץ לישראל.

 

בחודש אפריל 2019 השלימה יוניבו את הקמת המפעל באשקלון והיא החברה היחידה היום שמחזיקה בבעלות ישירה בכל הרישיונות בשרשרת הערך, על פי ההסדרה החדשה. כיום משלימה החברה צעד משמעותי נוסף עם קבלת אישור היק״ר לייצור. לחברה מרכז מו"פ פעיל והיא חברת הקנאביס היחידה שחתמה הסכם פיתוח עם ויולי מבית "סאנרה" לפיתוח פורמולציה למשאף מבית "ויולי". 

 

המפעל של יוניבו משתרע על שטח של 750 מ״ר וכולל מעבדה למחקר ופיתוח ומערכות ייצור. שטח הגידול עומד על מספר דונמים בדרום הארץ כך שבאמצעות עלויות ייצור והפצה בישראל, הנמוכות ביחס לשאר העולם, צפויה החברה לשמר ערך מקסימלי בין היצור למכירה. יוניבו הינה בין החברות הבודדות בעולם בתחום הקנאביס הרפואי אשר מנהלת את מערך הפיתוח החל משלב השתילה, הגידול, הייצור ועד שלב אספקת מוצרים רפואיים (from seed to market).

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה