חדשות שוק ההון

פריון מעלה תחזית הרווח ל-2019 ומודיעה על פירעון מוקדם של אג”ח

החברה צופה לסיים את 2019 עם EBITDA מתואם של 24-26 מיליון דולר; לאור תזרים המזומנים החזק, החליטה פריון לבצע פירעון מוקדם של אג"ח

חדשות ספונסר 15/05/2019 12:13

א+א-

חברת פריון נטוורק (סימול: PERI), המספקת פתרונות שיווק דיגיטליים למפרסמים במדיה, רשתות חברתיות ומנועי חיפוש, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2019, שהסתיים ב-31 במרץ. במקביל, הודיעה פריון כי לאור תוצאותיה הכספיות ברבעון הראשון ותזרים המזומנים החזק מפעילותה השוטפת, תבצע פירעון מוקדם של אג"ח להמרה מסדרה L. 

 

הכנסות החברה ברבעון הראשון ירדו ב-12% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-53.8 מיליון דולר. זאת, בעיקר בשל ירידה של 37% בפעילות הפרסום, שנבעה ממעבר ממכירת פורמטים לפתרונות כוללים. למרות הירידה בהכנסות, גדל שיעור הרווח הגולמי של חטיבת הפרסום ביחס לרבעון המקביל, כתוצאה מהחלטת החברה להעדיף שיעורי רווחיות גבוהים יותר גם במחיר של פגיעה זמנית בהכנסות. 

 

ההכנסות מפעילויות החיפוש גדלו ב-12% לעומת הרבעון המקביל, בעיקר הודות למפרסמים חדשים, הכנסות גבוהות יותר מיחידות פרסום וגידול במספר המחפשים. עלויות רכש לקוחות ומדיה ברבעון הראשון הסתכמו ב-27.4 מיליון דולר, כ-51% מסך ההכנסות, לעומת 31.9 מיליון דולר, או 52% מסך ההכנסות, ברבעון המקביל.

 

הרווח הנקי על בסיס GAAP ברבעון הראשון גדל ל-1.2 מיליון דולר, לעומת 0.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. ואילו הרווח הנקי המתואם גדל ב-8% והסתכם ב-3.3 מיליון דולר, כ-6% מסך ההכנסות. ה-EBITDA המתואם ברבעון הראשון גדל ב-20% ל-5.1 מיליון דולר, כ-9.5% מההכנסות. פריון סיימה את הרבעון הראשון עם רווח של 5 סנט למניה, לעומת איזון ברבעון המקביל. ואילו הרווח המתואם למניה גדל ב-8% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-13 סנט.

 

תזרים המזומנים התפעולי של פריון ברבעון הראשון הסתכם ב-14 מיליון דולר, וקופת המזומנים והפיקדונות לטווח קצר של החברה גדלה בסוף הרבעון הראשון ל-45.1 מיליון דולר. חוב החברה, המורכב מהלוואות לזמן קצר, הלוואות לזמן ארוך ואג"ח להמרה, ירד בסוף הרבעון הראשון ל-31 מיליון דולר, בהשוואה ל-40.5 מיליון דולר בסוף הרבעון הקודם. פריון מסרה, כי היא עומדת בכל אמות המידה הפיננסיות הנדרשות הנוגעות לחובה הציבורי.

 

עם פרסום התוצאות הכספיות, אמר מנכ"ל פריון נטוורק, דורון גרסטל: "מאמצינו הנמשכים לקידום חדשנות והעמקת שיתופי פעולה בתחום החיפוש מניבים תוצאות. מינוף שיתוף הפעולה האסטרטגי עם מיקרוסופט בינג, יצירת מקורות הכנסה חדשים וביקוש גובר לחיפוש סיפקו לנו רבעון שלישי רצוף של צמיחה. ולראשונה מזה חמש שנים השגנו צמיחה בהשוואה לרבעון המקביל. אנו צופים, כי מגמה חיובית זו תימשך. 

 

"התקדמות משמעותית זו ממחישה את חשיבותה של חטיבת החיפוש בטווח הקצר והארוך. ההכנסות הגדלות מחיפוש ותזרים המזומנים החזק מאפשרים לנו להמשיך בהשקעות המתוכננות בפעילות הפרסום, במטרה להעניק לאנדרטון יתרון תחרותי בשוק מתפתח הצפוי לגדול משמעותית.

 

גרסטל הוסיף: "כתוצאה מהפתיח החזק של 2019, בו השגנו EBITDA מתואם גבוה מהמתוכנן ברבעון הראשון, והראות המשופרת קדימה, אנו מרגישים בטוחים בהעלאת תחזית ה-EBITDA המתואם ל-2019 מ-22-24 מיליון דולר ל-24-26 מיליון דולר. לאור העלאת תחזית ה-EBITDA, תזרים המזומנים המשופר הנובע מיישום תוכנית ההתייעלות, וקופת המזומנים הגדלה - החלטנו על פירעון מוקדם של אג"ח, שיחזק עוד יותר את המאזן שלנו". 

 

הפירעון המוקדם של אג"ח להמרה מסדרה L, שהונפקו ב-23 בספטמבר 2014 ומועד פירעונן חל ב-2020, צפוי לחול ב-6 ביוני השנה. בהתאם לתנאי האג"ח, הנושאות ריבית של 5%, סכום פירעון הקרן צפוי להסתכם בכ-28.7 מיליון ₪, בנוסף לקנס פירעון מוקדם של כ-1 מיליון ₪ וריבית מצטברת של כ-0.3 מיליון ₪. בסך הכל, הפירעון המוקדם של האג"ח צפוי להסתכם בכ-29.9 מיליון ₪. בעקבות הפירעון המוקדם, יימחקו האג"ח ממסחר בבורסת ת"א. 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה