חדשות שוק ההון

זר ידיעות קנאביס יומי

היק"ר לא אישר לברק רוזן להפוך לבעל עניין בקנביט; יו-ניבו השלימה בניית מערכי ייצור במפעל; קאנומד קיבלה אישור ליבוא זרעים; אילן ביו המתמזגת לפי.אל.טי קיבלה הארכה לתוקף האישור שלה

חדשות ספונסר 14/05/2019 17:28

א+א-

שפע של ידיעות מצד חברות הקנאביס פורסמו היום במערכת ההודעות של הבורסה. חברת קנביט דיווחה הבוקר כי חברת הבת קנביט אגרו קיבלה אישור IMC-GAP תשתיות לחוות הריבוי שלה בהתאם לתקינה החדשה של היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות). כדי שאגרו תוכל להתחיל לבצע ריבוי של קנאביס עליה לקבל אישור IMC-GSP לחוות הריבוי ולאחר מכן לעמוד בהוראת היק"ר ולקבל רישיון להחזקה ועיסוק בתחום ריבוי של קנאביס לשימוש רפואי, ואין כל וודאות שהיא אכן תקבל אישורים כאלה.

 

מאוחר יותר היום דיווחה החברה כי היק"ר הודיע לה שאינו מאשר את ברק רוזן כבעל עניין בחברה. כזכור, רוזן מבעלי השליטה בחברת הנדל"ן ישראל קנדה עומד בראש קבוצת משקיעים המתעתדת להשקיע 32 מיליון ₪ בקנביט. לאחר קבלת ההודעה פנתה קנביט ליק"ר ונמסר לה כי תתבצע בדיקה נוספת בעניין.

 

עוד דיווחה החברה כי קבוצת המשקיעים בראשות רוזן ויתרה על התנאים המתלים להשקעה בחברה וכי בכוונתה להשלים את הסכם ההשקעה עד לסוף חודש מאי, בין אם רוזן יאושר כבעל עניין ובין אם לאו.

 

חברת יו ניבו דיווחה הבוקר כי הושלמה במפעל החדש של של יו אן וי מדיסין (חברת בת) הרכבת מכונות הייצור שיובאו מארה"ב ופסי הייצור הטכנולוגיים. יו אן וי נמצאת כעת בשלב הואלידציות לחדרים הנקיים במפעל, לתשתיות ולציוד המצויים בתחומיו, אשר צפוי להסתיים בימים הקרובים, וזאת כהכנה למבדק ביקורת שייערך ע"י נציגים של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות.

 

מבדק הביקורת מתוכנן להתקיים במהלך השבועות הקרובים ומטרתו בחינת עמידתו של המפעל בתקן IMC – GMP שלב א’ לתחילת ייצור מוצרי קנביס רפואי בתקן הנדרש. לאחר הכנסת רפורמת הקנביס הרפואי במלואה, יו אן וי האיצה את תהליך קבלת התקן והיא מתכננת לעמוד בתקינה הישראליתIMC -- GMP ובתקינה האירופאית GMP-EU.

 

חברת קאנומד (ש) דיווחה כי חברת אלפיס פלורה בע"מ, אחת משתי החקלאיות, שהינן שותפות של החברה בקאנומד ישראל שותפות מוגבלת, אשר במסגרתה מתבצעת פעילותה של קבוצת קאנומד בתחום הקנאביס הרפואי, קיבלה רישיון מאגף הרוקחות לייבוא זרעי קנאביס רפואי בכמות של 500 גרם מספק המצוי בחו"ל, בתוקף עד ה-13.7.2019 , ובכך הושלם למעשה הליך קבלת האישורים הנדרשים ליבוא זרעי הקנאביס.

 

חברת פי.אל.טי פייננס דיווחה היום כי תוקף אישור IMC-GAP לחוות הריבוי של אילן ביוקלצ’ר, החברה ההמתמזגת לתוך פי.אל.טי, הוארך עד ליום 11.4.20. כפי שנמסר לחברה על-ידי אילן ביו, על פי האישור הנ"ל, חוות הריבוי של אילן ביו עומדת בדרישות ובתנאי הגידול הנאותים לקנאביס המיועד לשימוש כחומר גלם לייצור מוצרי קנאביס המיועדים לשימוש רפואי על פי הוראות החוזר ואילן ביו רשאית לסמן את תוצרת חוות הריבוי בסמליל המאשר P.A.G-IMC .תוקף האישור מותנה בעמידתה של אילן ביו בהוראות החוזר וכן בביקורת שוטפת של גוף ההתעדה אשר הוסמך על ידי מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות.

 

נכון להיום, אילן ביו טרם קיבלה את אישור היק"ר למכירת תוצרת חוות הריבוי למגדלים מורשים ובחברה מבהירים כי בקשתה של אילן ביו ליק"ר לקבלת אישור המכירה נמצאת בשלבי בדיקה מתקדמים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה