חדשות וול סטריט ושווקי העולם

צ’ק קאפ: המרכז הרפואי מאיו קליניק מצטרף לניסוי הפיילוט במערכת ה- C-Scan בארה”ב

עוד דווח כי ההפסד של צ’ק קאפ גדל ברבעון הראשון של 2019 ל-3.2 מיליון דולר

חדשות ספונסר 13/05/2019 15:49

א+א-

חברת צ’ק קאפ הנסחרת בנאסד"ק, חברה בשלבי פיתוח קליני בתחום הדיאגנוסטיקה הרפואית המפתחת את C-Scan®, מערכת מבוססת גלולה לביצוע בדיקות סקר למניעת סרטן המעי הגס על ידי איתור פוליפים טרום סרטניים, ללא צורך בהכנה מוקדמת של המעי, פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2019. 

הוצאות מחקר ופיתוח, נטו, ברבעון הראשון לשנת 2019 הסתכמו לסך של כ- 2.3 מיליון דולר, בהשוואה לכ- 1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הגידול מיוחס בעיקרו לניסוי ה- post CE approval המתמשך של החברה ולהכנות הנרחבות לניסוי ה- Pilot בארה"ב. הגידול בהוצאות קוזז בחלקו על ידי מענק של כ- 58 אלף דולר שהתקבל מהרשות הישראלית לחדשנות (IIA).

 

הוצאות הנהלה וכלליות ברבעון הראשון לשנת 2019 הסתכמו לסך של כ- 825 אלף דולר, בהשוואה לכ- 485 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נבע בעיקר מעליה של כ- 408 אלף דולר בתשלום מבוסס מניות. כמו כן, מגידול של כ- 92 אלף דולר בשכ"ט ליועצים מקצועיים בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הגידול קוזז בחלקו על ידי ירידה של כ- 245 אלף דולר בשכר והוצאות נלוות.

ההפסד התפעולי ברבעון הראשון לשנת 2019 הסתכם לסך של כ- 3.2 מיליון דולר, בהשוואה להפסד תפעולי בסך של כ- 2.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד ברבעון הראשון לשנת 2019 הסתכם לסך של כ- 3.2 מיליון דולר, בהשוואה להפסד בסך של כ- 2.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

 

הכנסות מימון, נטו ברבעון הראשון לשנת 2019 הסתכמו לסך של כ- 14 אלף דולר, בהשוואה להוצאות מימון בסך של כ- 21 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד.

סך המזומנים ושווי מזומנים, מזומן מוגבל, ופקדונות בנקאיים לזמן קצר נכון ל- 31 במרץ 2019 הסתכמו לסך של כ- 17.3 מיליון דולר, בהשוואה לסך של כ- 14.6 מיליון דולר נכון ל- 31 בדצמבר 2018. בפברואר 2019 השלימה החברה גיוס הון בסך כ- 6.5 מיליון דולר נטו.

תזרים המזומנים נטו ששימש לפעילות שוטפת ברבעון הראשון לשנת 2019 הסתכם בסך של כ- 3.8 מיליון דולר, בהשוואה לסך של כ- 2.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

אלכס עובדיה, מנכ"ל צ’ק-קאפ, מסר: "במהלך הרבעון הראשון של 2019 ולאחריו השגנו אבן דרך משמעותית עבור החברה, עם התחלת ניסוי ה- Pilot בארה"ב במערכת ה- C-Scan® ובליעות מוצלחות של הגלולה על ידי הנבדקים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ניו יורק ובמאיו קליניק, שני מרכזים רפואיים בעלי שם עולמי. במקביל לקידום פעילות הפיתוח של מערכת ה- C-Scan® בארה"ב, אנו מצפים לתוצאות ניסוי חשוב זה במטרה להמשיך בתכנון הניסוי הפיבוטלי שלנו בארה"ב אותו אנו מצפים להתחיל במהלך שנת 2020. השגת אישור רגולטורי בארה"ב הינו בראש סדר העדיפויות של החברה."

 

מר עובדיה הוסיף: "אנו מאמינים כי הזמינות של חלופה ידידותית למשתמש לביצוע בדיקות סקר לאבחון ומניעת סרטן המעי הגס, כדוגמת מערכת ה- C-Scan®, עשויה לשנות באופן יסודי את ההתייחסות לאבחון ומניעה של מחלה זו, להגדיל באופן משמעותי את שיעורי ההיענות לביצוע בדיקות אבחון אלה ברמה הגלובאלית, ובכך להביא לתוצאות משופרות עבור הנבדקים וליצירת ערך ארוך טווח לבעלי המניות שלנו."

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה