חדשות וול סטריט ושווקי העולם

חברת Seedo הצטרפה לתוכנית המזון והחקלאות של האו”ם

הכניסה לתוכנית מאפשרת לסידו גישה ל- 38 אלף מכרזים שנתיים של האו"ם, המתוקצבים ביותר מ- 4 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 13/05/2019 09:53

א+א- 1

חברת סידו, המספקת טכנולוגיות חקלאיות לגידול אוטומטי של צמחים וללא שימוש בחומרי הדברה, הצטרפה לתוכנית המזון והחקלאות של האו"ם. קבלתה של סידו כספק רשום של האו"ם מאפשרת לחברה גישה ל- 38 אלף מכרזים שנתיים של האו"ם המתוקצבים ביותר מ- 4 מיליארד דולר.

 

מערכת הגידול האוטומטית של סידו מגדלת שיחי צמחים החל משלב ראשוני ועד לשלב הנבת תוצרת. הטיפול הרובוטי מאפשר גידול במערכת סגורה החסומה בפני מזיקים ומחלות צמחים ולכן גם נקיה מחומרי הדברה. תהליך הגידול מנוהל על ידי אלגוריתם המפענח את מצב וצורכי הצמח בעזרת טכנולוגיות ניתוח תמונה. טכנולוגיה נוספת של לימוד מכונה מאפשרת לרובוט לשפר את ביצועי הגידול על ידי הסקת תובנות ממחזורי גידול קודמים.

 

החקלאי יכול לשלוט מרחוק בגידול באמצעות תוכנה המאפשרת לקבל מידע על הצמחים בחממה ואף לצפות בהם בוידאו בזמן אמת. כך המערכת מאפשרת אספקה עקבית, ללא השפעה חיצונית של תנאי הטבע ועונות השנה. תוך חיסכון משמעותי בעלויות הגידול ובהתאמה לדרישות המחמירות.

 

לדברי זוהר לוי, מנכ"ל סידו: "הטכנולוגיות שלנו יסייעו במיוחד למדינות בסיכון, עם בעיות אקלים וזיהום. אנו כבר מקיימים פגישות עם נציגים מרכזיים של מספר ארגוני או"ם, ביניהם תוכנית המזון העולמית, הקרן הבין-לאומית לפיתוח חקלאי, ארגון הפיתוח התעשייתי של האו"ם ועוד".

 

לאחרונה הצטרפו לסידו ד"ר ג’ינדאיי פרייזר, ששימשה יועצת בכירה של קונדוליסה רייס וממונה על אפריקה במשרד מזכיר המדינה בממשל בוש. ועו"ד פנינת ינאי הפועלת לשילוב טכנולוגיות הגידול המסחרי של סידו במדינות בהן האקלים אינו מאפשר גידול רציף ואיכותי של קנאביס או תוצרת חקלאית למאכל.

 

במרץ השנה נכנס דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודה סטרים, להשקעה בחברה. בירנבאום השקיע 2 מיליון ₪ וצורף למועצת המנהלים. לאחרונה דיווחה החברה על שתי עסקאות להקמת חוות אוטומטיות לגידול קנאביס, האחת בדרום הארץ במושב ברוש, שם מתעתדת החברה להקים חווה על שטח של 10 דונם, עם כושר ייצור של 12 טון תפרחת בשנה, והעסקה השנייה עם קיבוץ דן להקמת חווה בעלת היקף ייצור של 14 טון תפרחת בשנה.  

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ]חחחחחחחחח

    קוצים 29/07/2019 18:45