חדשות אנליסטים

אפסילון: לבנק ישראל יש חלון הזדמנויות צר להעלאת ריבית בפגישה הקרובה

רמת התנודתיות בשווקים הגלובליים צפויה לעלות מדרגה בטווח הקצר, וכל העיניים יהיו מופנות לסאגת הסכם הסחר בין ארה"ב לסין

חדשות ספונסר 07/05/2019 11:31

א+א- 1

אייל שני סמנכ"ל השקעות אפסילון מתייחס היום למצב בשווקים ואומר כי "לדעתנו לבנק ישראל יש חלון הזדמנויות צר יחסית להעלאת הריבית בפגישתו ב- 20 למאי, עד אז יפורסם נתון האומדן לתוצר הרבעון הראשון שצפוי להיות מעל 4% ומדד אפריל שגם כן צפוי להיות גבוה ולעמוד על כחצי אחוז.

 

הדולר בסה"כ יציב, וגם המערכה האחרונה בעזה לא השפיעה על המטבע האמריקאי, כך שהעלאת ריבית ב- 0.25% הוא צעד הגיוני שלא יפתיע אותנו.

 

החל מחודש מאי העונתיות באינפלציה תהייה במגמת ירידה עד לחודש ספטמבר, כך שאם הריבית לא תעלה כעת יהיה קשה להעלות אותה בהמשך השנה.

 

הסיכון בהעלאת הריבית נמצא במצב השווקים הגלובאליים. נראה כי רמת התנודתיות בשווקים צפויה לעלות מדרגה בטווח הקצר, וכל העיניים יהיו מופנות לסאגת הסכם הסחר בין ארה"ב לסין.

 

במידה ואכן שיחות הסחר יתפוצצו סופית והציוצים בטוויטר הם לא רק כאקט של הפגנת שרירים שמתאים לאופי של טראמפ, השווקים צפויים לתקן כלפי מטה בצורה חדה, מכיוון שעד כה השווקים גילמו סיום מוצלח בהרבה בכיוון הזה.

 

מנגד, חזרה לשולחן הדיונים וחתימה סופית על ההסכם צפויה לשלוח את השווקים לשיאים חדשים"

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בנק ישראל מנפח את הנדלן כסף זול

    בוב 07/05/2019 13:14