חדשות משפט

כתב אישום נגד צעיר שגנב ארנק דיגטלי עם מטבעות קריפטו בשווי 6 מיליון דולר

לפי כתב האישום אפק זרד, תושב אילת, העביר מהארנק הדיגיטלי של חברו כ-75 אלף מטבעות DASH, שערכם עמד על 82.5$ ליחידה

מערכת ספונסר 28/04/2019 15:15

א+א-

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש כתב אישום נגד צעיר תושב אילת, אשר חדר למחשב של חברו וגנב את הארנק הדיגיטלי שלו. בארנק החזיק החבר 75 אלף מטבעות קריפטוגרפיים מסוג DASH, ששווי השוק שלהם ביום הגניבה מסתכם במעל 6 מיליון דולר.

 

אפק זרד, תושב אילת בן 25 מואשם בגניבה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון וחדירה לחומר מחשב. על פי כתב האישום ניצל זרד את קשרי החברות שהיו לו עם המתלונן וכן את העובדה שהייתה לו גישה לדירתו, וגנב את פרטי הארנק הדיגיטלי שלו.

 

מכתב האישום עולה שהמתלונן עסק בהשקעות במטבעות מבוזרים שונים ובמסגרת חברותו עם הנאשם, סיפר לו על השקעותיו ואחזקותיו במטבעות אלו, ואף הסביר לו והדריך אותו כיצד לבצע בעצמו סחר במטבעות. כמו כן, שוחח עם הנאשם על אודות חשבון הארנק הדיגיטלי שלו, על כמות המטבעות בארנק, ואף סייע לנאשם להבין כיצד להשקיע ולסחור במטבעות DASH. בעקבות זאת, השקיע הנאשם וסחר בכמות קטנה יחסית של מטבעות DASH.

 

לפי כתב האישום, בחודש שעבר חדר הנאשם שלא כדין לארנק הדיגיטלי של חברו, ללא ידיעתו וללא רשותו, והעביר את מלוא תכולת הארנק, כ-75 אלף מטבעות DASH, שערכן באותה עת עמד על כ- 82.5$ ליחידה. את המטבעות העביר הנאשם לארבע כתובות של ארנקים דיגיטליים אחרים, בשש העברות שבוצעו בו זמנית, תוך הסוואת מעורבותו במעשים אלה. היקף הגניבה מסתכם ב- 22,423,500 ₪.

 

התיק מנוהל ע"י עו"ד גיורא חזן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי). החקירה בוצעה ע"י חוקרי סייבר במרחב דרום יחד עם יחידת הסייבר בלהב 433, ובליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי).

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה