חדשות אנליסטים

אפסילון: נראה כי השווקים ידשדשו ללא תנודות חריפות ברמות הנוכחיות

סקטור הבריאות בארה"ב מעיב על המגמה החיובית בגלל לחץ רגולטורי ביחס למחירי התרופות; המומנטום החיובי נמשך לאור העובדה שהסכם הסחר נראה קרוב מתמיד

חדשות ספונסר 17/04/2019 10:51

א+א-

ליאור וידר מנהל השקעות בכיר באפסילון מפרסם הבוקר את הסקירה השבועית. בארה"ב, וול סטריט סגרה אמש בעליות שערים קלות בהובלת סקטור הפיננסים שבלט לטובה ועלה בכ- 1.5%, כשמנגד סקטור הבריאות נסגר בירידה של למעלה מ- 2% והמשיך להעיב על המגמה החיובית הכללית בשוק, בעיקר בגלל המשך לחץ רגולטורי על חברות הבריאות מכיוונה של המערכת הפוליטית בארה"ב ביחס למחירי התרופות והמימון של תכניות הבריאות.

 

מדד ה- S&P500 עלה ב- 12 מתוך 14 ימי המסחר האחרונים, וכעת נמצא כאחוז בלבד משיא כל הזמנים שנמצא ברמה של 2940 הנקודות. המומנטום החיובי נמשך לאור העובדה שההסכם הסחר נראה קרוב מתמיד, וסביר להניח שהחתימה הרשמית תתקיים כבר בימים הקרובים.

 

בגזרת הברקסיט מנהיגי האיחוד האירופי הסכימו לבקשת ממשלת בריטניה והעניקה למדינה הארכה של מועד עזיבת האיחוד עד ה- 31 באוקטובר, ונראה כי בגזרה הזו צפוי שקט יחסי בתקופה הקרובה למרות שהפתרון המלא עדיין נראה רחוק. בנוסף, צריך לזכור כי כבר בעוד כחודש יתקיימו הבחירות הכלל-אירופיות לפרלמנט האירופי, ואם בריטניה לא תצליח לאשר הסכם פרישה מהאיחוד האירופי ולפרוש עד למועד זה, היא תהיה חייבת לקיים אותן גם בשטחה.

 

בגזרה המקומית, ההודעה החיובית של חברת המדדים הבריטית FTSE Russell על כך ששוק החוב של מדינת ישראל צפוי להיכלל במדד האג"ח העולמי של החברה שנקרא מדד ה- WGBI, שלחה בימים האחרונים בעיקר את אגרות החוב הממשלתיות הארוכות לראלי משמעותי, ונתנה רוח גבית חיובית גם לשאר נכסי הסיכון, האג"ח הקונצרני והמניות שרשמו עליות שערים נאות. חברת פוטסי הודיעה כי במידה וישראל תמשיך לעמוד בקריטריונים הנדרשים לכניסה למדד בספטמבר השנה, אגרות החוב המקומיות יצטרפו למדד העולמי כבר בתוך כשישה חודשים. כניסת שוק האג"ח המקומי למדד העולמי צפויה להביא ארצה השקעות של מיליארדי דולרים, ובכך לתמוך בהמשך התחזקות השקל כנגד סל המטבעות, ובהמשך ירידת תשואות אגרות החוב השקליות.

 

כרגע נראה כי השווקים ידשדשו ללא תנודות חריפות ברמות הנוכחיות עד לטריגר חדש, שיוכל לגרום להם לעלות מדרגה נוספת ולרשום שיאים חדשים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה