חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון על כיל: צפי ליציבות

"מותירים את ההמלצה שלנו למניית כיל על "משקל שוק" ומעדכנים מינורית את מחיר היעד ל-21 שקלים"

חדשות ספונסר 16/04/2019 15:10

א+א-

אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון, מפרסמת היום עדכון המלצה על מניית כיל ואומרת: "אנו מותירים את ההמלצה שלנו למניית כיל על "משקל שוק" ומעדכנים מינורית את מחיר היעד ל-21 שקלים, בעיקר עקב השפעות שערי החליפין והתמתנות קלה בהנחות שלנו לשנת 2020. נציין, כי מכפיל הרווח החזוי של כיל מתכנס הדרגתית עם הסקטור, אבל הוא עדיין נמוך ביחס למכפילי המתחרות הקנדיות, כמו גם ביחס ליצרניות כימיקלים. עם זאת, ללא טריגרים לעליית מחיר, הסיכון הספציפי מתומחר להערכתנו בהגינות.

 

אחרי הראלי של שנת 2018, רשמה מניית כיל ביצועי חסר בשיעור של כ-17% מול מדד ת"א 125. נציין, כי גם ביצועי מניות נוטריאן ומוזאיק נבדלו ביניהן, עם פער של 17% לטובת NTR. בנוסף, מוזאיק הקנדית שלקחה פוזיציה ארוכת טווח על פוספטים ועל ברזיל, עם רכישת חט’ הדשנים של VALE, פיגרה אחרי מדד הדגל הקנדי SPTSX60 בפער שלילי של כ- 24%. ביצועי החסר של MOS הושפעו כמובן גם מקשיי מיזוג וימחסי עבודה, אבל לא רק מהם.

 

להערכתנו הפרמיה על הסינרגיות שקיבלה NTR, נובעת גם מהעדפה של תמהיל קווי המוצר שלה, שמשלב את דשני קומודיטי לפלטפורמת שיווק חקלאית איתנה שבנתה אגריום. מנגד, נראה כי מוזאיק ובמידה מסוימת גם כיל, נקנסות על חשיפת תמהיל המכירות לדשני הפוספט, ששוב נחלשו ב-1Q. כיל עושה את מירב המאמצים להחליש את הדומיננטיות של הפוספט כקומודיטי על התזרים שלה. אנו כזכור ציינו לחיוב את איחוד שרשת הפוספטים, ולהערכתנו נראה תרומה מסוימת של אסטרטגיה זו בשיעור הרווחיות של המגזר ב-1Q. עם זאת, המהפך המיוחל של העברת עשרות אחוזי פעילות למוצרי פוספט מתקדמים, יצרוך זמן וכנראה גם רכישות, כך שהאשלג והמוצרים התעשייתיים הם עדיין הווקטורים העיקריים.

 

מול קבוצת ההשוואה, המכפילים החזויים מתכנסים. מכפיל הרווח הנקי החזוי (המנוטרל) של כיל לשנת 2019 עומד על X14.2, והוא נמוך בכ-7% מהמכפיל החציוני של קבוצת ההשוואה, בזכות הירידה במינוף. מכפיל EV/EBITDA החזוי של כיל לשנת 2019 עומד על X8, בדומה למכפיל החציוני של המתחרות.

 

כמות האשלג ב-Q1 ירדה אבל ההכנסות יעלו. אנו צופים עלייה בשיעור של כ-6%, לכדי 370 מ’ ד’. נציין, כי לאורך השנה, הסקטור עשוי להפתיע לטובה, בייחוד אם החוזים עם סין והודו ייסגרו מוקדם ויכללו פיצוי בגין השפעות ה- IMO. כיל מעריכה שהיא תושפע מהתייקרות התעבורה הימית פחות מהמתחרות, בשל יתרונותיה הגיאוגרפיים. להערכתנו, הביקוש ב-H2 עדיין לא התבהר מספיק בכדי להניח עליית מחיר. לפי האומדן שלנו, המחיר הממוצע המשוקלל של אשלג הנמכר על ידי כיל נמצא כיום ברמה של כ-315 ד’ לט’. כיל התחילה את השנה עם מלאי נמוך, ויש להניח כי המכירות לא יעברו את 4.6 מיליון ט’. אנו מניחים איחוד מכרות מלא בספרד החל משנת 2021.

 

תחזית Q1 ולשנה כולה: הכנסות בסך 1.47 מיליארד ד’ ב- Q1 ושל 5.59 מיליארד דולר לשנה כולה. שיפור מתן של כ3% -5% ברווח התפעולי, בשל הצפי להמשך התחזקות הדולר לקראת השלמת לוויתן.

 

בשורה התחתונה, כיל תיהנה אמנם מהסנטימנט בסחורות, אבל עיקר ההשפעה עבר להשפעות ענפיות. "משקל שוק".

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה