חדשות שוק ההון

איגוד התעשייה הקיבוצית ערך כנס ראשון לתחום הקאנביס

במפגש השתתפו כ-70 קיבוצים מרחבי הארץ, בעלי רישיונות או כאלו שבתהליך וכן קיבוצים המעוניינים להשקיע בתחום

חדשות ספונסר 10/04/2019 15:34

א+א- 1

איגוד התעשייה הקיבוצית ערך כנס ראשון לקיבוצים שמתכננים לפעול בתחום הקנאביס. המפגש נערך על רקע אישור הממשלה לייצוא קאנביס רפואי והצמיחה האדירה הצפויה בביקוש למוצרי הקאנביס על כל גווניהם. במפגש השתתפו כ-70 קיבוצים מרחבי הארץ, בעלי רשיונות או כאלו שבתהליך לריבוי, גידול, ייצור, הפצה, מסחר, מחקר וטיפוח זנים. וכן קיבוצים המתעניינים להשקיע בתחום במיזם שמתוכנן בקיבוץ אחר.

 

מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית, מרים דרוק, שיזמה את הכינוס, אמרה שהאיגוד רואה בקנאביס הרפואי הזדמנות לפיתוח מנועים כלכליים חדשים בקיבוצים. יש לנו ניסיון רב שנים בפיתוח חקלאות איכותית ומדויקת וטיפול בתוצרת חקלאית רגישה. כמה ממפעלי הקיבוצים הם המובילים בתחומם ברמה העולמית. התחום החדש הוא מסלול התפתחות טבעי עבורנו, אולם הכניסה אליו מצריכה אחריות גדולה ולמידה של הענף ואת זאת הקיבוצים ואנחנו עושים כיום.

 

מנכ"ל התאחדות התעשיינים, רובי גינל, ברך את המשתתפים ואמר שההתאחדות יחד עם איגוד התעשייה הקיבוצית יסייעו בפיתרון החסמים הרגולטוריים על מנת לסייע לתעשייה הישראלית החדשה לבסס את יתרונותיה התחרותיים ובכך לפתח מנוע צמיחה משמעותי למשק כולו ולצורך כך הוקם פןרום קנאביס בהתאחדות התעשיינים בשיתוף איגוד התעשייה הקיבוצית המיועד למחק, פיתוח וייצור

 

רו"ח דורון אראמי, מחברת BDO, הציג בפני חברי הקיבוצים את מסלול הכניסה לענף הקנאביס ואמר שבישראל ישנם כיום קרוב מאות בעלי רשיונות גידול, אולם בין קבלת הרישיון לבין היצור בפועל יש עוד דרך ארוכה שמצריכה השקעות, מציאת שותפים נכונים שיעמדו בדרישות החוק ושיווק. לדבריו, גם אם התחזיות האופטימיות ביותר תתממשנה ושוק הקנאביס הרפואי בישראל יגדל פי חמש עדין הוא יהיה מדובר בהיקף לא גדול ולכן כל הגורמים בתחום מכוונים את עצמם לחו"ל. הוא ציין עוד שמחיר הקאנביס הרפואי בישראל צפוי לעלות בכ-70% כשהוא ישווק באמצעות בתי המרקחת בשל פערי התיווך.

 

עו"ד אלי דניאל, ראש צוות ענף ביומד ורו"ח אביעד אליעד מהרשות ניירות ערך, פרסו בפני המשתתפים את תמונת המצב כיום מבחינת חברות הקנאביס הנסחרות בבורסה הישראלית והנדרש כדי להצטרף אליהן והאפשרויות להשקעה בתחום בצורה ישירה ודרך קרנות.

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כלומר החברות הבורסאיות זה קצה קרחון|24|

    יש כ15 חברות בורסאיות בתחום או "שוקלות כניסה" לתחום. הבנתי מדובי שרק ל3 יש עציצים. אבל כולם כותבים על דונמים של חממות. אז עכשיו מדובר על עוד 70 שרוצות להיכנס לתחום. שיהיה בהצלחה. כן ירבו. כך גם ירבה הלחץ על הממשלה לעשות לגלזציה.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 10/04/2019 16:49