חדשות שוק ההון

לאומי שוקי הון מעלים המלצה על פוקס עם אפסייד של 10%

"לאור התוצאות החזקות של החברה, לאחר שנה מאוד חזקה ותשואה לא פחות מרשימה, מעלים את מחיר היעד שלנו למניה, מ-103 ש"ח ל-116 ₪"

חדשות ספונסר 08/04/2019 12:04

א+א-

גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, מעדכן את המלצתו על מניית פוקס ואומר כי לפני מספר שנים, פוקס אימצה אסטרטגיה ברורה של התרחבות. זו הייתה החלטה נועזת, שכן המצב הקשה בשוק עודד דווקא שמרנות. 

 

החברה האמינה כי הסביבה העסקת יצרה הזדמנות לצמוח בתנאים נוחים, ובכך לבנות כוח שוק לצד גיוון של מקורות ההכנסה, מה שיקטין את הסיכון ב- 2010 69% מהמכירות של החברה נבעו מהמותג פוקס). 2018 הייתה שנה שבה האסטרטגיה הזו הניבה תוצאות מובהקות - המכירות גדלו ב- 28% , הרווח התפעולי ב- 50% והרווח הנקי הכפיל את עצמו.

 

זו הייתה גם השנה שהשוק הפנים כי יש הבדל בין פוקס לשאר השוק. לאחר שהמניה איבדה כשליש משוויה, בין סוף 2017 למרץ 2018 , על רקע חששות בנוגע למצב הסקטור, בשנה האחרונה מניית פוקס זינקה ב- 95% , כאשר קסטרו איבדה כ- 20% משוויה וגולף נחתכה ב- 36% .

 

בעקבות התשואה המרשימה של המניה בשנה האחרונה, אנו מורידים את המלצתנו למשקל שוק. אין לנו ספק כי הנהלת החברה מסוגלת להמשיך ולהשביח את העסק, אולם במבט קדימה הצמיחה כנראה תהיה יותר מתונה, והיא ברובה כבר מתומחרת. 

 

גם הרווחיות נמצאת במקום טוב כעת. כמובן שיש מקום לשיפור - טרמינל איקס הינה פעילות הפסדית, השיתוף עם לאומי קארד בתחילת דרכו והחברה כל הזמן פועלת להקטין את נטל הוצאות התפעול. עם זאת, מדובר בשוק עם סביבה תחרותית מאתגרת ותנודתיות למדי, כך שאם החברה תצליח לשמר את הרווחיות הקיימת, זה גם ייחשב להישג.

 

בשורה התחתונה, אומר דטנר, אנו מעלים את מחיר היעד שלנו למניה, מ-103 ש"ח ל-116 ש"ח (מתואם דיבידנד), לאור התוצאות החזקות של החברה. לאחר שנה מאוד חזקה ותשואה לא פחות מרשימה, ונוכח האפסייד היותר מתון כרגע, נראה לנו נכון להוריד את ההחזקה במניה למשקל שוק.

 

 

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה