חדשות שוק ההון

רייל ויז’ן של פורסייט תקבל השקעה אסטרטגית בסך 10 מיליון דולר מחברת Knorr-Bremse

Knorr-Bremse ספקית עולמית בתחום מערכות בלימה לרכבות, רוכשת נתח של 21.3% ברייל ויז’ן ומרחיבה את עסקי הרכבות שלה לתחום גילוי מכשולים ויישומים עבור רכבות אוטונומיות

חדשות ספונסר 14/03/2019 11:50

א+א-

חברת פורסייט הדואלית, העוסקת בתחום מערכות ראייה ממוחשבות לרכב, הודיעה היום כי חברת רייל ויז’ן בע"מ וחברת בת של Knorr-Bremse AG הנסחרת בבורסת פרנקפורט (סימול KBX), חתמו היום על הסכם לפיו תשקיע החברה 10 מיליון דולר בשני תשלומים בחברת רייל ויז’ן, בתמורה ל-21.3% ממניות החברה. כמו כן, הוענקו ל-Knorr-Bremse כתבי אופציה לרכישת מניות נוספות ברייל ויז’ן, וכן האפשרות לשמור על אחזקות בשיעור של כ-20% בדילול מלא, כנגד השקעה של עד 3.6 מיליון דולר נוספים.

 

חברת Knorr-Bremse היא קבוצה אירופאית ששוויה 14 מיליארד דולר, הפועלת בשוק מערכות הבלימה והיא ספקית של מערכות לרכבות ולרכבים מסחריים. לחברה כ-29,000 עובדים הפרושים בלמעלה מ-100 אתרים ביותר מ-30 מדינות. בשנת 2018 הכנסות החברה הסתכמו בכ- 6.6 מיליארד אירו.

 

בנוסף,  Knorr-Bremse תמנה דירקטור ושני משקיפים שאינם בעלי זכות הצבעה לדירקטוריון של רייל ויז’ן. שיתוף הפעולה עם רייל ויז’ן צפוי לאפשר ל-Knorr-Bremse לעשות צעד נוסף על מנת לספק פתרונות מערכת לנהיגה אוטומטית בתחום הרכבות, על-ידי שילוב יכולות גילוי המכשולים של רייל ויז’ן עם מערך תפעול הרכבות האוטומטי העתידי של חברת Knorr-Bremse. את העסקה הובילה קבוצת שרם זילברמן.

 

ההשקעה הנוכחית משקפת לרייל ויז’ן שווי חברה, לאחר ההשקעה, של כ-47 מיליון דולר. ההשקעה הראשונית של פורסייט ברייל ויז’ן באוגוסט 2016, שיקפה הערכת שווי של 4.4 מיליון דולר, לאחר ההשקעה. ההשקעה הנוכחית מהווה גידול של 1,068% בשוויה של החברה לעומת ההשקעה הראשונית של פורסייט. לאחר השלמת ההשקעה הנוכחית, החזקותיה של פורסייט ברייל ויז’ן יסתכמו ב-26.08% מהונה המונפק (25.53% בדילול מלא).

 

רייל ויז’ן פיתחה טכנולוגית עיבוד תמונה קוגניטיבית מתקדמת ומערכות בטיחות לתעשיית הרכבות. הפתרונות שלה מציעים גילוי וסיווג של אובייקטים או מכשולים (כגון בני אדם, כלי רכב, איתות), זיהוי נתיבי רכבת (לדוגמא, גילוי מצב מסוט), מדידת מרחק וניטור תנאי תשתית, הנדרשים עבור תפעול רכבות אוטומטי.

 

לאחרונה השלימה החברה בהצלחה ניסוי ארוך טווח במערכת הייחודית שלה המבוססת ראיה ממוחשבת עם חברת רכבות אירופאית מובילה. הניסוי נמשך כשלושה חודשים ונערך בתנאי מזג אוויר ותאורה קשים, והציג את יכולות המערכת לגלות ולסווג, בזמן אמת, מכשולים בטווחים של כמה מאות מטרים, יכולת אשר מתאימה למפעילי רכבות משא באזורי תפעול. בנוסף, רייל ויז’ן השיגה התקדמות טכנולוגית משמעותית במהלך השנה האחרונה בפיתוח הפתרון שלה לקווי רכבת ראשיים אשר נועד לאפשר גילויים וסיווגים במרחק של עד 2000 מטר. כמו כן, הציגה קונספט למודול מבוסס ביג דאטה, המציע ניתוח מותאם אישית, הן בזמן אמת והן באופן לא מקוון, של תשתיות הרכבות והסביבה.

 

"אנחנו נרגשים מההשקעה האסטרטגית הזו שלKnorr-Bremse כבעלת מניות. כספק מוביל של מערכות לתעשיית הרכבות, ההשקעה של Knorr-Bremse מחזקת עוד יותר את הטכנולוגיה הייחודית שלנו ואת הדרישה הגוברת לפתרונות יעילים לתעשיית הרכבות," אמר אלן כץ, מנכ"ל ומייסד חברת רייל ויז’ן. "אנו מאמינים כי שותפות זו תתמוך בנו במסחור הטכנולוגיה שלנו ותעזור להעלות את האמינות שלנו בשוק. בנוסף, אנו בטוחים כי הבטחת המימון תחזק את הביצועים ואת התחזית הכלכלית שלנו."

 

"רייל ויז’ן הינה חברה בעלת צוות דינמי ומקצועי בעל יכולות גבוהות בתחום הבינה המלאכותית והלמידה העמוקה. יישומי רייל ויז’ן לגילוי מכשולים על קוויי רכבת ראשיים באמצעות מצלמות, ימקמו אותנו כשחקן רלוונטי בשוק זה ויאפשרו לנו לעשות צעד נוסף בדרכנו לנהיגה אוטונומית," מסביר ד"ר יורגן ויילדר, חבר מועצת המנהלים של Knorr-Bremse AG ואחראי על חטיבת המערכות לרכבות. "יישום רלוונטי עשוי להיות, למשל, מאתר הנתיב למערכת של Knorr-Bremse למניעת התנגשות."

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה