חדשות שוק ההון

ID systems רוכשת את פוינטר טלוקיישן ב-140 מיליון דולר

העסקה במזומן ובמניות; לחברה המאוחדת צפויים להיות מעל ל-500,000 מנויים על בסיס חודשי

חדשות ספונסר 14/03/2019 09:53

א+א-

חברת פוינטר העוסקת בתחום שירותי טלמטיקה ופתרונות IoT ניידים וחברת I.D. Systems, Inc. ספקית ניהול נכסים ניידים לשוק העסקי וטכנולוגיית אינטרנט של הדברים (IoT) בתחומי התעשייה, חתמו על הסכם מחייב במסגרתו תרכוש I.D Systems את כלל מניות פוינטר בתמורה לכ-140 מיליון דולר במזומן ובמניות.

 

הרכישה תביא ליצירת חברת IoT גלובלית בתחומי הטלמטיקה אשר תיקרא PowerFleet. סך העסקה הכולל הוא כ- 140 מיליון דולר מתוכו כ-72 מיליון דולר במזומן וכ-11 מיליון מניות בחברת PowerFleet – החברה המאוחדת החדשה.

 

במסגרת העסקה, בעלי המניות של פוינטר יקבלו 8.5 דולר במזומן ועוד 1.272 מניות רגילות של PowerFleet עבור כל מניית פוינטר בה הם מחזיקים, המשקפים תמורה של כ-50% במזומן וכ-50% במניות, וסך כולל מוערך של כ-16.44 דולר למניה בהתבסס על מחיר הנעילה של מניית I.D. Systems ביום 12 במרץ 2019. כחלק מהעסקה, כל מניית I.D. Systems תוחלף במניה רגילה אחת של PowerFleet, אשר צפויה להירשם למסחר בנאסד"ק ובבורסה לניירות ערך בתל-אביב.

 

החברה המאוחדת צפויה לייצר הכנסות בסך כולל של כ- 131 מיליון דולר, מתוכן 72 מיליון דולר הכנסות חודשיות חוזרות, ו-EBITDA מתואם של כ- 14 מיליון דולר במונחי שנת 2018 (פרט להוצאות מסוימות שאינן במזומן והוצאות חד-פעמיות).

 

מצטרפת נוספת לעסקה היא Abry Partners שתשקיע 50 מיליון דולר במימון העסקה, בתמורה למניות בכורה הניתנות להמרה. ג’ון האנט, שותף מנהל ואנדראס ביורק מנהל מ- Abry  Partners יצטרפו לדירקטוריון PowerFleet במועד השלמת העסקה.

 

I.D Systems קיבלה התחייבות מבנק הפועלים להעמדת הלוואה בהיקף של 30 מיליון דולר וכן מסגרת אשראי של 10 מיליון דולר לצורך מימון העסקה, כך שהחברה המאוחדת צפויה להחזיק במעל ל-20 מיליון דולר במזומן ובמסגרת אשראי במועד הסגירה.

 

מנכ"ל I.D Systems, כריס וולף, וסמנכ"ל הכספים, נד נברומאטיס, יובילו את החברה המאוחדת ביחד עם דוד מחלב, מנכ"ל פויטנר אשר יכהן כמנכ"ל הפעילות הבינלאומית וכחבר דירקטוריון ב- PowerFleet וסמנכ"ל הכספים של פוינטר, יניב דורני, אשר יכהן כמשנה למנכ"ל הפעילות הבינלאומית.

 

העסקה צפויה להיסגר בקיץ 2019 והחברה המאוחדת תיסחר כחברה דואלית בנאסד"ק ובבורסת ת"א תחת המותג החדש, PowerFleet.

 

"אנו מאמינים כי זוהי רכישה אשר תשנה את פניה של I.D Systems והתעשייה שלנו, מאחר והיא משלבת את מובילות השוק והמוצר שלנו בצפון אמריקה עם המובילות הטכנולוגית, שרשרת האספקה, ודריסת הרגל הרחבה של פוינטר ברחבי העולם," אמר כריס וולף מנכ"ל I.D Systems.

 

דוד מחלב מנכ"ל פוינטר אמר: "המיזוג בין I.D. Systems לפוינטר יספק מוצרי IoT בעלי ערך רחב ומובילות טכנולוגית ברחבי העולם. באמצעות הרחבת היצע המוצרים והפתרונות שלנו, אנו מצפים להרחיב את מעמדנו כמובילים בשוק ה-IoT והרכב המקושר, להעמיק את חדירתנו לצפון אמריקה, וכן להרחיב את נתח השוק שלנו בשוק טלמטיקת ה-IoT שהינו שוק של מיליארדי דולרים. אני גאה בכך שהשאנו ערך רב לבעלי המניות שלנו ומיזוג זה הוא צעד נוסף במילוי מחויבותנו למטרה זו".

 

Canaccord Genuity שימשה כיועצת פיננסית ל- I.D. Systemsו- Olshan Frome Wolosky LLP וגולדפרב זליגמן ליוו את I.D. Systems בייעוץ משפטי. ROTH Capital Partners שימשה כיועצת פיננסית לפוינטר ו- ZAG S&W LLP ליוו את פוינטר בארה"ב ובישראל בייעוץ משפטי. Lowenstein Sandler LLP ומיתר ליקוריק גבע לשם טל ליוו את Abry Partners כיועצים משפטיים. את חברת פוינטר מייצג בישראל ובארה"ב עו"ד שי ברנוב ממשרד ZAG S&W.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה