חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: שוק המניות בישראל זול ודפנסיבי ביחס לעולם

"ברמות התמחור הנוכחיות במונחים היסטוריים צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית בשוק המקומי"

חדשות ספונסר 11/03/2019 12:47

א+א-

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים הבוקר את המלצות ההשקעה השבועיות ואומרים כי שווקי המניות קיבלו השבוע תזכורת שגם הם יודעים לרדת לאחר תקופה ממושכת של עליות.

 

בסיכום שבועי מדד S&P500 ירד 2.2% ומדד נאסד"ק ירד ב-2.5%. אך למרות הירידות מתחילת השנה המדדים המובילים עדיין בעליות; מדד הנאסד"ק עלה 11.7%, מדד ה S&P500שעלה 9.4% ,מדד  HangSeng 50שעלה 9.2%, מדד הDAX30 שעלה 8.5% ומדד ת"א 35 שעלה ב5.4%.

 

בשוק המקומי עונת הדוחות ממשיכה להתפרסם. בנק לאומי שפרסם את דוחותיו לרבעון 4 של 2018, הציג תוצאות חזקות עם תשואה להון של 9.3%. הבנק נסחר במכפילים סבירים עם תשואת דיבידנד שנתית צפויה של 4.5% ולהערכתנו יכול להיות עוגן בתיק ההשקעות. השבוע ימשיכו להתפרסם עונת הדו"חות שבניהם ביום שני-בנק דיסקונט, בשלישי-בזן, ברביעי-הבנק הבינלאומי, ובחמישי-שטראוס.

 

להערכתנו, ברמות התמחור הנוכחיות במונחים היסטוריים צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית בשוק המקומי. מבדיקה שערכנו בהראל נראה כי כמעט בכל חתך זמן בשנים האחרונות, שוק המניות הישראלי נסחר בסטיית תקן נמוכה משאר שוקי המניות בעולם.

 

בסוף השבוע, ביום שישי עתיד להתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש פברואר שהצפי לירידה של  0.2% ולאחריהם יגיעו להערכתנו רצף של שלושה מדדים חיובים, כך שהאינפלציה ל 12החודשים הקרובים תעמוד על 1.1%

 

שוק האג"ח היה יציב בשבוע האחרון, כשבלטו במיוחד מדד התל בונד תשואות שקלי עם עלייה של 0.6% ומדד התל בונד תשואות צמוד שעלה ב 0.4%. אלו הם גם המדדים המובילים מתחילת השנה עם תשואה של מעל 4%.

 

בהסתכלות על רמות המרווחים –המדדים הקונצרנים אטרקטיביים להשקעה. המרווחים כיום עדיין ברמה הגבוהה ביותר בשנתיים האחרונות, כך ששוק האג"ח אטרקטיבי היום יותר מאשר לפני שנה . במבט קדימה, הנחת העבודה שלנו היא כי התנודתיות תימשך –גם אם בעוצמות שונות. לאור זאת, אנו מעדיפים להתמקד באיגרות חוב של חברות איכותיות ובדירוגים גבוהים, שצפויים לסבול פחות. להערכתנו אחזקה של אג"חים לפדיון מספקת פתרון טוב למשקיעים החוששים מעליית התנודתיות בהמשך השנה.

 

תיק השקעות –השבוע האחרון חידד שוב, כמה חשוב הפיזור האפיקי. ינואר ופברואר המשיכו לתת ביצועים מרשימים, הלקוחות חזרו להרגיש בטחון בשווקים, אולם ברור שהמשך השנה יהיה תנודתי יותר, כפי שחווינו בשבוע החולף. הדבר מחדד יותר ויותר את חשיבות הפיזור האפיקי בתיק ההשקעות. אנחנו ממליצים להחזיק נכסים שונים בתיק ההשקעות לא בשביל שכולם יעלו ביחד, כי לרוב זה לא קורה, אלא כדי לקבל תוחלת תשואה חיובית לאורך זמן ולהפחית תנודתיות. ולכן אחרי העליות מתחילת השנה ההמלצה על פיזור אפיקי לא משתנה וההתמדה והמשמעת לאורך זמן חשובה. 

 

תנאי הרקע בכלכלה העולמית לא השתנו: העולם ממשיך לצמוח בקצב מתון, לא צפוי מיתון בישראל או בארה"ב בשנה-שנתיים הקרובות. בנוסף, הריביות בעולם ימשיכו להיות מאוד נמוכות ויתמכו בהשקעה בשוק ההון.

 

הנתח המרכזי בתיק המנייתי צריך להיות מרוכז בשוק המקומי –50%-60% מכלל החשיפה. ביתר התיק, ממליצים לשמור על מבנה תיק מפוזר "פשוט ונורמלי" שמכיל את כל האפיקים: אג"ח מדינה, אג"ח קונצרני מדורג וגם מט״ח כדי לאזן את התנודתיות.

 

ומה לעשות עם הדולר? תפקיד הדולר בתיק, הוא להגן על תיק ההשקעות ממשברים. במהלך השנה יהיו חודשים פחות טובים לשוק ואז הדולר צפוי להגן על התיק ומסיבה זו אנו ממשיכים להמליץ גם לשמור על חשיפה דולרית בתיק ההשקעות. אנחנו מעדיפים למקד את החשיפה באג"ח קצר, קרנות כספיות דולריות ופיקדונות –בגלל השילוב של ריבית שוטפת גבוהה ותנודתיות נמוכה. תיק המשלב כל הזמן את כל אפיקי ההשקעה נהנה מהקורלציה הנמוכה בין האפיקים השונים ומהווה את התרופה האידאלית לתנודתיות הצפויה בשנת 2019.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה