חדשות שוק ההון

RCK המתמזגת לתמדא קיבלה רישיון לחוות ריבוי קנאביס

החברה תתחיל במסחור ברבעון השני של 2019; בכוונת RCK לפעול להקמת מתקני קנאביס נוספים בחו"ל

חדשות ספונסר 10/03/2019 09:52

א+א-

חברת RCK המתמזגת לתמדא מדווחת היום כי בסוף השבוע שעבר קיבלה מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (היק"ר) רישיון לעיסוק והחזקה של סם מסוכן, לחוות ריבוי צמחי קנאביס בתקן GAP-IMC של קנאביס רפואי בהתאם לאסדרה החדשה במשרד הבריאות. תוקף הרישיון הוא עד סוף מרץ 2020.

 

הנהלת RCK רואה בקבלת הרישיון מהיק"ר אבן דרך משמעותית בדרך להפיכתה של RCK לספקית גנטיקה מרכזית בישראל. קבלת הרישיון תאפשר לחברה להתחיל בפעילות מסחרית ולספק חומר גנטי לחברות הקנאביס בישראל, הן לחברות הוותיקות והן לחברות החדשות, אשר מחזיקות ברישיון מטעם היק"ר ועומדות בתקן לגידול בתנאים נאותים של קנאביס לשימוש רפואי.

 

להערכת RCK היכולת לספק חומר גנטי איכותי, המותאם לדרישות משרד הבריאות מהווה נדבך חשוב בתעשיית הקנאביס הרפואי בישראל ולמעשה מהווה את תחילת שרשרת הערך של תעשיית הקנאביס הרפואי.

 

כזכור, בחודש פברואר השנה חתמה חברת תמדא ובעלת השליטה בה איפקס הנפקות על מזכר הבנות עם תנאים מתלים עם חברת אר.סי.קיי מקיבוץ רוחמה, העוסקת במחקר ופיתוח בתחום הקנאביס הרפואי עם התמקדות בתחומי הגנטיקה, טיפוח והשבחת זנים, ועם קבלת הרישיון ממשרד הבריאות תחל בפעילות מסחרית של ריבוי וייצור שתילים. את החברה מובילים חיים בר-יוסף המכהן כיו"ר, דודי גבאי המכהן כמנכ"ל, ד"ר נועם צ’כנובסקי, מומחה לגנטיקה של הצמח ומאנשי המקצוע הבולטים בתעשייה המכהן כסמנכ"ל מו"פ, שי בר-יוסף כסמנכ"ל פיתוח עסקי ושיווק וד"ר יוגב רוסיאנסקי המכהן כראש מחלקת הגנטיקה בחברה.

 

דודי גבאי, מנכ"ל RCK: "קבלת הרישיון מניחה את התשתית למסחור הטכנולוגיה שלנו כבר מהרבעון השני של 2019. בכוונתנו לייצר ולספק גנטיקה איכותית העומדת בדרישות החוק, ומותאמת להתוויות הרפואיות של משרד הבריאות ולצרכי חברות הקנאביס בישראל, הן הותיקות והן החדשות. מאגר הזנים הרחב של החברה, יחד עם טכנולוגיות הטיפוח שפותחה במעבדתנו, מבטיחים שנוכל לספק את הגנטיקה הטובה ביותר ולהמשיך לטפח את הדורות הבאים של חומר המוצא הגנטי דרך קבע. יעדיה העסקיים של החברה הם שאפתנים, כך שלצד כוונתנו להפוך לספקית הגנטיקה הגדולה בישראל, נפעל לממש אסטרטגיה בינלאומית להקמת מתקני מחקר ופיתוח וייצור קנאביס רפואי נוספים בחו"ל."

 

בנוסף לרישיון לריבוי קנאביס, חברת RCK מחזיקה בבעלות מלאה באישורים נוספים לכל שרשרת הערך של ייצור קנאביס רפואי (גידול, ייצור ובית-מסחר) וכן ברישיון מו"פ ייחודי לטיפוח והשבחה של זנים אשר התקבלו מהיק"ר במשרד הבריאות. לחברה ידע נצבר, ניסיון, הנהלה מקצועית ומתקנים ייעודיים קיימים המאפשרים ביצוע תכניות מו"פ מורכבות, טיפוח והשבחה של צמחי קנאביס ייעודיים ולייצור שתילים בהיקף מסחרי, בשטח של כ-1,200 מ"ר נטו, בעלי תקןIMC-GAP .

 

הטכנולוגיה הייחודית שפותחה במעבדות החברה, מאפשרת האצת וייעול תהליך הטיפוח של זני צמח הקנאביס. ל-RCK מאגר גנטי מגוון של זני קנאביס, מהגדולים בישראל, וכן זני קנאביס רפואי מושבחים המותאמים לטיפול בהתוויות רפואיות ספציפיות על פי הרגולציה של משרד הבריאות.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה