חברת קליק, העוסקת בניתוח מידע, וחברת אטיוניטי בע"מ (נאסד"ק: ATTU), ספקית של פתרונות תוכנה לאינטגרציית המידע ולניהול ביג דאטה, הודיעו היום כי חתמו על הסכם מחייב במסגרתו קליק תרכוש את אטיוניטי.

 

על פי תנאי ההסכם, קליק תרכוש את כל המניות של אטיוניטי עבור סך כולל של כ-560 מיליון דולר. בעלי המניות של אטיוניטי יקבלו 23.50 דולר במזומן עבור כל מניה של אטיוניטי, המגלמים פרמיה של 18% על מחיר הסגירה האחרון של אטיוניטי מיום ה-20 בפברואר 2019, שעמד על 19.93 דולר למניה. ההסכם אושר פה אחד על-ידי הדירקטוריונים של קליק ושל אטיוניטי.

 

בהמשך לרכישה האחרונה של קליק את Podium Data והשקת זרז הנתונים של קליקQlik Data Catalyst, מספקת אטיוניטי יכולות הזרמת מידע בין פלטפורמות אשר תומכות במעבר לענן וניתוח מידע בזמן אמת. רכישה זו ממשיכה לבדל את קליק בכך שהיא מאפשרת לה לספק יכולת ניהול מידע במסדי נתונים ומוסיפה לשורותיה צוות מומחי data.

 

מייק קאפון, מנכ"ל קליק, מסר: "כוחה של אטיוניטי בהעברת מידע בזמן אמת בסביבות ענן מורכבות, תציב את קליק, באופן ייחודי, במקום בו היא תוכל לסייע ללקוחותיה להוביל מידע ולמצב את אסטרטגיית ניתוח המידע במסדי הנתונים שלהם. אטיוניטי הוכיחה צמיחה חזקה בשוק גדול ויחד אנחנו במקום טוב יותר לשרת את הלקוחות הארגוניים שלנו, יחד עם האיקו-סיסטם של השותפים שלנו, כדי לפתור את הבעיות המאתגרות ביותר בתחום המידע."

 

שמעון אלון, יו"ר ומנכ"ל אטיוניטי, מסר: "אנו נרגשים להצטרף לקליק, וכך לשלב את יכולות אינטגרציית המידע וניהול הביג-דאטה שלנו עם המובילה בניתוח מידע, כדי להאיץ את ההצלחה שלנו. אנו מאמינים שהעסקה משרתת היטב את טובתם של בעלי המניות (stakeholder) של אטיוניטי ומספקת לאטיוניטי חשיפה והיקף פעילות נוספים, שישרתו את מימוש התכניות האסטרטגיות שלנו, כאשר אנו ממשיכים לספק ללקוחותינו את המוצרים והשירותים המובחרים אליהם הם כבר התרגלו לצפות."

 

בעולם שמסתמך יותר ויותר על ניבוי באמצעות ניתוח מידע ובינה מלאכותית, העברת נתונים רציפה בזמן אמת על פני סביבות ענן מרובות ואגמי נתונים (data lakes), הפכה לעניין עסקי קריטי. איחוד הכוחות בין קליק לאטיוניטי יספק פתרון ניהול מידע ארגוני מורחב, שיהפוך את המידע הגולמי שלהם למשאב מידע מודע שניתן לשלוט בו.

 

השלמת העסקה כפופה לתנאי השלמת עסקה מקובלים, לרבות אישור בעלי המניות של אטיוניטי ואישור מרשויות רגולטוריות רלוונטיות. העסקה צפויה להיסגר במהלך הרבעון השני.

 

ג’יי.פי. מורגן משמשת כיועצת פיננסית בלעדית לאטיוניטי ועוה"ד עידו צמח ודניאל כהן ממשרד גולדפרב זליגמן ודייוויס פולק ורדוול משמשים כיועציה המשפטיים. קירקלנד אנד אליס שימשה כיועצת המשפטית לקליק. מורגן סטנלי וגולדמן סאקס משמשים כממנים בעסקה.

 

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש