חדשות שוק ההון

יוניטרוניקס מדווחת על 3 הסכמים בשווי 17.5 מיליון שקל להקמת חניונים אוטונומיים בניו יורק

מתחילת 2019 חתמה החברה על הסכמים להקמת חניונים אוטונומיים בהיקף מצטבר של כ-67.5 מיליון שקל; מאמצע 2018 ההיקף המצטבר של ההסכמים עליהם חתמה החברה עולה על 200 מיליון שקל

חדשות ספונסר 11/02/2019 09:46

א+א-

חברת יוניטרוניקס, הפועלת בשוק מוצרי האוטומציה, המחסנים האוטומטיים והחניונים האוטונומיים, ונמצאת בשליטת קרן פימי, הודיעה היום כי החברה הנכדה יוניטרוניקס סיסטמס חתמה על הסכמים להקמת חניונים אוטונומיים בעיר ניו יורק, ארה"ב. סך התמורה הצפויה לחברה עבור הפרויקטים מסתכמת בכ-4.8 מיליון דולר (כ- 17.5 מיליון ש"ח) והם מתוכננים להסתיים במהלך שנת 2020. 

 

חיים שני מנכ"ל יוניטרוניקס: "אנו גאים לדווח על ההסכמים הנוספים להקמת חניונים אוטונומיים בצפון אמריקה. עד כה הושלמו ונמסרו ללקוחות החברה 7 חניונים אוטונומיים בצפון אמריקה ו-11 נוספים נמצאים בשלבי ביצוע שונים. ההסכמים עליהם חתמנו בשבועות האחרונים להקמת חניונים אוטונומיים, בהיקף מצטבר של כ-67.5 מיליון שקל, מעידים על הביקוש הגובר למערכות הרובוטיות המתקדמות שלנו ועל ההכרה של יזמים ומפעילי חניונים ומחסנים ביתרון התחרותי של הטכנולוגיה של החברה ואיכות מוצריה".

 

שלושת החניונים החדשים כוללים יכולות חדשניות לטעינת רכבים חשמליים מסוג EV וכן רכבים מסוג Plug-in Hybrid.

 

על מנת לאפשר למגזר הפתרונות האוטומטיים ולמגזר המוצרים להמשיך ולצמוח באופן מיטבי, ולאור השוני המהותי הן באופי הפעילות של כל מגזר והן בבשלות התפעולית-ארגונית שלו, החברה הודיעה לפני מספר חודשים על החלטה עקרונית של דירקטוריון החברה לבחון פיצול פעילויות החניה והמערכות הלוגיסטיות האוטומטיות לחברה נפרדת בשם יוטרון. נכון להיום אין לחברה ודאות באשר לאופן ביצוע הפיצול, מועדו, תנאיו, ואף אין כלל וודאות כי הפיצול האמור יצא אל הפועל. 

 

לחניון האוטונומי של יוניטרוניקס יתרונות רבים וביניהם: עלות כוללת נמוכה יותר; חסכון בנדל"ן יקר; ידידותיות לסביבה - צריכה נמוכה של חשמל, צמצום פליטת מזהמים, פעולה שקטה, והקטנת הצורך בחפירה מתחת לקו מי התהום; עלויות תחזוקה נמוכות; שימור העיצוב החיצוני של המבנה וכן נוחות ונגישות לבעלי צרכים מיוחדים. חניון אוטונומי אף מציע ביטחון אישי וביטחון רכוש מוגברים בהיותו מתוכנן להקשות על פגיעה בבעל הרכב או לגנוב את הרכב בחניון מסוג זה, ובכך יכול להוזיל את דמי הביטוח ליזמים.

 

יוניטרוניקס מייצאת את מוצריה ושרותיה באמצעות למעלה מ-165 מפיצים ברחבי העולם ובאמצעות שתי חברות בנות בארצות הברית וסניפים במדינות נוספות. החברה מעסיקה כ-250 עובדים, מטה החברה ומשרדיה בישראל ממוקמים בקריית שדה התעופה. החברה נמצאת בשליטת קרן פימי ומייסד החברה חיים שני, המכהן כמנכ"ל החברה.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה